صدور هزار کیفرخواست برای شورشیان اخیر/ دادگاه های عمومی

گروه سیاسی رجانیوز: علی القاصی مهر روز دوشنبه (18 آبان) در جلسه شورای عالی قضایی که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، افزود: پرونده تعدادی از افراد شرکت کننده در اقدامات خرابکارانه در حوادث اخیر و دارای اتهامات سنگینی از جمله ضرب و جرح یا شهادت ماموران امنیتی، آتش زدن اموال عمومی و عهدشکنی مردم به دادگاه انقلاب معرفی شده است.

وی بیان کرد: محاکمه این عوامل اصلی اغتشاشات در هفته جاری به صورت علنی برگزار می شود.

من گزارش میدم رجانیوز; در این جلسه شورای عالی قضایی، رئیس قوه قضائیه همچنین از مراجع قضایی برخی استان ها به ویژه تهران که پرونده عناصر آشوبگر را تفکیک کرده و دادگاه ها را برای رسیدگی به آنها آغاز کردند، قدردانی کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به انتظار مردم از نهادهای انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به ناآرامی ها، گفت: دستگیری و برخورد با عاملان و عاملان پرونده های اخیر به ویژه حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) امری ضروری است. توقع بحق مردم

محسنی آژه ای افزود: نظام و نهادهای مسئول نیز در این مدت حداکثر خویشتن داری را به خرج دادند به طوری که صفوف به طور کامل تقسیم و متمایز شد. تعدادی از مردم به دلایلی ناراضی هستند و حتی ممکن است اعتراض کنند. اما این افراد نمی خواهند با نظام مقابله کنند و امنیت مردم را به خطر بیندازند. بنابراین آنها باید خط خود را تقسیم کنند. این سیستم همچنین به آنها قدرت کامل برای تقسیم خطوط خود داد. حتی در میان آشوبگران باید روشن شود که چه کسی قصد مقابله با نظام و سرنگونی آن را داشته است. همکاران ما در قوه قضائیه تمام تلاش خود را برای جداسازی این درجات انجام دادند و این امر محقق شد.

  تکه تکه شدن خودروسازان به نام خصوصی سازی!

وی ادامه داد: قطعاً کسانی که قصد مخالفت با نظام و براندازی و وابسته به بیگانگان را دارند طبق موازین قانونی مجازات خواهند شد. بدون شک قضات ما با رعایت موازین قانونی و با دقت و سرعت به پرونده های اغتشاشات اخیر رسیدگی خواهند کرد و احکام مجرمان بر اساس قانون و آنچه استحقاق آنهاست صادر می شود و در صورت قطعیت اجرا خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه تبیین ابعاد مختلف و پشت صحنه پرونده‌های اخیر را ضروری دانست و به مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه دستور داد تا با کمک صدا و سیما و سایر رسانه‌ها، ابعاد و زوایای پرونده‌های اخیر را روشن کند. به طوری که دست دشمن جلوتر باشد و هیچ دلیلی برای کسی باقی نماند و اگر کسی با شورش ها همراهی کند معلوم می شود که در صفوف دشمن است.

دیدگاهتان را بنویسید