عربستان دو شیعه را سر برید

وزارت کشور عربستان سعودی از اعدام دو تن از شیعیان اهل کتیف با شمشیر به بهانه های واهی خبر داده است.

به گزارش رجانی به نقل از ایرنا، دولت عربستان امروز (شنبه) دو جوان شیعه سعودی به نام های حسین البوع عبدالله و محمد کدر العوامی را به بهانه های واهی گردن زد.

وزارت کشور عربستان سعودی این دو نفر را به “همکاری با گروه های تروریستی، ایجاد ناآرامی و ناامنی در کشور، داشتن سلاح، مهمات و آر” متهم کرد. آره. جی متهم به نقض امنیت کشور است.

یکی از فعالان توییتری قطیف گفت که مقامات سعودی در پی اعدام حسین البوع عبدالله و محمد کدر العوامی، دو فعال سیاسی و زندانی عقیدتی سعودی، اجساد آنها را در مکانی نامعلوم دفن کردند.

مارس گذشته، وزارت کشور عربستان سعودی از اعدام ۸۱ نفر به اتهامات واهی «توهم، عقاید انحرافی، همکاری اطلاعاتی با داعش، القاعده و انصارالله و اقدام علیه امنیت عمومی و ایجاد اغتشاش و آشوب» خبر داد. 40 نفر از آنها شیعه هستند.

دولت عربستان سعودی هر ساله تعداد زیادی از مخالفان آل سعود را به بهانه مبارزه با تروریسم به مجازات های شدید و اعدام محکوم می کند.

مردم شرق عربستان در سال های اخیر بارها در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه رژیم سعودی و کشته شدن ده ها معترض در شهرهای العوامیه و کتیف دست به تظاهرات زدند، اما هر بار توسط نیروهای آل سعود به طرز وحشیانه ای سرکوب شدند.

شیخ نمر بکیر النمر، روحانی برجسته شیعه سعودی، یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی این کشور بود که در سال 2015 به دلیل انتقاد از آل سعود و اقدام علیه امنیت ملی اعدام شد.

  از سنت غلط سایت ریاست جمهوری بگذریم

دیدگاهتان را بنویسید