عمده کالاهای کشور در سال 1401 تحویل داده شد

به گزارش رجانیوس، شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرده است که با تحویل به موقع کالاهای اساسی از مبادی داخلی و خارجی، خرید گندم، برنج، روغن و شکر به حد مطلوب رسیده و تا پایان سال آینده پاسخگوی مصرف کشور خواهد بود. امسال.

با ادامه برنامه های عرضه، علاوه بر خرید گسترده و تضمینی گندم و دانه های روغنی به صورت انبوه و ذخیره سازی این محصولات، از ابتدای سال جاری حجم زیادی از کالاهای اساسی شامل: گندم، برنج، روغن و شکر خریداری شده وارداتی و ذخیره شده به این ترتیب مصرف کشور در سال 1401 تامین می شود.

بر اساس این گزارش، در راستای تداوم زنجیره تامین کالاهای اساسی، خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در داخل کشور ادامه دارد و واردات کالاهای اساسی از مبادی ورودی و بنادر جنوبی و شمالی انجام می شود.

این گزارش افزود: امسال بیش از دو و نیم میلیون تن کالاهای اساسی در اقصی نقاط کشور توزیع شده است که بیش از دو میلیون تن گندم برای صنعت، صنعت و نانوایی ها شامل می شود. این واحدها اختصاصی هستند.

گفتنی است از ابتدای سال جاری تا اواسط خردادماه 180 هزار تن شکر سفید و خام، 145 هزار تن برنج خارجی و 87 هزار تن روغن خام در 31 استان کشور توزیع شد.

  جایگزینی صادرات نفت روسیه به چین به جای ایران؟! از شنیدن تا واقعیت

دیدگاهتان را بنویسید