عواقب حمله موشکی اوکراین به ساختمان کنگره!

11573 خبر اولیه

به گفته سردبیران با اشاره به اسپوتنیک، اگر موشک اوکراینی نه به خاک لهستان، بلکه مستقیماً به ساختمان کنگره که ساختمان کنگره آمریکا در آن قرار دارد اصابت کند، چه؟ این سوال را دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه پرسیده است.

دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در کانال تلگرامی خود پرسید: “این چیزی است که شما را نگران می کند. اگر موشک ضدهوایی اوکراینی مستقیما به ساختمان کنگره اصابت کند، خیانت است یا پیروزی؟”

مدودف خاطرنشان کرد که این “پیش درآمدی برای هیستری دست نشاندگان کیف در مورد حمله تلافی جویانه آنها به لهستان” بود.

مدودف روز چهارشنبه در توییتی نوشت: داستان «حمله موشکی» اوکراین به مزرعه لهستان تنها یک چیز را ثابت می‌کند: غرب با جنگ ترکیبی خود با روسیه، احتمال وقوع جنگ جهانی را افزایش می‌دهد.

لازم به ذکر است که رسانه های لهستانی شامگاه 15 نوامبر گزارش دادند که دو موشک به روستایی نزدیک لوبلین در شرق لهستان اصابت کرده و 2 نفر را کشته اند. وزارت خارجه لهستان مدعی شد این موشک ها ساخت روسیه هستند، در حالی که آندری دودا، رئیس جمهور لهستان خاطرنشان کرد که ورشو هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اینکه موشک ها متعلق به کدام کشور است، ندارد.

در صبح روز 16 نوامبر، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، یک نشست اضطراری با رهبران کشورهای G-7 و ناتو که در نشست G-20 در بالی شرکت داشتند، تشکیل داد. وی همچنین گفت که اطلاعات اولیه این واقعیت را رد می کند که موشکی که در لهستان سقوط کرده توسط روسیه پرتاب شده است.

  حقوق واقعی مهران مدیری 30 میلیارد تومان نیست!

به گفته وزارت دفاع روسیه، در آن روز هیچ حمله ای به اهدافی در نزدیکی مرز اوکراین و لهستان صورت نگرفت و عکس های منتشر شده از برخی قسمت های باقی مانده از این موشک هیچ ربطی به سلاح های روسی ندارد. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که تمام اظهارات رسانه‌های لهستان درباره سرنگونی موشک‌های «روسی» یک «تحریک عمدی» برای تشدید تنش‌ها بوده است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید