طرح جامع مجلس برای ساماندهی ارتش

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح کلی خدمت سربازی در کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال بررسی است و نظر ستاد کل نیروهای مسلح نیز اخذ شده است.

شهریار حیدری با اشاره به آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون ارتش در مجلس، گفت: طرح جامعی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارسال شده و در دست بررسی است.

وی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در حال بررسی این طرح است و نظرات آنها در خصوص این طرح اخذ شده است. مفاد این طرح عمدتاً شامل افراد غایب می شود که به سن اعزام رسیده یا بیش از 20 سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند. این گروه از سربازان باید جذب شوند و بتوانند با تصمیم گیری، خدمت سربازی را خریداری کنند.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مطالعات ما درباره این طرح هنوز نهایی نشده است و باید طرح جامع در کمیسیون تصویب و به مجلس ارائه شود.

حیدری با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر اینکه زندانیان متاهل دارای دو فرزند یا بیشتر بالای 30 سال می توانند در سال آینده کارت آزادی رایگان دریافت کنند، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم این افراد را به یک کارت آزاد برسانند. کارت پایان خدمت

وی گفت: البته این مصوبه نباید ادامه پیدا کند و مردم را به عدم خدمت سربازی تشویق کند. در صورت تصویب این مصوبه در مجلس شورای اسلامی، دولت و ستاد کل نیروهای مسلح باید محدودیت هایی را در آیین نامه اجرایی خود در نظر بگیرند. به عنوان مثال، لازم به ذکر است که این مصوبه تا پایان سال 1401 لازم الاجرا بوده و در سال های بعد ادامه نخواهد داشت. اگر این قانون بدون محدودیت زمانی تصویب شود، بسیاری از افراد در آینده برای گرفتن کارت آزادسازی رایگان به سربازی نمی روند.

  شتاب دولت سیزدهم در ساخت نیروگاه/ شش نیروگاه برای اولین بار در یک ماه گذشته آنلاین شد

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید