علت اصلی تصادفات در روزهای بارانی چیست؟

لغزنده بودن جاده یکی از عوامل مهم تصادفات و سوانح رانندگی است و هر چقدر اصرار داشته باشید که وسیله نقلیه تکنولوژی لازم را داشته باشد و استانداردهای لازم را داشته باشد اما در شرایط بارندگی و لغزنده بودن سطح جاده خطر در کمین شماست.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: تصادفات رانندگی سه عامل دارد که عبارتند از: مردم، جاده ها و وسایل نقلیه. و وقتی راننده تخلف می کند و بی احتیاطی می کند و جاده نیاز به اصلاح هندسی دارد و خودرو دچار نقص فنی می شود قطعا باعث تصادف می شود.

وی افزود: لغزنده بودن جاده یکی از عوامل مهم تصادفات و تصادفات رانندگی است و هر چقدر اصرار داشته باشید که وسیله نقلیه فناوری لازم را داشته باشد و استانداردهای لازم را داشته باشد، اما در هوای بارانی و سطح جاده لغزنده است، خطر در کمین است. در صورت تو.

سرهنگ مومنی افزود: نمی توانیم بگوییم وسیله نقلیه ام سالم است و خطری مرا تهدید نمی کند زیرا نیست و هنگام بارندگی خطر در کمین شماست و باید بیشتر مراقب باشید.

رئیس اداره تصادفات پلیس راه تهران گفت: راهکار کاهش تصادفات این است که رانندگان در فصل بارندگی مهارت های لازم را داشته باشند و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر رعایت کنند تا تجربه رانندگی خوب و ایمن داشته باشند.

وی بیان کرد: آمارها نشان می دهد در نیمه دوم سال تصادفات فوتی به طور کلی یک تا دو درصد نسبت به نیمه اول سال افزایش می یابد.

  هزینه هایی که توهمات روحانی، ظریف و اراکچی به ایران تحمیل کردند

وی بیان کرد: در تصادفات جرحی به ویژه تصادفات موتورسوارانی که در جاده های لغزنده سوار می شوند، این آمار افزایش می یابد، همچنین تصادفات با خسارت ناشی از لغزندگی وسایل نقلیه و لغزندگی سطح جاده و همچنین تصادفات چند وسیله نقلیه و تصادفات زنجیره ای نیز افزایش می یابد. میکند .

سرهنگ مومنی ادامه داد: در خصوص لغزنده بودن جاده، راننده باید مهارت های لازم را در رانندگی داشته باشد و بتواند وسیله نقلیه را کنترل کند و راننده باید وسایل هشدار دهنده را در فاصله مناسب نصب کند تا سایر رانندگان از وقوع حادثه مطلع شوند. .

دیدگاهتان را بنویسید