طلای جهانی به کجا می رود؟

16431 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، طلا تا ساعت 6:41 صبح به وقت شرقی با 0.6 درصد افزایش به 1811.10 دلار در هر اونس رسید و طلای آمریکا 0.03 درصد افزایش یافت و به 1812.10 دلار در هر اونس رسید.

پس از اینکه افزایش کمتر از حد انتظار در قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده، سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش داد، قیمت شمش به بالاترین سطح خود در بیش از پنج ماه گذشته رسید.

قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه نوامبر به دلیل کاهش قیمت بنزین و خودروهای فرسوده به سختی افزایش یافت که منجر به کوچک‌ترین افزایش سالانه تورم در نزدیک به یک سال گذشته شد. اکنون تمرکز بازار بر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره است. انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در نشست پایانی خود در سال جاری نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد.

طلا به طور سنتی به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود، اما افزایش نرخ بهره تمایل به کاهش جذابیت شمش دارد زیرا هزینه فرصت نگهداری یک دارایی غیرسود را افزایش می دهد. بانک انگلستان درباره فشارهای قابل توجهی بر خانوارها و مشاغل ناشی از تورم بالاتر و هزینه های استقراض هشدار داد، اما گفت که آنها نسبت به قبل از بحران مالی جهانی انعطاف پذیرتر هستند.

به گزارش رویترز، SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک با پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد دارایی های آن روز سه شنبه 0.3 درصد افزایش یافت و به 912.72 تن رسید.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.3 درصد کاهش به 23.65 دلار، پلاتین با 0.2 درصد کاهش به 1031.13 دلار و پالادیوم 0.2 درصد کاهش یافت و به 1925.20 دلار رسید.

  بازار سهام و سکه صعودی باقی ماندند

منبع: کالاخبر

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید