عسل خام چیست؟ عسل طبیعی و خام را از کجا بخرم؟

اما در میان آنها افرادی هستند که ایمان دارند فواید عسلعمدتا مربوط به عسل خام طبیعی است و به گفته این افراد حتی اگر عسل طبیعی باشد اما خام نباشد اکثر این خواص را ندارد در این مقاله در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که خام بودن یا نبودن عسل هیچ ربطی به طبیعی بودن عسل ندارد، در واقع در تاپیک شناسایی عسل طبیعیخام بودن یا نبودن عسل ربطی به طبیعی بودن عسل ندارد.

عسل خام چیست؟ عسل خام چه نام دارد؟

ابتدا بیایید با هم ببینیم عسل خام به چه چیزی گفته می شود و چرا بسیاری معتقدند که عسل خام طبیعی خواص زیادی دارد. خام بودن عسل از ویژگی های عسل طبیعی است

ابتدا باید بدانید که خامی عسل ربطی به طبیعی بودن یا نبودن آن ندارد، عسلی که از کندو جمع آوری می شود، چه کاملا طبیعی باشد و چه غذایی، تا زمانی که حرارت داده نشده باشد، عسل خام محسوب می شود، اما اگر حرارت داده شود خام در نظر گرفته می شود این عسل را حرارت دیده یا حرارت دیده می گویند.

بسیاری از زنبورداران، عسل را گرم می کنند تا قندی نشود و رنگ شفافی پیدا کند و در نتیجه بسیاری از خواص عسل را از دست می دهند.

در واقع اگر عمل حرارت دادن و تمیز کردن عسل به درستی انجام شود، خواص عسل از بین نمی رود، اما متاسفانه این کار اغلب به اشتباه و در دمای بالا انجام می شود و در نتیجه بسیاری از خواص عسل و آنزیم های آن از بین می روند.

  کاهش 7.6 درصدی تورم ماهانه تیرماه

پس افرادی که معتقدند عسل خام طبیعی خواص زیادی دارد حق دارند، در واقع عسل طبیعی اگر حرارت ندیده باشد و خام باشد خواص زیادی دارد در حالی که اگر حرارت داده شده باشد خواص بسیار کمتری دارد.

%D8%B9%D8%B3%D9%841 خبر اولیه

توجه داشته باشید که عسل خام نوع خاصی از عسل محسوب نمی شود، اما عسلی که فرآوری نشده باشد، عسل خام نامیده می شود. یعنی عسل را به همان روشی که از کندو جمع آوری شده به مشتری تحویل دهید. رنگ این نوع عسل کمی مات بوده و با ناخالصی هایی مانند گرده، موم و حتی گاهی بقایای بدن زنبور عسل همراه است.

آیا نباید عسل را تمیز و سپس بسته بندی کرد؟

البته روش عمل معمولا به این صورت است که کندوها را در دستگاهی به نام استخراج کننده قرار می دهند و عسل را با استفاده از نیروی گریز از مرکز از آن جدا می کنند و پس از آن عسل به دست آمده را از صافی عبور می دهند تا ذرات درشت و بقایای احتمالی آن از بین برود. بدن زنبور را از آن جدا می کنند و پس از آن در کوزه می ریزند.

این در حالی است که سایر عسل های موجود در سوپرمارکت ها و بازار قبل از بسته بندی مراحل بیشتری را طی می کنند، فرآیندهایی مانند پاستوریزه کردن، حرارت دادن برای جلوگیری از ساکاره شدن و غیره که همگی باعث ایجاد عسل با ظاهری زیباتر اما بسیار از خواص عسل می شوند. از بین بردن بویژه حرارت دادن عسل که بسیاری از خواص را از بین می برد.

  هوای تهران دوباره آلوده شد

متاسفانه در عسل های تجاری و سوپرمارکتی به دلیل فرآوری و حرارت دادن میزان آنتی اکسیدان آن بسیار کمتر است و همین مشکل باعث کاهش خواص این عسل ها شده است.

%D8%B9%D8%B3%D9%842 خبر اولیه

عسل حرارت دیده خاصیت گرده گل را ندارد

زنبورها برای تهیه عسل از گل‌های مختلف عبور می‌کنند و بین انواع گل‌ها و گیاهان حرکت می‌کنند و معمولاً حدود 6 کیلومتر از کندوهای خود فاصله می‌گیرند تا در نهایت شهد و گرده‌های مورد نیاز خود را از گل‌ها و گیاهان اطراف خود جمع‌آوری کنند و گرده زنبور عسل را برداشت کنند. فوق العاده مغذی است و حاوی بیش از 250 ماده از جمله ویتامین ها، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری، عناصر کمیاب و آنتی اکسیدان است. به طوری که وزارت بهداشت فدرال آلمان گرده زنبور عسل را به عنوان یک دارو می شناسد.

متأسفانه در عسل فرآوری شده، فیلتر کردن و حرارت دادن شدید می تواند گرده عسل را کاملاً از بین ببرد و بسیاری از خواص ذکر شده در عسل سوپرمارکتی از بین می رود.

آیا مصرف عسل خام خطراتی دارد؟

عسل خام ممکن است حاوی هاگ های باکتری کلستریدیوم بوتولینوم باشد که برای نوزادان یا کودکان زیر یک سال مضر است و می تواند باعث مسمومیت بوتولیسم شود و منجر به فلج تهدید کننده زندگی شود.

اما این فقط برای کودکان است و برای بزرگسالان خطری ندارد، زیرا روده ها به اندازه کافی رشد می کنند تا از رشد هاگ های بوتولینوم جلوگیری کنند. بنابراین مصرف عسل خام برای کودکان بالای 1 تا 2 سال و همچنین برای بزرگسالان خطرناک نیست..

  مسکن، سوخت و روشنایی گران ترین کالاهای موجود در سبد خانوار هستند

آیا عسل مومی خام است؟

عسل خام ربطی به موم بودن یا نبودن آن ندارد، عسل موم دار عسلی است که با موم کندو تهیه شده است و در بسیاری از موارد خرید عسل موم دار سالم نیست و خرید این نوع عسل را توصیه نمی کنیم.

دلیل این امر به دو چیز برمی گردد، اول اینکه بسیاری از زنبورداران از موم های مصنوعی استفاده می کنند که مشکلی ندارد و در تولید عسل طبیعی مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر زنبوردار این موم را همراه با عسل عرضه کند، بهداشتی نیست. از آن استفاده کنید.

از سوی دیگر برخی زنبورداران از موم های طبیعی قدیمی استفاده مجدد می کنند که مشکلی در تولید عسل ایجاد نمی کند اما مصرف این واکس ها به هیچ وجه بهداشتی نیست. به همین دلیل به طور کلی خرید و مصرف عسل بدون موم را توصیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید