عاملان حوادث شهرهای ایذه و اصفهان به اشد مجازات/حکم اعدام برای پنج شورشی محکوم شوند.

گروه اجتماعی رجانیوز: در پی وقوع حوادث تروریستی در شهرستان ایذه در استان خوزستان و همچنین اصفهان که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان شد، حجت الاسلام والمسلمین محسنی ادجه ای ضمن تسلیت به ایشان خانواده شهدای این حوادث تروریستی، دستور همکاری روسای کل دادگستری خوزستان و اصفهان را صادر کردند و دستگاه های امنیتی و انتظامی نسبت به شناسایی عوامل موثر و مؤثر در این حادثه تکان دهنده و تشکیل پرونده قضایی در اسرع وقت و مجازات اقدام کرده اند. مجرمان با مجازات سنگین

رئیس قوه قضائیه همچنین شهادت جانسوز و تاسف بار تعدادی از هموطنان در شهرهای ایذه و اصفهان را تسلیت گفت و تصریح کرد: مجاهدان و رزمندگان ایران اسلامی بیش از چهار دهه در راه این راه فداکاری کرده اند. ایجاد و تحکیم امنیت مردم این جغرافیای وسیع. نمونه های مثال زدنی و تاریخی به منصه ظهور رسیده است و بی شک مزدوران و عوامل رذل و حقیر شبکه های جاسوسی و تروریستی، استکبار و مستکبران میدانی در اجرای نقشه شوم تحدید امنیت کشورمان راه به جایی نخواهند برد. آنها خواهند دانست که تحت تعقیب و مجازات سخت و تربیتی قرار خواهند گرفت.

در پیام رئیس کل دادگستری تاکید شده است که دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی باید با حداکثر سرعت و دقت تمامی عوامل این جنایت را ردیابی و تحویل دستگاه قضایی کشور دهند.

تا به امروز پنج تن از متهمان با آغاز محاکمه مسئولین حوادث اخیر به اعدام محکوم شده اند.

آراء طبق روال قانونی و قانون قابل اعتراض و تجدیدنظر در دیوان عالی کشور است.

  افزایش 43 درصدی موارد omicron

منبع: مرکز رسانه دادگاه

دیدگاهتان را بنویسید