ضوابط پرداخت یارانه به شاخص های طبقه بندی اعلام شد

به گزارش سرمقاله، حجت‌الله عبدالملکی شنبه شب در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: فرض را بر این می‌گذاریم که هیچ کس ملکی نداشته باشد، بر این اساس دهک ساخته می‌شود و مالکیت در معادله ملاک نیست.

وی افزود: چند سالی است که گردش مالی و وضعیت خانوارها بررسی شده است، ممکن است فردی تراکنش بانکی موقت داشته باشد که درآمد مالی بالایی نداشته باشد، بنابراین نسبت ها برای چند سال در نظر گرفته می شود.

وزیر رفاه با بیان اینکه سیاست دولت سیزدهم مبتنی بر عدالت است، گفت: همه اعضای دولت موافق هستند که این هدف دولت را دنبال کنند تا عدالت به نفع همه مردم باشد.

وی افزود: 4200 حجم ارز موجب بی عدالتی جدی در جامعه شد که با توزیع 4200 حجم ارز سالانه حدود 400 هزار میلیارد تن از جیب مردم کشف و ضبط می شد.

عبدالملکی ادامه داد: دولت در حوزه های مختلف صادرات داشته است که این دلار و ارز حاصل از صادرات را در دو مدل به فروش رسانده که حاصل آن 20 میلیارد دلار معادل 500 هزار میلیارد فولاد خزانه یا یارانه نقدی به مردم است. و بدون نقد می دهد.

با توزیع 4200 تن، 20000 میلیارد تن از جیب مردم برداشت شد.

وی توزیع 4 هزار و 200 تنی را 20 هزار میلیارد تن از جیب مردم می برد و گفت: کالاهای اساسی مردم را از راه دیگری با ارزانی برگردانیم. پنج گروه شامل دلالان، قاچاقچیان، خارجی ها، تولیدکنندگان خارجی و مردمی در توزیع 4200 جلد مشارکت داشتند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شبکه ناسالمی از دلالان در کشور داشتیم که مواد اولیه را با ارز 4200 تنی وارد می کردند اما به صورت رایگان به تولیدکننده می فروختند و بخشی دیگر از ارز قاچاق شد. توی جیبش

وی گفت: قاچاقچیان کالاهای ایرانی را به کشورهای همسایه حمل می کردند که روی سفره خارجی ها قرار می گرفت، همچنین با خرید مواد اولیه یا مواد اولیه به ارز 4200 تنی، سود به نفع تولیدکنندگان خارجی بود و این امر وابستگی را به دنبال داشت. بر کشورهای خارجی .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: بخشی از این سود ارزی 4200 تنی در قالب یارانه 45 هزار تنی به مردم پرداخت شد که با توجه به نوع یارانه اعطایی کالا، این یارانه نامتعادل است. به عنوان مثال، ثروتمندان با استفاده از کالاهای بیشتر یارانه بیشتری دریافت می کنند و فقرا به دلیل مصرف کمتر، یارانه کمتری برای کالاها دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه توزیع 4200 تن به مصلحت عمومی نیست، گفت: از اول تا نهم داده می شود که 30 درصد مردم 400 هزار تن، 60 درصد مردم – 300 هزار تن و 10 درصد ثروتمندان با کاهش اختلاف طبقاتی هیچ یارانه ای دریافت نمی کنند.

  احضار روحانی و سلطانی فر به دادگاه

عبدالملکی گفت: اصلاح 4200 تنی باعث حذف قاچاق، رقابتی شدن تولیدکنندگان داخلی و افزایش تقاضا برای کالا و در نهایت کنترل قیمت ها با افزایش تولید در بازار می شود.

افزایش قیمت کالاهای اساسی تاثیر چندانی بر سایر کالاها ندارد

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت کالاهای اساسی تاثیر چندانی بر سایر کالاها نداشته است، گفت: این افزایش قیمت بسیار محدود است، دولت 500 قلم کالا را در نظر دارد. به طور کلی افزایش هزینه ها کمتر از افزایش درآمدی است که از طریق یارانه برای مردم اتفاق افتاده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طبق برآوردها، دهک اول باید یک خانواده چهار نفره را در نظر بگیرد که یک میلیون و 600 هزار یارانه دریافت می کرد که قبل از اجرای طرح کل هزینه کالاهای اساسی 241 هزار تومان بود. با اعمال قیمت های جدید، هزینه این خانوارها به 568 هزار تن رسید که برای این خانواده 326 هزار تن افزایش داشت و افزایش قدرت خرید حدود یک میلیون تن افزایش یافت.

مالکیت معیاری برای طبقه بندی یارانه ها / انواع مفاسد اقتصادی با ارز 4200 تنی نبود.

وی افزود: در دولت سیزدهم قیمت کالاها به شدت کنترل می شود تا به نفع مردم باشد و هیچکس نمی تواند گران بفروشد.

عبدالملکی با بیان اینکه ریال محل فروش ارز به دولت نیست، گفت: کل این طرح به نفع مردم است و از طریق یارانه نقدی و بخشی از طریق یارانه نان و دارو به دست مردم می رسد. . “

وی تاکید کرد: مدل تخصیص 4200 تنی مورد انتقاد کارشناسان و اقتصاددانان قرار گرفته است که منجر به انواع مفاسد و تضییع حقوق مردم شده است، باید یارانه به افرادی پرداخت شود که در آن زمان نیز به شدت مورد مخالفت دولت هستند. مجلس 8 میلیارد دلار برای توزیع ارز کنار گذاشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت قبل به دنبال مشکلات و چالش ها نبود، هرچند این طرح بر رفاه مردم تاثیر گذاشته و در گذشته برای آماده سازی زیرساخت های خود کارشناسانی را استخدام کرده است.

به گفته وی، در شش ماهه اول سال گذشته لایحه ای برای تعیین وضعیت ارز 4200 تومانی در مجلس مطرح شد که دوگانگی آن رای نیاورد و در نهایت لایحه دیگری در مجلس مطرح شد که تصویب می کند که ما به آن اشاره کنیم. ارز 4200 تومانی را ندارید از طریق کالابرگ یا سایر روش های جبرانی از مردم محافظت کنید، بنابراین زیرساخت ها آماده شد تا همه چیز را به نفع مردم انجام دهد.

  تویوتا به درخواست اتحادیه پاسخ مثبت داد

قدردانی وزیر کار از حمایت مردم / راه های اعتراض به دهک یارانه

عبدالملکی با ارزیابی حمایت مردم از اصلاح ارز 4200 گفت: مردم کمک خوبی کرده اند، سوالاتی دارند که باید به آنها پاسخ دهیم و حل کنیم.

وی تاکید کرد: اصلاح یارانه ها باید خیلی زودتر انجام می شد. هر ماه که اجرای این طرح با تاخیر مواجه می شد، ماهانه 38 هزار میلیارد تن کالا از کالاهایی که باید در اختیار مردم قرار می گرفت، تلف می شد.

وزیر رفاه با بیان اینکه 90 نفر واجد شرایط دریافت یارانه هستند، گفت: افراد در دو گروه از افرادی که قبلا یارانه 45 هزار تنی دریافت نکرده‌اند می‌خواهند به سامانه توسعه‌یافته سازمان مراجعه کنند، برای هدفمندی یارانه‌ها و افرادی که تا فروردین امسال یارانه دریافت کرده اند و اکنون دریافت نکرده اند، دهک دهم هستند و مشمول دریافت یارانه نیستند، بنابراین این افراد می توانند اعتراض خود را نسبت به دهک ثبت کنند.

وی افزود: از سال 1393 سامانه هدفمندی یارانه ها بسته شده و افرادی که برای دریافت یارانه اقدام کرده اند نمی توانند به این سامانه که تا چند روز دیگر راه اندازی می شود مراجعه کنند. در این راستا زیرساخت دولت الکترونیک ایجاد خواهد شد. نیازی نیست «مردم نیازی به حضور ندارند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: معترضان به دهک ها با شماره تلفن های 6369 و 09200006369 و یا ثبت نام به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه به اعتراضات رسیدگی می شود، گفت: به کسانی که شرکت کنند یارانه پرداخت می شود. ما معتقدیم پرداخت یارانه ها حق مردم است تا مردم فکر نکنند این پول به آنها واریز نمی شود و فراموش می شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: همه مردم حق درخواست رسیدگی دارند. روند پاسخگویی به اعتراضات اگرچه زمان بر است، اما مستلزم استعلام اطلاعات مالی و سایر موارد از شبکه بانکی و مراجع قانونی است. همچنین ارسال پیامک جهت تکمیل مراحل اعتراض و ارائه مدارک الزامی است.

وی در پاسخ به اعتراضات متعدد گفت: گاهی این اعتراضات به دلیل عدم اطلاع اعضای خانواده از برخی عوامل اقتصادی سایر اعضای خانواده است، مانند خانواده ای که فرزندانشان متاهل هستند اما یارانه پرداخت نکرده اند. گردش مالی و دارایی آنها تحت تأثیر گردش مالی کل خانواده قرار می گیرد و این خانواده از یارانه محروم هستند.

وزیر کار گفت: در برخی از اعتراضات ممکن بود یکی از خانواده ها حساب خود را به دیگری واریز کند که دیگری با آن معامله می کند یا کسب درآمد می کند یا یکی از آنها خودرو و دارایی را به عنوان وثیقه خریداری کرده است. و می فروشند که باید بیرون بروند.

  تورم غذا و انرژی در سراسر جهان

وی گفت: فردی برای حقوق شرکت حساب شخصی می گذارد که گردش مالی آن یک در ده دهک می شود.

خانواده ها اطلاعات اقتصادی را شفاف می کنند

عبدالملکی خطای سیستماتیک در سیستم اعتراضی حذف طبقه بندی را رد کرد و گفت: خانواده ها باید اطلاعات اقتصادی را شفاف کنند و نسبت به جداسازی حساب های شخصی از محل کار یا موارد دیگر اقدام کنند.

وی برنامه تنظیم بازار در دولت سیزدهم را متفاوت توصیف کرد و افزود: برای متخلفان جریمه هایی از جمله جریمه و تمبر در نظر گرفته شده است. دوستت دارم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زیرساخت ها و اکیپ بازرسی برای کنترل بازار تقویت شده است و آیت الله رئیسی بر موضوع ارزان شدن کالا تاکید دارند بنابراین عده معدودی که به فکر تخلف باشند قطعا سودی نخواهند داشت. برای آنها. “

وی با اشاره به اینکه برنامه اصلی دولت تامین کالاهای الکترونیکی است، گفت: افراد با سطوح درآمدی متفاوت با کارت بانکی یکسان به فروشگاه ها مراجعه کنند و قیمت کالاها قبل از افزایش قیمت یکسان خواهد بود.

عبدالملکی افزود: بر اساس دهک ها به خانواده ها برای استفاده بهتر از کالاها سهمیه داده می شود که اکنون زیرساخت ها، سخت افزار، کدگذاری و موارد دیگر نیاز است تا این برنامه ظرف دو ماه از دولت اجرایی شود.

وی عمل جراحی اقتصادی دولت را در راستای تئوری عدالت مقاومتی و اقتصاد اسلامی عنوان کرد و گفت: این امر نتیجه شرع است و نتیجه آن عدالت و سعادت جامعه خواهد بود. بنابراین، سیاست‌های تعدیل اقتصادی فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهد. «که منجر به ثروتمند شدن افراد ثروتمند و فقر بیشتر در جوامع کم‌درآمد می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: هرگونه افزایش قیمت اصلاحی نیست، بلکه رونق تولید است که قدرت خرید جامعه را افزایش می دهد و با رونق اقتصادی منجر به ارتقای رفاه می شود.

وی افزود: سیاست دولت سیزدهم ضد تورم است. و کنترل قیمت و رقابت.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: موضوع عرضه کالا در بازار به خوبی پیش می رود، طی چند روز آینده بازار از کالاها اشباع می شود که با اجرای صحیح این طرح به رفاه حال مردم می رسد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید