طرح کلی تشکیل سازمان پدافند غیرعامل تصویب شد

به گزارش رجانیوس، کلیات «طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل» در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید.

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در دستور کار قرار گرفت و 186 نفر از 230 نماینده حاضر در صحن به این قانون رای مثبت دادند. طرح.

ابوالفضل آمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیش از رای گیری گفت: برخی عوامل غیرنظامی، سلاح های جدید در حوزه الکترونیک، زیست شناسی، شیمیایی و فضای مجازی می تواند به زیرساخت های کشور آسیب برساند و شرایط بحرانی را در کشور ایجاد کند. دولت.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: از سوی دیگر پدافند غیرعامل با طرح مفهومی در سال 1382 راه اندازی شد و کار اولیه خود را آغاز کرد و وضعیت آن به تایید مقام معظم رهبری رسید. باغ ها

عمویی افزود: در فروردین ماه امسال طرح فعلی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصویب شد تا این سازمان بتواند به وظایف خود یعنی مدیریت تهدیدات امنیت کشور رسیدگی کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: زیرساخت های آب، برق، گاز، صنعتی و عمرانی و سایر نقاط کشور ممکن است با تهدیداتی مواجه شود که سازمان پدافند غیرعامل می تواند نقش بسیار مهمی در خنثی سازی این تهدیدات داشته باشد.

نیکوبین در اپوزیسیون: مجلس باید طرح های مهمی را در دستور کار قرار دهد

جواد نیکوبین نماینده مردم کاشمر در مخالفت با این طرح گفت: پدافند غیرعامل مهم است اما اکنون کار خود را انجام می دهد و برای جلوگیری از گسترش و گسترش این گونه تشکل ها باید سازمان پدافند غیرعامل ایجاد شود. برپایی. از دستور کار خارج شود «کار مردم و اقتصاد کشور برای بررسی در مجلس باز است.

  عجیب ترین بدهکار بانک پارسیان/ مردی با وام ۱۱ هزار میلیاردی

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس افزود: ایجاد چنین تشکل هایی دردی از مردم دوا نمی کند.

کلیباف: پدافند غیرعامل یکی از مسائل حیاتی کشور است

وی در پاسخ به اظهارات نیک بین کلیباف گفت: پدافند غیرعامل یکی از معضلات حیاتی کشور است و چندی پیش مشکل کارت بنزین یا حمله سایبری به یکی از سایت های تهران به موضوع پدافند غیرعامل برمی گردد. ساختمان های در معرض خطر با حفاظت غیرفعال همراه هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: البته یک دهه است که حفاظت غیرعامل به دلیل توجه و عنایت مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را می کند، اما این موضوع نیازمند قانون است.

کلیباف تاکید کرد: با توجه به شرایط کارگران ساختمانی امروز کلیات طرح وی به تصویب رسید که نشان از اهمیت معیشت مردم دارد. همچنین موضوع ساماندهی کارکنان دولت که به صورت کلی امروز به تصویب رسید، این است که دولت و مجلس به سمت حذف شرکت های واسطه حرکت کنند و برای ایمنی کار، قرارداد این افراد باید به یک قرارداد ملموس تبدیل شود. به منظور انجام هر کاری که ممکن است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سایر موضوعات از جمله مشکل تاج و سایر مسائل حیاتی کشور و مبارزه با تهدیدات سایبری بر عهده حفاظت غیرعامل است که کمیسیون امنیت ملی در این راستا تلاش زیادی می کند. . طرح ..

سلیمی موافق است: تشکیل سازمان پدافند غیرعامل مورد توجه رهبر معظم انقلاب است

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات با موافقت با این طرح گفت: در این طرح به دنبال توسعه سازمان نیستیم و ساماندهی لازم وجود دارد. این سازمان از سال 1361 فعالیت خود را آغاز کرده است. اما رهبر معظم انقلاب خواستار قانونی شدن تشکیلات موجود بودند.

  تجدید مرز بین اینچه و برون با ترکمنستان

وی افزود: در حوزه مسائل حیاتی و چابکی کشور و مسائل کلیدی کشور تقویت این سازمان ضروری است.

بابای کارنامی در اپوزیسیون: نقش دولت در این طرح دیده نشده است

علی بابای کارنامی نماینده مردم ساری در مخالفت با این طرح گفت: تشکیل هر تشکل جدیدی باید با موافقت دولت انجام شود که دولت نقشی در این طرح ندیده است. در برخی از جزئیات آن نیز اشکالاتی وجود دارد. از سوی دیگر این گونه سازمان ها مسئولیت کمیسیون اجتماعی را بر عهده دارند که باید ساختارها را بر اساس مدیریت سازمان های دولتی بررسی کنند.

ذوالنوری موافق است: قانونی شدن سازمان پدافند غیرعامل آنها را مطالبه خواهد کرد

مجتبی ذوالنوری نماینده مردم کوم نیز با موافقت با این طرح گفت: مخالفان اساسا در مخالفت خود با آن مخالفت نکرده اند و از سوی دیگر دولت نیز مخالف این طرح نیست. از سوی دیگر این بحث مطرح می شود که فعلا نیازی به بررسی این طرح نیست، باید گفت در صورت حمله به زیرساخت های الکترونیکی و سایبری کشور آسیبی به کشور وارد نمی شود.

وی افزود: اگر مجلس بخواهد اطلاعاتی را از دستگاه سرقت بخواهد طبق کدام قانون می تواند درخواست کند.

دیدگاهتان را بنویسید