طب عامیانه با واکسیناسیون موافق است

رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه شرایط طب سنتی و دیدگاه طب ایرانی همواره مبتنی بر پیشگیری است و واکسن کاملا مبتنی بر پیشگیری است، گفت: می توان گفت که طب سنتی با واکسیناسیون کاملا موافق است.

به گزارش رجانیوس به نقل از تسنیم، امیرحسین جمشیدی درباره برخی ادعاها مبنی بر مخالفت طب سنتی با واکسیناسیون در بین مردم، اظهار داشت: در طول تاریخ بر اساس موارد جدید مقاومت هایی صورت گرفته است، زیرا مردم روحیه محافظه کارانه دارند و نسبت مقاومت تغییر کرده است. در مورد واکسیناسیون، این امر تا حدودی قابل قبول است، اما از آنجا که برخی از خطرات تجاری توسط اقدامات تجاری جدید تهدید می شود، آنها با سلامت دیگران بازی می کنند.

وی درباره رویکرد طب سنتی به واکسیناسیون توضیح داد: شرایط طب سنتی و دیدگاه طب ایرانی همواره مبتنی بر پیشگیری است و واکسن کاملا مبتنی بر پیشگیری است. می توان گفت طب سنتی با واکسیناسیون کاملا موافق است.

ما با مخالفت مردم مشکلی نداریم و به اظهارات آنها گوش می دهیم

جمشیدی با بیان اینکه ایرادات قابل پیش بینی است و هرکسی می تواند در سطح جامعه بحث خود را داشته باشد، گفت: طرح این موضوعات در رسانه ملی که مردم به آن اعتماد دارند، اعتماد رسانه ها را تضعیف می کند. ما با مخالفت مردم مشکلی نداریم و به اظهارات آنها گوش می دهیم.

رئیس دانشکده پزشکی ایرانیان دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را رعایت کنیم و سلامت خود را با واکسن نزدن و کسانی که واکسینه می شوند و در جامعه تردد می کنند به خطر نیندازیم. اضافه کردن پسوند سنتی یا اسلامی به مباحث و ادامه آن امکان پذیر نیست.

  عملیات بزرگ الحشد الشعبی در شرق عراق آغاز شد

وی ادامه داد: اگر فردی بخواهد پروتکل های وزارت بهداشت را زیر پا بگذارد و از طب ایرانی و سنتی سوء استفاده کند و پشت این موارد پنهان شود، درنگ نمی کنیم و باید طبق قانون با او برخورد شود. در ماده 1 قانون واکسیناسیون عمومی مصوب 3 مهرماه آمده است: وزارت بهداشت این اختیار را دارد که در موارد ضروری برای پیشگیری و مبارزه با اپیدمی ها، واکسیناسیون عمومی را اعلام کند. افرادی که مشکلات بهداشتی را در جامعه ترویج می کنند، قابل پیگرد هستند. تعجب می کنم که چرا در این زمینه تعلل می کنیم.

جمشیدی افزود: همچنین در قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات خدمات غیرمجاز و مضر برای سلامت در فضای داخلی، بین المللی و مجازی مصوب 13 خرداد 97 آمده است که ارائه هرگونه اطلاعات نادرست و تبلیغات نادرست که موجب گمراهی و گمراهی شود. مخاطب را گمراه می کند.«پروژه هایی مانند رسانه های داخلی، بین المللی و فضای مجازی ممنوع است.

رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با آرزوی سلامتی برای مردم کشور، ابراز امیدواری کرد: وضعیت تبلیغات و رسانه‌ها به گونه‌ای ادامه یابد که باعث تشدید افکار هموطنان نشود.

وی در پایان تاکید کرد: دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت به عنوان مسئول سلامت کشور باید رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید