صنعت خودرو نیازمند میلیاردها دلار سرمایه گذاری است

13572 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، دکتر جواد گاله تکی زاده، یکی از مدیران ارشد صنعت خودرو گفت: صنعت خودروسازی صنعتی با سرمایه بالا در سراسر جهان است و بدون سرمایه گذاری های کلان که تنها از سوی شرکت های بزرگ انجام می شود، هیچ رقابتی وجود ندارد. در آنها که می توان به نمونه های زیادی اشاره کرد. هزینه های بالای تحقیق و توسعه، بازاریابی پیچیده، بازارهای جدید مرتبط با سیاست های بزرگ دولت، و سلیقه کشورهای شناور مشکلاتی هستند که شرکت های کوچک نمی توانند آنها را حل کنند.

وی افزود: گروه فولکس واگن آلمان نزدیک به یک میلیارد دلار برای تسریع در توسعه پلت فرم جدید خود برای ساخت مرکز تحقیق و توسعه جدید در ولفسبورگ آلمان سرمایه گذاری کرده است که در مقایسه با سرمایه شرکت های ایرانی، واقعیت یک صنعت خودروسازی ضعیف را نشان می دهد. ایران در مقایسه با نمونه های موفق دنیا. چرا که همه شرکت های خودروسازی خصوصی ایران 3 میلیارد دلار دارایی ندارند. ناگفته نماند که می خواهیم 1 میلیارد یا 30 تریلیون دلار برای توسعه پلتفرم هزینه کنیم.

مدیر صنعت خودرو ادامه داد: برای موفقیت در صنعت خودروسازی که می تواند مولد باشد، نیازمند شرکت های بزرگی هستیم که در این بازار پر رقابت قدرت مانور بالایی داشته باشند، در حالی که سیاست های قبلی با ده ها شرکت کوچک مواجه بوده است. قدرت نصب حرفه ای به سختی و البته نمی توانند وارد بازار قطعات و خودرو شوند.

تکی زاده بیان کرد: به نظر می رسد حمایت های مهندسی برای رقابت و بازاریابی، تامین مالی سنگین شرکت های خودروسازی با وام مناسب، استفاده از دانش عالی کشور در حوزه نظامی و گذار آنها به صنعت خودرو، ادغام و اتحادیه شرکت های داخلی ضروری است. که به صورت هوشمندانه با سیاست گذاری همراه شده است، لازمه نجات صنعت خودرو کشور است.

  فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش و شرایط فروش ویژه کارکنان سازمان ها و مصرف کنندگان با حجم خرید بالا ( عمده )

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید