طبق کتاب درسی، به روز رسانی مطالب نیرویی بسیار سبز در برابر انتشار قالب ها است

اما چه چیزی باعث شد نیاز به تغییر و به روز رسانی محتوا آیا آنها از کتاب های درسی منطقی تر هستند؟ سبز چقدر در این امر موفق بوده است؟

در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

طبق کتاب درسی، به روز رسانی مطالب نیرویی بسیار سبز در برابر انتشار قالب ها است

اهمیت به روز رسانی محتوای کتاب های درسی

در زیر دلایل تبدیل شدن به روز رسانی محتوا به یک ضرورت در حوزه کتب درسی آورده شده است.

سوالات کنکور سخت تر می شود

همانطور که می دانید در سال های اخیر شاهد تغییرات جدیدی در سوالات مطرح شده در کنکور از سوی سازمان سنجش بوده ایم. به عنوان مثال در کنکور 1400 رویکرد جدید ریاضی و سطح بالای سوالات باعث شد تا بسیاری از دانش آموزان نتوانند در رشته ریاضی نمره بالایی کسب کنند.

کنکور از 1402 به بعد تغییر کرد

از طرفی با توجه به تغییراتی که در کنکور 1402 رخ خواهد داد، مانند لغو دروس عمومی، لزوم تغییر محتوای این دروس و رویکرد آنها به نگارش برای همخوانی بیشتر با امتحانات نهایی، ضروری است. لازم به نظر می رسد .

تغییرات در محتوای کتاب درسی

محتوای کتاب های درسی هر از چند گاهی توسط شورای نگارش آموزش و پرورش تغییر می کند. وزارت آموزش و پرورش این تغییرات را برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و رفع نیازهای امروز و آینده دانش آموزان اعلام کرد.

در واقع با توجه به تغییرات سال های اخیر سعی شده است از ظرفیت پژوهشگران و نخبگان وزارت آموزش و پرورش، ظرفیت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پژوهشگاه ها و ظرفیت سایر دستگاه ها مانند وزارت آموزش و پرورش استفاده شود. . بهداشت و درمان و وزارت بهداشت و موسسات تحقیقاتی مرتبط با قوه مجریه و تمامی نخبگان حوزه آموزشی باید محتوای مناسب را در کتاب های درسی درج کنند.

  تاشکند میزبان کمیسیون اقتصادی ازبکستان و روسیه است

همه اینها همه نشریات از جمله گاج، خیلی سبز و انتشارات الگو را بر آن داشته تا کتاب های درسی خود را به روز کنند.

انتشار کتاب های درسی بسیار سازگار با محیط زیست، انتشار کالیبرها و مدل ها

انتشار کتاب های درسی بسیار سازگار با محیط زیست، انتشار کالیبرها و مدل ها

علاوه بر کتاب های درسی که دانش آموزان باید در هر سال تحصیلی تهیه کنند کتاب های درسی بخرید برای آن دسته از دانش آموزانی که به دنبال موفقیت و نتیجه خوب در آزمون های سراسری یا کنکور هستند اهمیت ویژه ای دارد.
دانش آموزانی که قصد تهیه کتاب های درسی را دارند. می توانند پس از مشاوره با مشاوران عالی رتبه و مجرب کتاب درسی خود را با توجه به سطح علمی، رشته و مدرک تحصیلی خود تهیه کنند.
هر ساله نسخه های مختلف کتاب های درسی را در موضوعات مختلف منتشر می کنند. از مهمترین آنها می توان به بسیاری از نشریات سبز، انتشار اندازه گیری ها و مدل ها اشاره کرد.
هر یک از این ناشران در چاپ و تالیف کتاب های درسی تخصص دارند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این پست می توانید مقاله “کدوم کتاب درسی گاج خیلی سبز کدوم مدل بخرم؟” را مشاهده کنید.

کتاب های درسی را برای تعداد زیادی پست سبز، پست های Gage و Pattern به روز کنید

کتاب های درسی را برای تعداد زیادی پست سبز، پست های Gage و Pattern به روز کنید

از آنجایی که اکثر کتاب های درسی هر سال نسبت به سال گذشته تغییر می کنند، انتشارات مختلف باید این تغییرات را در کتاب های درسی خود اعمال کنند. تا دانش آموزان بتوانند کتاب های مناسب را با آخرین تغییرات کتاب های درسی تهیه و استفاده کنند.

تعداد زیادی پست سبز

اما بین Very Green، Gage و Pattern Publishing، Very Green در به روز رسانی کتاب های درسی خود بسیار بهتر عمل کرد. و این یکی از مهم ترین ویژگی های کتاب های درسی نشر سبز است.
انتشارات خیلی سبز معمولا در اولین فرصت سال تحصیلی جدید با استفاده از بهترین اساتید کتاب های خود را برای تمامی دروس و رشته ها به روز می کند. در واقع این انتشارات محتوای حذف شده و اضافه شده به کتاب درسی را در ویرایش جدید اعمال می کنند.

  خبر خوب سقف اعتبار بانک ها افزایش یافت

سوالات کنکور در بسیاری از برگه های سبز

یکی از ویژگی های کتاب های این ویرایش این است که بلافاصله بعد از کنکور سوالات امسال همراه با پاسخ تشریحی در کتاب ها درج می شود. البته در برخی کتاب ها این کار توسط کدهای QR ابتدای کتاب انجام می شود.

انتشارات گیج

اگرچه انتشارات گاج همواره در تلاش است تا محتوای محصولات خود را به روز کند، اما به دلیل وجود عناوین کتاب های زیاد و تعداد زیاد کتاب، برخلاف بسیاری از کتاب های سبز، کمی ضعیف تر در این زمینه کار می کند. به گفته بسیاری از دانش‌آموزان و فروشندگان کتاب‌های درسی، اگرچه گاج از نام ایالت برای نوشتن و انتشار کتاب‌های محتوای مناسب استفاده می‌کند، اما برای برخی از دوره‌ها محتوا گاهی در انتشارات گاج به‌روزرسانی می‌شود. برگزار نشد و یا به تعویق افتاد. این می تواند برای دانش آموزان کمی آزاردهنده باشد.

قالب ها را منتشر کنید

اما انتشار مدل ها با توجه به تغییرات کتاب های درسی نسبت به بسیاری از سبز و افراطی ضعیف ترین نشریه از نظر به روز رسانی محتوا است. انتشارات الگو کتاب های خود را در عناوین بسیار کمی به روز می کند، به جز کتاب های آزمایشی خود که به نوعی بیشترین فروش را دارند. و بیشتر کتاب های درسی این انتشارات در سال های گذشته منتشر شده است.

آیا تغییرات زیادی در کتاب های درسی وجود دارد؟

اگر بخواهیم خیلی مختصر به شما پاسخ دهیم باید بگوییم که به طور کلی تغییرات کتاب های درسی به خصوص در سال های اخیر اندک است. البته پیشنهاد می کنیم برای دروس خاصی که برای کنکور مهم هستند سعی کنید کتاب های درسی و جدید بخرید اما برای دروس عمومی نیازی به این کار ندارید.

  رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری سفر می کند

از کجا بفهمیم کتاب درسی تغییر کرده است؟

برای این کار کافی است نسخه های PDF کتاب درسی را از سایت پرینت دانلود کرده و با هم مقایسه کنید. اگر تغییراتی را مشاهده نکردید، می توانید از کتاب های درسی که در این سال ها ارائه کرده اید استفاده کنید.

از کجا کتاب درسی بخریم؟

اگر دانش آموز هستید می توانید کتاب های درسی پایه ای که مطالعه خواهید کرد را از سامانه irtextbook خریداری کنید. با این حال، دانش آموزانی که قصد ثبت نام مجدد یا فارغ التحصیلی دارند، باید کتاب های درسی رایگان خود را داشته باشند. برای مثال می توانید برای خرید کتاب های درسی به سایت مدابوک مراجعه کنید و کتاب های درسی را با چاپ رنگی و کیفیت مناسب در منزل تهیه کنید.

نتیجه

در پایان این مقاله باید در نظر داشته باشیم که هر سه این انتشارات جزو بهترین نشریات در زمینه تالیف و انتشار کتاب های درسی هستند. دانشجویان با بهره گیری از بهترین نویسندگان کشور در این زمینه گام برداشته اند. اما با تمام این اوصاف هر نشریه ای دارای نکات مثبت و منفی است و دغدغه اصلی هر دانش آموزی آشنایی با بهترین کتاب از طرق مختلف است. به روز رسانی کتاب های درسی بر اساس تغییرات کتاب های درسی نیز یکی از این دغدغه هاست که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید