طبقه بندی اغتشاشگران بر اساس جنایاتی که مرتکب شده اند/ مردم خواستار عدم تحمل ریشه های اغتشاشات هستند.

گروه سیاسی-رجان نیوز: مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: بر اساس موازین شرعی و قانونی کسانی که با علم و آگاهی و پایبندی به برنامه ریزی قبلی به بهانه مرگ دختری از کشورمان جان و مال را به آتش کشیدند. با هدف ایجاد تشویش و ناراحتی در جامعه، به ناموس مردم و اموال عمومی و دولتی لطمه زده و برخی از مناطق کشور را آتش زده اند، پس از رسیدگی در مراجع ذی صلاح قضایی به مجازات مفاسد خود خواهند رسید. اعمال و جنایات

من گزارش میدم رجانیوز; سخنگوی قوه قضائیه گفت: از منظر دستگاه قضایی در بین برخی از افرادی که به دلیل هیجان رسانه ای وارد صحنه شده اند و شاید در گوشه ای از صحنه با مردم و مدیران صحنه بر اساس مستندات دریافتی کاری انجام داده اند. وی خاطرنشان کرد: طبیعی است که نگرش دستگاه قضایی نسبت به گروه اول یعنی برخی جوانان آشفته باید همراه با رأفت و رأفت اسلامی باشد و اگرچه اقدامات آنها مستلزم مجازات و هشدار است، اما نگاه اصلاح طلبانه است. اقتدار نظام قضایی مبتنی بر موازین اسلامی ایجاب می کند که با روشنگری، تبیین و مهربانی برخورد شود.

وی بیان کرد: اگرچه در این مرحله با انجام بررسی های لازم، دقیق و فنی باید مشخص و مشخص شود که در اثر اقدامات برخی فتنه گران چه خسارت و صدماتی به جان و مال مردم وارد شده است. و علیه او اقدام کند. تصمیم گرفت، اما به هر حال رویکرد رافت اسلامی و بازکردن راه برای جبران اشتباهات مذکور در بررسی ها و تصمیمات اتخاذ شده لحاظ خواهد شد.

  ثبت رکوردی دیگر از بانک پاسارگاد

سخنگوی قوه قضائیه همچنین گفت: روشن است که نوک پیکان برخورد قاطع و آموزنده قوه قضائیه با دشمنان درون و آن دسته از افرادی است که با دستور بیگانگان و سرویس های جاسوسی آنها وارد صحنه شده و عرصه را به نمایش گذاشته اند. در خطر امنیت مردم است.لذا در رابطه با این گروه وابسته به دشمن اقدامات قانونی قاطعانه و متضمن بازدارندگی لازم اعمال خواهد شد.

ستایشی همچنین تلاش قوه قضائیه برای اجرای رهنمودهای امروز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را در زمینه لزوم تفکیک اقشار مختلف خردسالان و مقصران اصلی برخی اغتشاشات اخیر در کشور مورد تاکید قرار داد و متعهد به تفکیک این رهنمودها شد. سطوح مختلف بازداشت شدگان و غربال کردن آنها از نظر نوع رفتار مجرمانه، وابستگی به دشمن، اهداف، میزان عمل و میزان گناه و مداخله آنها در صحنه و بر این اساس در صورتی که محرز شود. و تحریک برخی رسانه ها به صحنه آمده و اکنون از اقدام خود ابراز پشیمانی کرده اند.

وی ادامه داد: با مشار الیهام که موازین اسلامی است برخورد قضایی مناسبی صورت خواهد گرفت. البته هدف از مقررات قانونی فوق مجازات و بازگرداندن مرتکبین به دامان جامعه و خانواده آنهاست. تا زمانی که تکرار نشود، به زودی اجرا خواهد شد، در حالی که مردم شریف همیشه در صحنه می خواهند که با قاطعیت و قاطعیت کامل و بدون هیچ تساهلی با ریشه های این آشوب ها و آشوب های دشمن برخورد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید