عبدالمالکی: رئیس جمهور دستور داد پایگاه اطلاع رسانی رجا

گروه سیاسی رجانیوز: حجت عبدالمالکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق حاشیه ای چابهار در گفت و گو اظهار داشت: با توجه به اهمیت مشکل، اولین بازدید از مناطق حاشیه چابهار انجام شد و از بافت فرسوده این شهر بازدید کرد. و حومه آن از نزدیک و مشکلات و مشکلات هزاران نفر را می دانستم. با افرادی آشنا شدم که در زاغه ها و زاغه ها در شرایط بدی زندگی می کردند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در بافت شهر و حاشیه چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و با فرصت های تجاری و اقتصادی بالا و منطقه استراتژیک، مردم در کپر بدون امکانات اولیه زندگی می کنند. و اعضای هیأت اداری تصمیم گرفتند برای رفاه حال مردم این مناطق اقدامات مقتضی انجام دهند.

مشاور رئیس جمهور، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به سفر رئیس جمهور به چابهار در سال گذشته، خاطرنشان کرد: مجتمع مسکونی هزار واحدی در مناطق حاشیه ای چابهار در حال ساخت است که با احداث این مجتمع، احداث می شود. به زودی با پیشرفت 40 درصدی آماده واگذاری مردم می شود و همچنین ساماندهی این مناطق و استفاده از امکانات اولیه نیز برنامه ریزی و انجام می شود.

وی ادامه داد: هماهنگی ها و دستورات لازم با مدیر عامل منطقه آزاد چابهار برای رفع مشکلات مردم در زمینه برق، آب و اسناد مالکیت داده شده تا مردم بتوانند در این مناطق زندگی خوبی داشته باشند.

عبدالملکی تصریح کرد: همچنین هماهنگی های لازم با شهرداری و شورای اسلامی شهر انجام شد و کوچه، خیابان و سایر زیرساخت های لازم را با هماهنگی منطقه آزاد تعریف و برنامه ریزی می کنند تا مشکلات مردم این منطقه به وجود آید. به حداقل خواهد رسید.

  حقوق سربازان معلول، جانبازان، خانواده شهدا، سربازان و کارمندان افزایش یافته است

وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی مختلف باید با هماهنگی برای ساماندهی حاشیه نشینی شهر چابهار تلاش کنند تا بتوانیم به سرعت شاهد امکانات لازم برای زندگی باشیم، افزود: رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور بر توسعه سواحل مکران تاکید کردند. و پروژه های زیربنایی بزرگ در حال اجراست.

ساخت فرودگاه چابهار برای جذب سرمایه گذار ضروری است

مشاور رئیس جمهور، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز بر احداث فرودگاه جدید چابهار تاکید کرد و اظهار داشت: احداث فرودگاه برای جذب سرمایه گذار و گردشگر یک ضرورت مهم برای توسعه و رونق است. از هر منطقه ای است و تلاش می کنیم تا موانع ساخت و ساز آن را برداریم و اقداماتی را آغاز کنیم

وی بیان کرد: ساخت فرودگاه چابهار برای جذب سرمایه گذار در این حوزه بسیار مهم است اما موانع فنی مانع از ساخت آن شده و در سال های اخیر تنها هشت درصد پیشرفت فیزیکی داشته که بسیار ناچیز است.

عبدالمالکی به منطقه تعیین شده در مرز ریمدان با منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و گفت: این منطقه به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است و به زودی شاهد طراحی و ترانزیت لازم برای حمل و نقل و تبادل کالا و مسافر خواهیم بود. به عنوان توسعه و توسعه در این حوزه.

وی بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی مردم ساکن در منطقه آزاد، توسعه صادرات و ترانزیت کالا و بین المللی شدن مناطق آزاد را سه اصل مهم برای ارتقای جایگاه و توسعه مناطق آزاد برشمرد. از اولویت های کاری وی و برنامه های مهم در مدیریت جدید مناطق آزاد است.

  کیسینجر: آمریکا در آستانه جنگ با روسیه و چین است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه ساکنان منطقه آزاد باید جزو اولین کسانی باشند که از مزایای سرمایه گذاری و تسهیلات اجتماعی بهره مند می شوند، ادامه داد: تولید برای صادرات و تجارت برای صادرات منجر خواهد شد. رونق تولید و اشتغال زایی و همچنین ایجاد مناطق آزاد مشترک و تفاهم نامه ها و معاهدات مختلف نیز به توسعه مناطق کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای رویکردها و منویات رهبر معظم انقلاب و دولت در کنار این برنامه ها اجرا می شود تا بتوانیم به دستاوردهای سریع و مهمی دست یابیم.

عبدالمالکی تصریح کرد: هشت هزار نفر در مناطق آزاد کشور مشغول به کار هستند که از تجربیات و فعالیت های آنها بهره می بریم و امیدواریم با کمک آنها بتوانیم موفق شویم و مناطق آزاد را به جایگاه واقعی خود نزدیک کنیم. تحقق

دیدگاهتان را بنویسید