صنا: ائتلاف سعودی از جنون گاوی رنج می برد

عضو تیم مذاکره کننده نجات ملی دولت یمن با اشاره به اینکه ائتلاف سعودی از جنون گاوها عقل خود را از دست داده است، گفت: این جنون باعث نمی شود مردم یمن از دفاع خود دست بردارند.

به گزارش رجانیوس، عبدالمالک العجری، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده نجات ملی دولت یمن در پستی توئیتری با اشاره به تشدید اقدامات ائتلاف سعودی علیه مسائل انسانی نوشت که این جنون گاوی بود که ائتلاف سعودی را ربود. خرد سازمان ملل و جامعه بین المللی باید سهم خود را برای جلوگیری از این جنون انجام دهند. اما این جنون مردم یمن را از دفاع از خود باز نمی دارد.

وی افزود: ائتلاف سعودی در شرایطی که چاره ای نداشته باشد به تشدید اقدامات علیه مسائل انسانی متوسل شده است. اقدام ائتلاف برای ممنوعیت ورود سازمان های بشردوستانه به فرودگاه صنعا تنها با جنون ائتلاف متحیر کننده سعودی قابل توجیه است.

العجری توضیح داد که ائتلاف با تشدید اقدامات خود علیه مسائل و فعالیت‌های بشردوستانه، علی‌رغم محدودیت‌ها و تلاش‌های محدود، همه مذاکرات صلح را تضعیف می‌کند و بار دیگر تاکید کرد که فاصله آن از صلح بین غرب و شرق است.

ائتلاف سعودی پیشتر اعلام کرده بود که حمایت بین المللی از فرودگاه صنعا را به رسمیت نمی شناسد و از سازمان ملل و فعالان حقوق بشر خواسته بود فرودگاه را ترک کنند، سپس فرودگاه صنعا را سه بار بمباران کرد.

  کاهش قیمت طلا و سکه در بازار

دیدگاهتان را بنویسید