ظرفیت جدید ایجاد شده در فردو و نطنز بر اساس قوانین آژانس/فشار سیاسی است و حل و فصل راه حل نیست.

گروه سیاسی رجانیوز: محمد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای دولت و با حضور خبرنگاران در صحن پاستور در واکنش به مصوبه شورای حکام علیه ایران گفت: همانطور که قبلا اعلام شد رفتار و سیاسی فشارها و اقداماتی که ماهیت عدم توجه به روند توافق داشته باشد و مذاکراتی صورت گرفته باشد، قطعاً با اقدام متقابل همراه خواهد بود.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی ایران ظرفیت غنی‌سازی جدیدی را بر اساس قانون راهبردی برای رفع تحریم‌ها در سایت‌های فردو و نطنز ایجاد کرده است و کل این عملیات در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و ما داریم. ظرفیت جدید گازرسانی در نطنز آغاز شد.

اسلامی افزود: همچنین افزایش ظرفیت غنی سازی از 20 درصد به 60 درصد را در فردو آغاز کرده ایم و نسل جدید سانتریفیوژهای نسل اول را جایگزین می کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اظهارات رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خاطرنشان کرد: فشار سیاسی و قطعنامه‌ها راه‌حل نیست.

وی ادامه داد: این ملاک برای تحریک رفتار نیست و مستلزم آن است که رفتار حرفه ای آژانس در پیشبرد برنامه شهرک سازی ذیل تسویه حساب 2015 فعال و موثر باشد.

اسلامی یادآور شد: آمریکا که از سند 2015 خارج شد، نه تنها به تعهدات خود عمل نکرد، بلکه دیگران را نیز از اجرای تعهدات خود باز داشت و امیدوارم به همان متن توافق و شروط برگردند و بیش از این اجازه ندهند. استفاده از عملیات روانی و فضای سیاسی برای ادامه کار.

انتهای پیام/

  درگیری شدید بین پلیس و معترضان

دیدگاهتان را بنویسید