عملکرد دستگاه های صدور مجوز هفتگی منتشر می شود

13008 خبر اولیه

امیر سیا در پایان شصت و سومین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امشب (دوشنبه 23 خرداد) سه درخواست مطرح شد. تولیدکنندگان داخل کشور مدعی بودند که مقررات موجود برای تولید مضر بوده و مانع بهره وری سرمایه گذاری آنها شده است. هر سه مورد بررسی و تصویب در هیئت مدیره جهت اصلاح آیین نامه به نفع تولید بود.

وی با اعلام تصویب 21 پروانه تهران در جلسه امشب که برای اولین بار در تابلوی مقررات زدایی قرار گرفت، گفت: به 1200 شهرداری دیگر برای صدور پروانه کسب از جمله پروانه کسب، پروانه حمل و نقل، پروانه فرهنگ و هنر و … تعمیم داده شود. طبق مدل مشخص شده و تمامی این شهرداری ها باید از طریق وزارت کشور به پورتال ملی صدور مجوز متصل شوند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مشکلات اتصال پورتال اصناف ایرانیان به درگاه ملی مجوز کشور گفت: این پورتال به صورت الکترونیکی صادر می شد و به همین دلیل مشکلات کمتری نسبت به سایر گروه ها داشتند، اما اکنون به تدریج مجوز دستگاه ها آسان تر و ساده تر می شود. و کاستی های سیستم خودشان آشکارتر می شود.

سیاح گفت: از اواسط اسفند سال گذشته از اتاق اصناف و مرکز صنفی صمت اصناف درخواست کردیم تا سایت اصناف ایران را به درگاه ملی صدور مجوز کشور متصل کنند اما مشکل فنی و قرارداد با پیمانکار خود داشتند. که منجر به تاخیر در این امر شد.

وی افزود: خوشبختانه اخیرا مشکل پورتال اصناف برطرف شده و قول داده اند تا پایان خرداد ماه سایت جدید اصناف ایران را به درگاه ملی صدور مجوز پیوند داده و مشکل اصناف در ماه های اخیر را حل کنند. “

  تحلیل وضعیت کنونی آمریکا از نگاه روزنامه گاردین

رئیس مرکز ملی پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر مشکلات این هیات با سازمان ثبت احوال و عدم همکاری این سازمان در زمینه صدور گواهینامه گفت: : قانون جدید الزام هرگونه احراز هویت در کشور از طریق این نهاد و همچنین سازمان فناوری اطلاعات حذف شد.

وی گفت: مشکل دیگر این مجوزها این است که سازمان غذا و دارو می خواهد این کار را برای مردم آسان کند. در خانه غذا نمی پزند و بیرون می فروشند.

سیاح افزود: بهمن ماه سال گذشته در این زمینه با سازمان غذا و دارو به توافق رسیدیم. اقدام کنید تا افراد مورد تایید بتوانند مواد غذایی اعم از غذا، شیرینی و سایر محصولات مشابه را تولید و به فروش برسانند.

وی گفت: با این حال وقتی قرار شد موضوع را به درگاه ملی صدور مجوز ببرند، نظرشان تغییر کرد و ما دچار مشکل شدیم. به همین دلیل هم اکنون تمامی شرکت های داخلی به استثنای شرکت های مواد غذایی می توانند از طریق پرتال ملی برای دریافت مجوز اقدام کنند.

سیاح گفت: سازمان غذا و دارو نمی خواهد از موضع خود عقب نشینی کند و می گوید استانداردهای من بسیار سخت گیرانه است و اگر شرایطم رعایت نشود در صورت مسمومیت احتمالی مصرف کنندگان هیچ مسئولیتی بر عهده نمی گیرم و همه مسئولیت با شما خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر به دنبال راه حل هستیم اما این گره باید باز شود.

رئیس مرکز ملی پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در ادامه این گفتگو خاطرنشان کرد: از این پس مرکز ملی مجوزهای وزارت اقتصاد فهرست دستگاه های دارای مجوز را منتشر می کند. از این به بعد فقط لیست دستگاه های مرتبط با پرتال ملی مجوزهای کسب و کار کشور را منتشر می کنیم، اما از این به بعد منتشر می کنیم که هر دستگاه چه تعداد اپلیکیشن دارد و می تواند چندین مجوز صادر کند.

  دادستان تهران از زندان اوین بازدید کرد

سیاح اعلام کرد: در ماه منتهی به 21 خرداد امسال 53 هزار درخواست مجوز در پرتال ملی صدور مجوز ثبت شد که از این تعداد 14 هزار (معادل 27 درصد) منجر به صدور مجوز شد که متاسفانه برای برخی دستگاه ها صفر است. .

وی وزارت صمت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بانک مرکزی و سازمان های صدا و سیما را که در این مدت هیچ مجوزی صادر نکرده اند، اعلام کرد.

ساعیا گفت: البته زمان صدور مجوز برخی از این دستگاه ها بیش از 30 روز است مانند آموزش و پرورش که صدور برخی مجوزها بیش از 60 تا 70 روز طول می کشد.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش برای این مدت یک هزار و 176 درخواست دارد که 16 مورد (حدود یک درصد) منجر به صدور مجوز شده است.

سیاح افزود: یکی از دلایل عدم مجوز این دستگاه این است که برخی از مجوزهای آن مانند راه اندازی کلاس های زبان و آموزشگاه های غیرانتفاعی بیش از 30 روز طول می کشد.

رئیس مرکز ملی پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: البته وزارت صمت مشکل جدی دارد و از 2000 درخواست ثبت شده برای آن در یک ماه گذشته حتی یک مورد هم وجود ندارد. . در مجوز

وی در ادامه گفت: شورای تنظیم و تسهیل پروانه های کسب و کار تمام مجوزهای وزارت صمت را در دوره جدید به جز پایگاه «اینماد» تصویب کرده است، اما در دوره جدید لغو شد زیرا به نظر ما این نماد هویت “تجاری” ندارد.

  معاملات محرمانه ایران و غول تجاری ژاپن

سیاح افزود: در حالی که با قیمت نماد اعتبار مشکل داریم، می گوییم برای کسی که می خواهد فروشگاه اینترنتی افتتاح کند چه کسی باید این همه پول بدهد؟

وی گفت: از آن مهمتر نگاه ما این است که نماد اعتبار، کسب و کار بخش خصوصی است و وقتی بخش خصوصی اکنون در این بخش حضور دارد، دولت نباید در اصل 3 اصل 44 قانون اساسی وارد آن شود. “

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید