طالبان برای خط لوله تاپی به ترکمنستان چراغ سبز نشان می دهند

5800 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، وی برای ادامه ساخت خط لوله گاز تاجیکستان – افغانستان – پاکستان – هند به نام تاپی از ترکمنستان به افغانستان سفر کرد.

انتظار می رود این خط لوله 1800 کیلومتری ظرفیت 33 میلیارد متر مکعب در سال داشته باشد و انتظار می رود گاز را از میدان گالکینیش، دومین میدان گازی بزرگ جهان، به شهر فاضیلکا در مرز پاکستان و هند انتقال دهد.

محمد عیسی آهوند، رئیس وزارت معادن و نفت طالبان در بیانیه‌ای گفته است که ما مدتی است که روی این موضوع سخت کار کرده‌ایم و آماده‌ایم که برای آغاز ساخت این پروژه مفتخر باشیم.

این خط لوله قرار است از هرات وارد افغانستان شود و از پاکستان به قندهار برسد.

آخوند اخیراً با سفیر ترکمنستان دیدار و گفت: هیئتی از ترکمنستان از روز شنبه دو روز دیگر وارد افغانستان می شود. ساخت این خط لوله در سال 2018 در دستور کار دولت های چهار کشور قرار گرفت و در حالی که طالبان با دولت مرکزی می جنگیدند، از ساخت این خط لوله حمایت کردند و گفتند که این پروژه یکی از عوامل توسعه اقتصادی آینده افغانستان خواهد بود. .

ساخت این خط لوله می تواند پاکستان و هند را برای ادامه همکاری با ایران در پروژه خط لوله صلح بی میل کند و دستیابی ایران به بازارهای منطقه ای گاز را با مشکل مواجه کند.

پایان /

  چگونه از واردکننده رادار به تولیدکننده تبدیل شدیم؟

دیدگاهتان را بنویسید