ضوابط شناسایی درآمد، اموال، خودرو و تراکنش های بانکی

پرداخت یارانه ها در طرح دموکراتیزاسیون بر اساس یارانه تا 9 دهک بر اساس داده های پایگاه بهزیستی ایران است و 10 درصد از جمعیت کشور دهک دهم هستند و مشمول یارانه نمی شوند.

از یکی از کارمندان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرسیدیم که معیارها و شاخص های این منطقه بندی چیست، این اطلاعات چقدر مرتبط است و چه اشتباهاتی ممکن است در این منطقه بندی مرتکب شده باشند؟ علی شهیدی، معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با «ایران» در تشریح حذف طبقه بندی خانوارها بر اساس اطلاعات پایگاه رفاهی ایران اظهار داشت: گاهی اطلاعات بورس در این شاخص ها در نظر گرفته می شود و بر روی آن، خانوارها هستند. ضرب شده و در یکی از دهک های ده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: وجود تنها یکی دو شاخص در دهک خانوارها لحاظ نشده است، بلکه اطلاعات کلی اقتصادی خانوارها مبنای محاسبه دهک بوده است.

خطاهای احتمالی در پایگاه بهزیستی ایران

این مقام وزارت کار درباره خطاهای احتمالی در بانک اطلاعاتی بهزیستی ایران نیز گفت: در بانک اطلاعاتی خطای نوع 1 زیاد و خطای نوع 2 کم است. یعنی ممکن است فردی ثروتمند باشد و نتواند دارایی هایی را که رعایت نمی شود شناسایی و مالک شود، اما به طور کلی در تشخیص دهک های بالا خطا کمتر است.

شهیدی مهمترین معیار در تعیین دهک را حقوق، تراکنش های بانکی، اموال و خودرو دانست و ادامه داد: در این مورد دو اشتباه وجود دارد که یکی از آنها در اکثر اعتراضات دیده می شود این است که افراد حقیقی از حساب شخصی خود استفاده کرده اند. قانون و شرکت که ممکن است با مهر و امضای شرکت یا شخص حقوقی به نامه اعتراض کند و 4 ماه فرصت دارد تا حساب را جدا کند.

  آخرین آمار تاج در کشور

وی افزود: یکی دیگر از اشتباهات مربوط به افرادی است که متاهل هستند اما همچنان اعضای خانواده پدری هستند و در این صورت با افزایش حقوق خانواده، ممکن است خانواده در دهک بالایی قرار گیرد در این مورد نیز پیش بینی شده است.«سازمان هدفمندی یارانه ها امکان تفکیک این خانوارها را فراهم کرد.

سفر به خارج از کشور معیاری برای تضعیف نبود

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره افراد مجردی که هنوز در خانواده پدری تعریف می شوند، گفت: در خصوص این افراد پیشنهاد ما این است که اگر سازمان هدف از قابلیت ها و توانایی های لازم برخوردار باشد، این افراد «با داشتن شغل و محل سکونت جداگانه، آنها می توانند یارانه خود را از خانواده قبلی جدا کنند.

یک خطا در اطلاعات خودرو تصحیح شده است

وی همچنین در پاسخ به سوال برخی از افرادی که از به روز نبودن نقل و انتقالات خودرو گلایه دارند، توضیح داد: در این مورد ما اطلاعات به روز خودرو را چهارشنبه گذشته از پلیس دریافت کردیم و به بالا. اطلاعات به روز در مورد ماشین – اطلاعات به روز در مورد ماشین بر این اساس تنظیم می شود.”

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با تاکید بر بازه زمانی به روز رسانی اطلاعات پایگاه رفاهی ایرانیان خاطرنشان کرد: اطلاعات اولیه این بانک اطلاعاتی به روز است. مهمترین اطلاعات مربوط به اطلاعات بانکی است که به روز و به روز است، همچنین روزانه اطلاعات حقوق و بیمه را از تامین اجتماعی و صندوق ها دریافت می کنیم، اطلاعات خودرو چهارشنبه گذشته به روز شد.

  آیا نارضایتی رهبر معظم انقلاب از تولید خودرو به معنای آزادسازی واردات خودرو است؟

وی در خصوص تعداد معترضان به عدم دریافت یارانه در این مدت گفت: تا روز چهارشنبه 100 هزار نفر به سامانه مراجعه کردند که بر اساس اطلاعات به روز رفع طبقه بندی در تلاش هستیم بررسی کنیم. افراد دیگری ممکن است واجد شرایط دریافت یارانه باشند.”

بارش

حجت الله عبدالملکی وزیر کار: به منظور شناسایی مشمولان یارانه، وضعیت مالی خانوارها برای بازه زمانی 3 تا 5 ساله بررسی و 10 متغیر و شاخص برای طبقه بندی یارانه ها شامل گردش مالی، دستمزد، سود سهام در نظر گرفته شد. و سود سهام، سفر به خارج از کشور و موارد دیگر در نظر گرفته می شود. یکی از ویژگی های متمایز، سفرهای خارج از کشور است که کاری بود. لذا افراد می توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند که پس از بررسی و ارائه مدارک به آن رسیدگی خواهد شد. یارانه هر نفر ممکن است به دلیل گردش مالی زیاد کاهش یابد که ممکن است اعتراض شود. مثلاً برخی از روحانیون و علما وسایل شرعی دریافت می کنند که مال این افراد نیست و برای قدرتی است که قابل اعتراض است. توصیه می کنیم حساب های شخصی از محل کار جدا شود ضمن اینکه در سامانه با ثبت اعتراض و ارائه مدارک در صورت واجد شرایط بودن یارانه تعلق می گیرد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید