طرح «تحریری» منازل ایرانیان در دولت اجرا می شود آیا رستم قاسمی شرمنده رهبر انقلاب خواهد شد؟

14472 خبر اولیه

به گزارش سردبیر، پس از یک سال اتلاف وقت توسط وزارت مسکن در زمان رستم قاسمی، دولت سیزدهم به دستور آیت الله رئیسی خواستار طرح تحریریه برای حل مشکلات مسکن ایران با تمرکز بر تامین زمین رایگان برای مردم است. مردم و عدم دخالت در ساخت و ساز.اجرا کند

دفتر سبک زندگی و تحریریه اقتصاد در پروژه ای مشترک طرحی را برای حل نهایی مشکل با ایرانیان ارائه کردند که با نقشه های غلط رستم قاسمی که در ادامه برنامه های ناپخته علی نیکزاد بود، تفاوت های اساسی دارد. که دارای پایه های زیر است:

  1. اعطای زمین رایگان برای افراد با مساحت بیش از 500 متر
  2. کوچه های 15 متری به بالا در شهرهای جدید تراکم و فشار روانی محله هایی که مدیران نابخرد در دهه های اخیر ساخته اند را ندارند.
  3. خیابان های 40 متری با فضای سبز کافی
  4. طراحی هویت معماری اسلامی با بهره گیری از زبده ترین معماران و اساتید کشور برای نمای بیرونی منازل و ساختمان حداکثر 2 طبقه
  5. تضمین هویت فرهنگی شهرهای جدید در محل مرکزی احداث فوری مساجد، کتابخانه ها و سپس مناطق مسکونی مانند تمامی شهرهای تاریخی ایران.
  6. ساخت و ساز را به مردم بسپارید اما دولت باید فناوری نوین ساخت و ساز با مصرف کم انرژی را ارائه کند و به شرکت های دانش بنیان کمک کند تا پروژه های کاربردی و کم هزینه را در اختیار مردم قرار دهند.

به راستی که معماری و نمای شهر تهران نمای شهر اسلامی نیست و شهرداری و شورای شهر باید این موضوع را یکی از جدی ترین مشکلات خود بدانند… محیط مسکونی شهر طراحی و ساخته شود. به گونه ای که تحقق سبک زندگی اسلامی آسانتر میسر شود.

این 6 محور را رستم قاسمی باید مدنظر قرار دهد، هر چند که تحلیل صحبت های او در برنامه شب گذشته با شبکه خبر نشان داد که او تصور مبهمی از تاریخ دارد و باید از نتیجه آن ترسید. وقتی رستم قاسمی گفت می خواهیم خانه ای با هویت اسلامی بسازیم، مجری برنامه از او پرسید آیا تا به حال نمونه ای با هویت اسلامی ساخته ای؟ که رستم قاسمی با لحن بالا جواب داد و بحث کیفیت را … که نشان می دهد مشغول شعار دادن و شعارهای بی اساس و بی فکر است.

  هشتگ های متداول ایرانی در سال 2021

چرا مسکن اسلامی؟

مسکن در منطق مدرن غربی فقط مکانی برای خواب است و یک فرد مدرن غربی تمام روز را بیرون از خانه سپری می کند و به خانه می رود تا بخوابد.برای بسیاری از اروپایی ها یک اتاق یا حتی یک تخت کافی است و نیازی به آن نیست 30 متر هم فاصله ندارند.

در فرهنگ اسلامی ایرانی، خانه به معنای مکانی است با آرامش که باید با زندگی و گل آراسته شود و اعضای خانواده بیشتر اوقات خود را در آن سپری کنند و چنین نیازی در آپارتمان های امروزی برآورده نمی شود و نیازمند فضا و حیاط زیادی است. . و اتاق های بزرگ برای اعضای خانواده.

تمدن اسلامی مورد توجه رهبر معظم انقلاب مختصات گسترده ای دارد که یکی از مولفه های اصلی و سخت افزاری آن که به سرعت رنگ هویتی به خود می گیرد، مسکن سازی اسلامی و ساخت شهرهای با هویت اسلامی است که مورد توجه ایشان بوده است. نگرانی جدی برای تمام 44 سال انقلاب.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر تهران در تاریخ 2 دی ماه 1390 فرمودند: به راستی که معماری و نمای شهر تهران نمای شهر اسلامی نیست و شهرداری و شورای شهر باید این موضوع را یکی از جدی ترین مشکلات خود بدانند… محیط مسکونی شهر طراحی و ساخته شود. به گونه ای که تحقق سبک زندگی اسلامی آسانتر میسر شود.

هیچ یک از شهرداران، وزرای مسکن و مدیران بنیاد مسکن تاکنون به این خواسته خطیر رهبر معظم انقلاب اهتمام نداشته اند و دقیقا برعکس عمل می کنند و شرمنده رهبری و ملت ایران هستند. حال باید دید رستم قاسمی با همین حرف های کلی و جاهلانه به سمت وزیری ادامه می دهد یا خواسته رهبر معظم انقلاب را برآورده می کند؟

  تجدید مجموعه ورزشی آزادی برای مردم

اگر رستم قاسمی نمی تواند این خواسته رهبر معظم انقلاب را برآورده کند، آیا آیت الله رئیسی که با ورود به وزارت مسکن و ارائه دستورالعمل های مهم برای واگذاری زمین ها به مردم، درک کامل خود را نشان دادند، بهتر نیست. وزیر پرسنل جایگزین شود؟

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید