عده ای فکر می کنند در چهار سال نمی شود 4 میلیون خانه ساخت!

12501 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۲ اردیبهشت در جلسه فوق العاده شورای عمومی انتخابات اعضای شورای مرکزی عمران در دادمان گفت: ساختمان: نظام مهندسی ساختمان. امروز شاهد انتخابات الکترونیکی و مناسب هستیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تبریک به روح مطهر شهدای مهندسی از جمله شهید باکری در دوران جنگ، افزود: امروز افرادی در کشور هستند که با روحیه انقلابی و جهادی می توانند نقش موثری در ساماندهی نظام مهندسی ساختمان داشته باشند. «ایفای نقش در فعالیت های مهم از جمله اجرای نهضت ملی مسکن.

وزیر راه و شهرسازی با ابراز خرسندی از شناختی که از جامعه مهندسی در کشور کسب کرده است، گفت: حرکت.

قاسمی بر همدلی منتخبین سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور با وزارت راه و شهرسازی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن تاکید کرد و افزود: انتظار می رود مجتمع مهندسی ساختمان به عنوان مجتمع تخصصی نقش خلاق

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بسیاری معتقدند ساخت 4 میلیون مسکن در چهار سال دولت سیزدهم امکان پذیر نیست، گفت: امروز این غیرممکن با دولت سیزدهم میسر شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید مسکن نیاز اساسی کشور است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر 8 میلیون مستاجر در کشور و بالغ بر 8 میلیون جوان مجرد در کشور وجود دارد. دلیل اصلی ازدواج نکردن جوانان در کشور بحث مسکن است. از سوی دیگر مسکن در سبد خانوار گران شده است و به همین دلیل برای رفع این مشکل نیازمند کار انقلابی، جهادی و شبانه روزی هستیم.

  ژاپن درباره جنگ در شرق آسیا هشدار داد

کیفیت، سودآوری و سرعت سه ویژگی تولید مسکن است

قاسمی با تاکید بر اینکه اعضای سازمان نظام های مهندسی ساختمان کشور به همراه وزارت راه و شهرسازی واحد فنی و اجرایی طرح ملی مسکن هستند، گفت: در محل کار بسیار حائز اهمیت است. از نظام مهندسی ساختمان می توان به این مهم پی برد.

کاربرد تجربه مسکن مهر در نهضت ملی مسکن

وی با اشاره به اینکه از تجربه مسکن مهر در اجرای طرح ملی مسکن استفاده شد، افزود: باید تلاش کنیم در اجرای طرح ملی مسکن و مسکن که بیشتر برای دهک های پایین تر است، هزینه های ساخت و ساز کاهش یابد. “

وزیر راه و شهرسازی گفت: بیشتر زمین های اجرای طرح ملی مسکن آماده شده و برنامه ریزی های خوبی در زمینه زیرساخت ها از جمله افزایش تسهیلات، سامانه ثبتی و بهبود ثبتی انجام شده است. امسال با برنامه ریزی درست گام بلندی در حوزه مسکن برداریم.

وی تاکید کرد: انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی عمران کشور انتخاب مهمی است که نظام مهندسی به آن واگذار می شود.

قاسمی قول داد با منتخبان شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی عمران کشور و اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی استان ها دیدار چهره به چهره داشته باشد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید