صنعا با غارتگران منابع یمن انجام شد/ شورای انصارالله به سرمایه گذاران در عربستان سعودی و امارات

گروه بین الملل رجانیوز: به گزارش شبکه المسیره، سردار یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توئیتی خطاب به سرمایه گذاران در عربستان و امارات نوشت: برادر سرمایه گذار برای اینکه متحمل ضرر بیشتر نشوید باید انتقال دهید. سرمایه گذاری های شما از کشور متجاوز در کشور دیگر.” زیرا سرمایه گذاری در کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات پر از ریسک است.

یحیی ساری در ادامه از سرمایه گذاران در عربستان سعودی و امارات خواست تا زمانی که هنوز فرصت باقی است این توصیه را دنبال کنند.

همزمان، کمیته عالی اقتصادی وابسته به انصارالله یمن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که به مذاکرات با شرکت‌ها و طرف‌های خارجی غارت‌کننده منابع به‌ویژه منابع نفتی یمن پایان داده و مکاتبات لازم برای پایان غارت این منابع را با آنها تکمیل کرده است. منابع داده اند.

این کمیسیون اعلام کرد که این مکاتبات به دستور مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن انجام شده و به غارتگران اطلاع داده شد تا به مهلت تعیین شده در این خصوص پایبند باشند.

کمیته عالی اقتصادی یمن در ادامه به غارتگران منابع این کشور هشدار داد که ضرب الاجل تعیین شده توسط رهبری یمن برای پایان دادن به غارت منابع این کشور را نادیده نگیرند.

آتش بس در یمن که به پیشنهاد سازمان ملل در سه مرحله و هر بار به مدت دو ماه تمدید شد، شامگاه یکشنبه این هفته (دوم مهرماه) در حالی پایان یافت که طرف های درگیر پس از فروپاشی ائتلاف متجاوزان عربی و نقض روزانه این توافق برای تمدید دیگر به توافق نرسیدند.

  بحران اوکراین و روابط کشورهای عربی با نیروها

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید