عصر حجر اروپا در قرن بیست و یکم

بر اساس سرمقاله، لتونیایی ها برای دریافت مجوز برای جمع آوری الوارهای باقی مانده از چوب رقابت می کنند. لتونی ها اکنون به دنبال مجوزهای دولتی برای جمع آوری هیزم از جنگل ها هستند.

سرویس جنگلداری دولتی لتونی فاش کرده است که مجوزهایی را صادر می کند که به شهروندان اجازه می دهد تا الوارهای باقی مانده از چوب را برای فصل سرد جمع آوری و ذخیره کنند.

به گفته این آژانس، علاقه به دریافت این مجوزها که کاملا رایگان هستند، تنها در یک ماه گذشته پنج برابر شده است.

با این حال، یکی از نمایندگان این سازمان، ادموند لینده، هشدار داد که در آینده نزدیک میزان ضایعات چوبی که مردم می توانند به طور بالقوه جمع آوری و استفاده کنند نیز ممکن است کاهش یابد.

بر اساس پیش بینی های سوخت زمستانی، هزینه های بالای سوخت باعث افزایش استفاده از هیزم شده است

لینده به اخبار رادیویی لتونی گفت: «با توجه به شرایط بازار الوار برای تولید انرژی، میزان چوب قطع شده در برخی از بخش‌های جنگل در آینده کاهش خواهد یافت.

دلیل اصلی این امر این است که تعرفه گاز در کشورهای بالتیک نسبت به قبل دو برابر شده است.

شرکت انرژی لتونیایی Latvijas Gaze قبلا هشدار داده بود که انتظار می رود تعرفه گاز برای خانوارهای لتونی تا حدود 90 درصد افزایش یابد. این شرکت از برنامه های خود برای افزایش 65.6 تا 89.9 درصدی تعرفه گاز طبیعی بسته به میزان مصرف خبر داد.

بر اساس اعلام این شرکت، قبوض گاز خانوارهایی که مصرف سالانه آنها تا 250 مترمکعب است با 65.6 درصد افزایش از 1102 یورو به ازای هر مترمکعب به 1825 یورو در هر مترمکعب خواهد رسید.

  ایران و چین در حال برداشتن گام بزرگی برای لغو تحریم ها هستند

این در حالی است که مشترکانی که تا 500 متر مکعب گاز در سال مصرف می کنند نیز 74.7 درصد افزایش قیمت خواهند داشت. در این راستا خانواده هایی که بیش از 500 متر مکعب در سال مصرف می کنند، 89.9 درصد افزایش خواهند داشت.

بسیاری از لتونیایی ها اکنون به فکر بازگشت به سیستم های چوب سوز قدیمی خود هستند. خرید هیزم و اجاق های قدیمی منجر به کمبود موقت چوب در بازار لتونی شده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید