طرح خرید بازپرداخت و تخفیف بازنشستگان

10804 خبر اولیه

به گزارش تحریریه محمد اسکندری در مراسم هفدهمین سالگرد روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان که با حضور سرپرست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان اجتماعی برگزار شد. کمیسیون و رئیس فراکسیون سلامت مجلس و جمعی از مستمری بگیران صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه معیشت بازنشستگان از جمله موارد مورد توجه صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص عدم پرداخت برخی معوقات است، گفت: : صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه حقوق بازنشستگان کاملاً تابع سازمان برنامه و قانون بودجه بوده و پیگیر درخواست بازنشستگان محترم هستیم.

وی با بیان اینکه معیشت مستمری بگیران دغدغه همیشگی ماست، گفت: مشکل جدی کشور تورم است و هر چقدر هم بدویم به تورم نمی رسیم و این یک مشکل جدی است. باید در نظر گرفت که ریشه تورم کجاست و علت آن چیست. معیشت مستمری بگیران چه از نظر حقوق و چه از نظر بیمه تکمیلی دغدغه همیشگی ماست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 12 درصد حقوق بازنشستگان از محل منابع و سود شرکت پرداخت می شود، گفت: شرکت های زیرمجموعه صندوق تحت فشار جدی هستند و بعداً در فضای رقابتی با سایر شرکت ها مشکلات برای آنها به وجود می آید.

اسکندری گفت: در حال حاضر با احتساب کسورات کارکنان بیش از 27 تا 28 درصد حقوق بازنشستگان در صندوق تامین می شود.

وی با بیان اینکه کسورات بازنشستگان در ماه های اخیر با تاخیر به بانک ها پرداخت شده و مشمول جریمه می شود، گفت: از سازمان برنامه و بودجه می خواهیم 2 هزار میلیارد تومان حقوق در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم کسور بازنشستگان را پرداخت کنیم.

  تصمیم واردات خودرو به مجلس تبلیغاتی است

اسکندری با بیان اینکه هنوز تعریف تناسب مندرج در قانون بودجه 1401 به صندوق ابلاغ نشده است، گفت: از سازمان برنامه خواسته ایم تا اشکالات و ابهامات تناسب را تعریف کند. در اعمال تناسب، مستمری بگیران برخی موسسات ممکن است افزایش حقوق داشته باشند و برخی دیگر افزایش نداشته باشند، در حالی که برخی تصورات رایج در بین مشمولان این است که همه باید با درصد برابر از این رقم بهره مند شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: ماده 85 قانون مدیریت کارکنان دولت در کشور اعمال نمی شود و یا تبعیض وجود دارد. برخی موسسات که بودجه خوبی می گیرند به کارکنان و مستمری بگیران خوب می رسند، اما برخی که پرسنل و مستمری بگیران زیادی دارند این مراقبت را ندارند.

اسکندری با اعلام این خبر که امکان خرید با تخفیف و بازپرداخت مجدد و گسترده تر از گذشته فراهم شده است، گفت: مستمری بگیران می توانند تا سقف 50 میلیون تومان خرید کنند که البته میزان دقیق آن بستگی به مبلغ آنها دارد. حقوق. کارمزد طرح نیز کاهش یافته و به شش درصد می رسد.

وی ادامه داد: زمانی که وام ازدواج فرزندان مستمری بگیران را به روز کردیم و به متقاضیان پرداخت شد و امیدواریم در آینده نزدیک این وام بین همه کسانی که در نوبت هستند توزیع شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره درخواست برخی مستمری بگیران درباره کاهش یارانه ها گفت: ما هم درخواست کرده ایم به مرکز تماس خود دسترسی داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگوی بازنشستگان باشیم. ما می‌توانیم اقدام کنیم و پاسخگو باشیم که چرا یارانه آنها قطع شده است، اما عموماً این موضوع در حوزه ما نیست، اما امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم بتوانیم پاسخگو باشیم و اقدام مقتضی انجام دهیم.

  مدیر عامل جیپ مورگان چین را مسخره می کند

وی ادامه داد: ابلاغ سیاست های رهبری در تامین اجتماعی به معنای آغاز اصلاحات است. ما پیش نویس پیشنهادی خود را به وزارتخانه ارسال کرده ایم و معتقدیم قوانین بازنشستگی موجود باید تغییر کند. یکی از این اصلاحات بحث سن بازنشستگی است. امید به زندگی بهتر شده است، اما ما سن بازنشستگی را پایین آورده ایم و برعکس عمل کرده ایم. چنین اصلاحاتی بسیار جدی در دستور کار است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره معوقات 15 درصدی مستمری بگیران درمان نیز گفت: قبلاً گفته شده است که معوقات پرداخت شده و در حساب بانکی صندوق است در حالی که اعتبار این موضوع تامین نشده و ما نیز در حال پیگیری آن هستیم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید