عربستان سعودی حج را 1000 دلار افزایش داد

در گفتگوهای اخیر با عربستان سعودی خواستار شفاف سازی وضعیت شهدای منا شده ایم. زیرا تاکنون اقدامی صورت نگرفته و شرمنده خانواده این شهدا هستیم.

به گزارش رجانیوس به نقل از خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب با اشاره به شعار امسال حاج ابراهیمی با عنوان «خودسازی، انسجام، قدرت اسلامی و حراست از مسجدالاقصی» گفت: خداوند، او نیاز به تحول دارد.

وی ادامه داد: خادمان عربستان باید به عنوان خادمان عراقی خدمت کنند که با جان و دل به خدمات ویژه و رایگان به نمازگزاران اربعین حسینی می پردازند. بنابراین روش کشور میزبان برای افزایش هزینه این سفر معنوی روش و راه حل درستی نیست و باید در آن تجدید نظر کرد.

حج پر از درس زندگی است

سرپرست حجاج ایرانی در ادامه به بیان امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه سفر معنوی حج ​​سرشار از درس زندگی است، اشاره کرد و گفت: اگر این سفر در چارچوب خودش باشد، در حقیقت حج عبادت زندگی است. زیرا برای برخی فقط یک بار در طول زندگی ممکن است اتفاق بیفتد.

حجت الاسلام نواب با بیان اینکه رویکرد بعثی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حج از شعار مشخص است، گفت: کل حج تزکیه است و معظم له در دیدار اخیر خود با نمایندگان حج امسال فرمودند: بهترین راه برای یک زندگی ساده و یک درس یک رنگ داشته باشید.”

سه گام مهم در حج

وی همچنین با اشاره به یاد و خاطره وزرای فقید حج از گذشته تا امروز به ویژه مرحوم آیت الله محمد محمدی رئیسی، اولین گام در حج را «تزکیه» خواند و گفت: مسائل معنوی و تربیتی در حج از مهمترین مسائل است. مسئله در عمل تزکیه».

حجت الاسلام نواب از «انسجام» به عنوان دومین گام در سفر معنوی حاج ابراهیم یاد کرد و افزود: گام اول فردی و گام دوم اجتماعی است که باید انسجام، وفاق، همگرایی، وحدت، اتحاد و همبستگی با سایر مسلمانان داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در حج و عبادت نیز قدرت را گام سوم و یکی از نشانه های اتحاد و همبستگی برشمرد و گفت: در این راستا بین امام و مامون همبستگی وجود دارد. زیرا ولی فقیه مردم را دوست دارند و واقعاً به حقوق مردم علاقه دارند و از آن دفاع می کنند و نسبت به مردم متعهد هستند.

  پیام ویدئویی مقاومت لبنان: شما در تیررس قرار دارید

حجت الاسلام نواب با اشاره به درگیری ها، درگیری ها و جنگ های تحمیلی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: پیروز خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در حج و عبادت در ادامه سخنان خود به بیانات حضرت امام خمینی (ره) در کتاب صحیفه نور در مورد حج اشاره کرد و افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سخنرانی خود بین طبقات مسلمان که خطیبان، خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان و خطیبان، نماینده ولی فقیه در سخنان ولی فقیه در کتاب صحیفه نور در حج تمتع و ابهامات حضرت ولی فقیه در کتاب صحیفه نور را بیان کرده اند، در ادامه سخنان خود اشاره کرد. نویسندگان در این موضوع حیاتی و به دنبال ایجاد جبهه ای از مستضعفین هستند که با وحدت جبهه، وحدت کلام و شعار لا اله الا الله از اسارت نیروهای شیطانی «و بیگانگان و استعمارگران و استثمارگران بیرون بیایند و بر آن غلبه کنند. مشکلات اخوان اسلامی.»

تاکید بر برگزاری مراسم توجیهی مشرکان در حضور همه مسلمانان

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به برنامه های امسال بعثه مقام معظم رهبری در موسم حج ابراهیمی، توجیه مشرکان را یکی از این برنامه ها خواند و از همه مسلمانان حاضر در حج امسال خواست بیش از بیش از 100 نفر داشته باشند. مراسم باشکوه..

حجت‌الاسلام نواب ابراز امیدواری کرد که مراسم توجیه مشرکان جهان اسلام را بیدار کند تا به این حقیقت پی برده و در مقابل کسانی که خون مسلمانان را ریخته‌اند بایستند.

حفاظت از مسجدالاقصی وظیفه انسانهای آزاداندیش و آخرین مرز شعار حج امسال است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه حفاظت از مسجدالاقصی نه تنها وظیفه مسلمانان، بلکه وظیفه هر انسان آزاداندیشی است، تصریح کرد: وظیفه آنها حفاظت از مسجد الاقصی است.

حجت الاسلام نواب با انتقاد از اینکه این گروه در حمایت از استکبار جهانی برای بیرون راندن یا تخریب مردم تلاش می کنند، گفت: حفاظت از مسجدالاقصی آخرین مرز شعار حج امسال است.

خروج تمامی زائران کشور با پروازهای ایرانی

سرپرست حجاج ایرانی به اقدامات انجام شده برای انتقال تمامی زائران حج تمتع امسال با پروازهای ایرانی به سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: در صورت نیاز از سایر شرکت های هواپیمایی برای خروج و بازگشت حجاج ابراهیمی استفاده می شود. “

  راهپیمایی مرگ آقازاده در پایتخت

تاکید بر کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان

نماینده ولی فقیه در حج و عبادت با اشاره به دیدار اخیر کارگزاران حج با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و توصیه های ایشان، یادآور شد:

حجت الاسلام نواب ادامه داد: تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و جلوگیری از اتلاف وقت انجام داده ایم تا حداکثر زمان حضور زائران ایرانی در موسم حج ابراهیمی را به حداقل برسانیم.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین به افزایش ناگهانی قیمت حج از عربستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: کشور میزبان در اقدامی غیرمنطقی برخی هزینه ها از جمله مالیات بر ارزش افزوده را از سه درصد به یکباره به 15 درصد افزایش داد.

عربستان سعودی هزینه حج برای هر زائر را به 4200 دلار افزایش داده است

حجت الاسلام نواب گفت: مسئولان حج عربستان سعودی علاوه بر افزایش خدمات فراوان برای نمازگزاران ایرانی، هزینه شعر را به 1160 دلار افزایش داده و هزینه سفر هر مداح را از حدود 3300 دلار به 4200 دلار رسانده اند.

نماینده ولی فقیه در حج و عبادت گفت: با توجه به افزایش چشمگیر هزینه خدمات از سوی عربستان، یا باید مانند برخی کشورها حج را تعطیل کنیم یا تمام هزینه ها را از زائران دریافت کنیم، اما با هماهنگی های لازم. و به همین منظور بخشی از این هزینه‌ها با صرفه‌جویی، بخشی با تخفیف و بخش کوچکی نیز توسط زائران تأمین می‌شد.

حجت الاسلام نواب گفت: این اشتباه عربستان است و اولین بار است که مرتکب شده است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اقدامات عربستان باعث از دست دادن نمازگزاران در سفر معنوی حج ​​می شود، گفت: حجاج اقشار مختلف و مذهبی جامعه را شامل می شود و همه اعزامی ها به حج از طبقات مرفه نیستند.

به گفته وی، روش افزایش ناگهانی قیمت ها از عربستان صحیح نیست، بلکه باید خدمات بیشتری برای گسترش سفر زائران به حج ارائه شود و چنین افزایشی در هزینه سفر حج مانع از اعزام این سفر معنوی می شود.

  قیمت مسکن سه برابر شده است

لزوم اعزام کارگزاران حج به همراه کاروان ها

حجت الاسلام نواب درباره اعزام کارگزاران و شرکت کنندگان در حج به سرزمین وحی توضیح داد: برای هماهنگی با توجه به کاهش تعداد زائران اعزامی به حج، تعداد کارگزاران و شرکت کنندگان نیز کاهش یافته است.

ما شرمنده خانواده شهدای منا هستیم، عربستان هیچ اقدامی نکرده است

سرپرست حجاج ایرانی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پیگیری شهدای منا گفت: در مذاکرات اخیر با عربستان خواستار شفاف سازی درباره وضعیت شهدای منا شده ایم. زیرا تاکنون اقدامی صورت نگرفته و شرمنده خانواده این شهدا هستیم.

زائران سوغات خود را از داخل کشور تهیه می کنند

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه نخریدن سوغات از خروج ارز از کشور و رونق بازار اقتصادی جلوگیری می کند، گفت: زائران حج می توانند سوغات خود را از داخل کشور تهیه کنند. زیرا علاوه بر خروج نکردن ارز باعث ایجاد اشتغال نیز می شود.

حجت الاسلام نواب گفت: حجاج از اوقات موجود برای نماز بهترین استفاده را کرده و وقت ارزشمندی را به خرید اختصاص ندهند. زیرا این سفر تنها یک بار در زندگی فرد قابل انجام است.

وی ادامه داد: زائران حج سعی کنند سفر معنوی خود را وقف عبادت کرده و سوغات خود را در کشور تهیه کنند. زیرا سفر را ارزانتر می کند و از اتلاف وقت معنوی آنها جلوگیری می کند.

برپایی حج عمره مستلزم برقراری روابط سیاسی است

نماینده ولی فقیه در حج و عبادت با اشاره به برخی اقدامات در خصوص برپایی عمره از عربستان برای زائران ایرانی و مشتاقان خانه خدا و مدینه، گفت: با جدیت پیگیر برپایی حج عمره هستیم اما این امر مستلزم برقراری روابط سیاسی کشور است.

گفتنی است به گفته مسئولان سازمان زیارت و زیارت کشورمان امسال 39 هزار و 630 زائر هموطن از 17 فرودگاه برای ادای مناسک حج به سرزمین وحی خواهند رفت. حجاج اندونزیایی نیز با دریافت سهمیه 100051 حج امسال بزرگترین مسلمان جهان بودند و با ورود اولین کاروان 419 نفری اولین زائری بودند که وارد مدینه شدند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی از انتقال اولین گروه از زائران ایرانی از فرودگاه کرمان و سپس فرودگاه امام خمینی (ره) صبح یکشنبه به سرزمین وحی عربستان سعودی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید