عربستان برنامه خودرو دارد اما ایران انحصار دارد!

به گزارش تحریریه، سایت اماراتی «الخلیج آنلاین» نوشت: وزارت صنعت عربستان با شرکت هیوندای موتورز کره جنوبی تفاهم نامه ای برای ساخت کارخانه مونتاژ خودروهای برقی در عربستان امضا کرده است.

در این تفاهم نامه با احداث کارخانه مونتاژ خودروهای برقی و خودروهای احتراق داخلی موافقت شد.

به گفته این وب سایت عربی، هیوندای اهمیت زیادی به امکان سرمایه گذاری مشترک با عربستان داده است. هدف ریاض نیز بومی سازی بخش خودرو و افزایش سرمایه گذاری در آن است. این هدف گذاری در راستای اهداف کشور برای توسعه قدرت صنایع داخلی و چشم انداز کشور برای سال 2030 است. عربستان سعودی انتظار دارد فروش خودروهای سواری در این کشور را طی دهه آینده افزایش دهد.

عربستان برنامه خودرو دارد اما ایران انحصار دارد!

وب سایت الخلیج آنلاین افزود: خالد الفالح، وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی، گفت که عربستان سعودی هدف خود را برای تولید بیش از 5000 خودروی الکتریکی تا اوایل دهه 2030 تعیین کرده است.

لوسید موتورز ساخت اولین کارخانه جدید خودروهای برقی عربستان سعودی را تکمیل کرد

این کشور از اواخر نوامبر گذشته مراحل ساخت اولین کارخانه تولید خودروهای برقی را از طریق شرکت ملی «سیر» (CEER) متخصص در این زمینه آغاز کرده است. در می 2022، شرکت خودروسازی لوسید، ساخت یک کارخانه پیشرفته را با ظرفیت تولید 155 هزار خودرو در سال با سرمایه بیش از 12.3 میلیارد ریال (3.2 میلیارد دلار) در عربستان سعودی آغاز کرد.

پایان/

  مدرس: هدف از رتبه بندی معلمان ارتقای جایگاه آنها در جامعه است

دیدگاهتان را بنویسید