عملکرد فاطمی امین قابل دفاع است/ استیضاح وزیر صمت در شرایط فعلی به ضرر اقتصاد است/ صنعت و اشتغال در دولت سیزدهم به ثبات نسبی رسیده است.

گروه اقتصادی رجانیوز: جلسه استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت سه شنبه هفته جاری برگزار می شود. و نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی درخواست استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را بررسی خواهند کرد..

در آیین نامه داخلی مجلس 5 ساعت وقت پیش بینی شده است. یک ساعت برای رئیس جمهور، دو ساعت برای نمایندگان استیضاح و دو ساعت برای وزیر. نمایندگان مردم متقاضی استیضاح وزیر می توانند ظرف دو ساعت نظر خود را اعلام کنند و زمان را بین خود تقسیم کنند، بنابراین اینکه چند نماینده مردم صحبت کنند بستگی به نظر خود استیضاح ها دارد، اما باید ظرف دو ساعت تکمیل شود.. وزیر همچنین می تواند از دو ساعتی که در اختیار دارد وقت خود را به یک یا دو نماینده اختصاص دهد.

در همین راستا جعفر قدری عضو کمیته برنامه و بودجه و محاسبات شورای اسلامی در گفتگو با رجانیوزوی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شاهد ثبات در بخش صنعت و اشتغال هستیم و این ثبات نباید با تصمیمات سیاسی از بین برود، تصریح کرد: با توجه به اینکه فاطمی امین در دولت نهم و دهم و در دولت یازدهم و دوازدهم نیز حضور دارد. او که در بخش صنعتی کار می کرد، به نظر می رسد تجربه خوبی دارد و می تواند در سمت وزیر صلح موثر باشد. حتی می توان گفت که از گزینه های فعلی به عنوان جایگزین شایسته تر است.

قدری با بیان اینکه کاملا مخالف استیضاح فاطمی امین هستم و این اتفاق را به ضرر اقتصاد کشور می دانستم، اظهار داشت: در دو سال آخر دولت دوم روحانی، وزارت صنعت، معدن و تجارت 4 وزیر و ناظر را به خود دید. از بین رفتن ثبات در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی کشور و اساساً کاربرد دیگری نداشت.

  بهترین خاک برای کاشت نهال پسته بارور در ایران

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و برآورد شورای اسلامی گفت: اگر واقع بینانه به عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و شخصیت آقای فاطمی امین نگاه کنیم، اگر ایشان جزو وزرای قوی کابینه نباشد. او نیز جزو وزرای ضعیف نیست.

وی بیان کرد: در این مدت کوتاه از ابتدای دولت سیزدهم شاهد رشد چشمگیر کمی و ارزشی صادرات غیرنفتی و فرآورده های صنعتی کشور بوده ایم. بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، حجم صادرات کشورمان از ابتدای سال جاری تاکنون 13 درصد افزایش یافته است.

قدری افزود: البته آمارهای موجود هنوز با نقطه مطلوب و شعارهای دولت انقلاب فاصله دارد، اما می توان گفت که وزارت حریم خصوصی در مسیر درستی قرار دارد و برای پیشرفت بیشتر به زمان بیشتری نیاز دارد. البته شرایط بسیار مساعدتر از دولت قبل شده است.

این عضو شورای اسلامی گفت: فاطمی امین ارتباط تنگاتنگی با رئیس جمهور دارد و در دوره گذشته دولت سیزدهم هماهنگی های مناسبی بین این دو وجود داشته است. این هماهنگی به نفع اقتصاد کشور است و تغییر وزیر در چنین زمانی اشتباه است.

دیدگاهتان را بنویسید