عدم تحویل خودرو سرلوحه شکایات خودروسازان است

12380 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، محمدعلی اسفنانی درباره پرونده های خودروی تعزیرات افزود: برخی از مشتریان خودرو جایگزین دریافت کردند و برخی نیز از جمله سود مشارکت آنها پرداخت شد.

وی ادامه داد: تخلفات خودرو چند شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از شرکت ها تولیدکننده داخلی و برخی دیگر واردکننده خودرو و برخی واردکننده و نصاب قطعات خودرو بودند.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اینها گرانی، تحویل کالای تقلبی و مهمترین و بیشترین شکایت از عدم تحویل خودرو بود که مردم هزینه آن را پرداخت کردند اما تاریخ تحویل خودرو را دریافت نکردند. “

اسفنانی افزود: بیش از 10 هزار پرونده خودرو صادر و اجرا شده و تعدادی پرونده نیز به دلیل عدم رعایت مفاد اصل قرارداد عدم تعقیب صادر شده است.

وی با اشاره به رای دیوان عدالت اداری گفت: بر اساس این رای سازمان جنایی کشور صلاحیت رسیدگی به پرونده های کم عرضه خودرو تشخیص داده نمی شود و اعلام شد که رسیدگی به پرونده های کم عرضه در صلاحیت دادگاه هاست. تحویل خودرو.” از زمان صدور رای دیوان عدالت اداری تاکنون هیچ پرونده ای در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل نشده است، اما پرونده هایی که قبل از آن تاریخ در جریان بود منجر به این تصمیم شد.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی افزود: برخی از شرکت ها به دلیل تفاوت فاحش قیمت خودرو در زمان ثبت نام تا زمان اجرا، موفق به تحویل خودرو به مشتریان نشده اند، مانند برخی از انواع کامیون ها. به صورت نقدی توسط متقاضی پرداخت می شود اما این خودرو اکنون بالای پنج میلیارد قیمت دارد و طبیعی است که این خودرو توسط خودروساز قابل تهیه نیست و خریدار می خواهد از مطالبات و مبلغ خود فراتر رود. دریافت اصل منصفانه نیست، بنابراین روند رسیدگی به پرونده ها را در این زمینه طولانی کنید.

  پول، ثبات، رشد، توسعه - بررسی رسانه های تحریریه

اسفنانی گفت: در این مورد خاص با توجه به اینکه مجوز واردات کامیون با پنج سال کارکرد صادر شده است، جایگزین کامیون های ثبت نامی می شوند.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: بسیاری از پرونده ها در جریان است و تعداد محدودی پرونده همچنان در جریان است و در صورت عدم همکاری شرکت های خودروسازی و واردکنندگان، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون اگر درخواست یکسان باشد باید به متقاضی ابلاغ شود و اگر یکسان نباشد باید به متقاضی ابلاغ شود و اگر یکسان نیست معادل آن ابلاغ شود. مبلغ باید به شاکی پرداخت شود.

منبع: ایرنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید