عکس پولاروید چیست؟ در اینجا 4 ایده برای عکس های پولاروید وجود دارد

یکی از جالب ترین کارهای روزانه می تواند عکاسی با دوربین های مختلف مانند دوربین موبایل یا دوربین های حرفه ای و گران قیمت باشد. بین عکس ها را چاپ کنید و با سوغاتی داشتن آنها لحظاتی فراموش نشدنی را ثبت خواهید کرد. عکس های پولاروید ، نوستالژی عکاسی با دوربین های آنالوگ را به یاد می آورد. به نظر شما پولاروید چیست؟ ابعاد آن چقدر است؟ چگونه چاپ می شود؟

عکس پولاروید چیست؟

در گذشته مردم برای آماده شدن عکس ها برای چاپ عکس هایشان مدت زیادی منتظر بودند. این امر منجر به اختراع دوربین های چاپ عکس فوری شد. شاید بارها این نوع دوربین را دیده باشید اما با نام و تلفظ آن آشنایی نداشته باشید. عکس های فوری گرفته شده و چاپ شده با این دوربین عکس پولاروید آنها تماس می گیرند

پولاروید

اگرچه کیفیت عکس های چاپ فوری با دوربین های پولاروید به خوبی دوربین های حرفه ای نیست، اما می توانید بدون منتظر ماندن برای چاپ، بلافاصله عکس را در دست بگیرید. با وجود دوربین های حرفه ای و روش های سریع چاپ عکس، دوربین های پولاروید طرفداران خود را دارند.

تلفظ پولاروید

تلفظ پولاروید در انگلیسی پولاروید است و معنای آن در فارسی این نیست.

اگر می خواهید معنی دقیق آن را در فارسی بدانید، باید در نظر داشته باشید که معنای پولاروید به دستگاه اصلی یا دوربین پولاروید آن برمی گردد. به طور کلی پولاروید به معنای دوربینی است که عکس ها را به سرعت چاپ می کند.

مشخصات عکس پولاروید

عکس های پولاروید به دلیل ویژگی های منحصر به فردشان از دید مردم متفاوت هستند. یکی از بارزترین خصوصیات آنها این است ابعاد عکس پولاروید مربع است و حاشیه های سفید خالی دور عکس دارد. وجود چهار فریم سفید در اطراف عکس با تعداد بیشتری در پایین به جذابیت آن افزوده است.

  3 هفته سخت در پیش داریم

رایج ترین استفاده از حاشیه پایین عکس، ثبت خاطرات و درج تاریخ، مکان یا نوشتن یک یادداشت کوتاه است. ابعاد عکس پولاروید در حالت استاندارد 9 در 12 و عکس مینی پولاروید هر دو 7 از 10 و- علاوه بر این، رنگ زمینه را می توان در 30 رنگ غیر از رنگ سفید چاپ کرد. نوع کاغذ مورد استفاده در چاپ عکس پولاروید گلاسه است و آزمایشگاه ها سعی می کنند با تکنولوژی چاپ فتوشیمیایی آنها را با کیفیت بالا چاپ کنند.

چاپ عکس پولاروید

به چاپ پولاروید برای آن به دوربین خاصی نیاز ندارید. برای داشتن عکس های نوستالژیک و استفاده از آنها در ایده های خلاقانه می توانید به دو روش زیر عمل کنید:

۱- دوربین پولاروید بخرید

دوربین پلیارید

این محصول در انواع مختلف و با قیمت های متفاوت بسته به نوع برند سازنده در بازار موجود می باشد. یکی از مشکلات اصلی استفاده از این دوربین ها است قیمت هر عکس پولاروید نهایی خواهد شد. با توجه به اینکه برای عکس ها را چاپ کنید نیاز به کاغذ مخصوص است، این کاغذها جدا از قیمت با قیمت بالایی در بازار موجود است دوربین پلیارید، برای پرداخت پول کاغذی باید مقداری پول خرج کنید. همچنین تصاویر پس از مدت ها کیفیت خود را از دست می دهند.

2. چاپ عکس پولاروید را در آزمایشگاه های چاپ عکس سفارش دهید

برای این منظور کافی است تمامی عکس های مورد نظر خود را در قالب فایل در اختیار آزمایشگاه قرار دهید. متنی را که می‌خواهید در پایین قرار دهید انتخاب کنید و عکس‌های سبک پولاروید خود را با قیمتی مقرون به صرفه دریافت کنید. قیمت هر عکس پولاروید با این تکنیک علاوه بر این که سال ها کیفیت قابل توجهی دارید به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  سه پروژه گردشگری در کردستان افتتاح شده است

در حال حاضر قیمت چاپ عکس پولاروید در آزمایشگاه چاپ نورقائم بسته به نوع انتخابی شما بین 6 تا 10 هزار تومان است.

4 ایده جالب با عکس پولاروید

1. ترکیب پولاروید با نخ سبک

قرار دادن عکس روی رشته نور یکی از انواع آن است ایده عکس پولاروید با چیدمان های مختلف می تواند جذابیت بالایی ایجاد کند. استفاده از انواع رشته های درخشان به اشکال مختلف و همچنین نامنظم، متقارن، خطی، ستونی و … چیدمان و نصب آنها بر روی دیوار یا پرده اتاق یکی از ایده های قدیمی اما همیشه جذاب است.

موضوع عکس

2. جشن را با پولاروید تزئین کنید

استفاده از عکس پولاروید در جشن تولد، نامزدی و مهمانی های غافلگیرکننده از جمله ایده های به یاد ماندنی برای طرف مقابل خواهد بود. برای این کار می توانید عکس ها را به انتهای روبان متصل به بادکنک هلیومی بچسبانید یا روبان را فقط روی سقف اتاق یا هر مکان دیگری که ظاهر خاصی دارد بچسبانید و یک مهمانی فراموش نشدنی ترتیب دهید.

3. عکس گردشگری پولاروید

افرادی که علاقه مند به سفر یا گردشگری هستند می توانند با استفاده از عکس پولاروید و کشیدن نقشه جهان بر روی دیوار اتاق خود دکوری منحصر به فرد ایجاد کنند. جالبتر از این زمانی است که به جای چاپ کاغذ، نقشه جهان را روی دیوار اتاق بکشید و نقاط مورد علاقه خود را از جایی که عکس دارید علامت بزنید و حالا نوبت به نصب عکس های پولاروید رسیده است.

4. هدیه ای متفاوت با جعبه عکس پولاروید

دادن یک هدیه خاص به کسی که خیلی دوستش دارید سخت است. یک هدیه خاص برای او که مخصوص او ساخته شده است، می تواند شیرین ترین لحظات را به یاد بیاورد. برای این منظور می توانید یک جعبه چوبی تهیه کنید و تعداد زیادی عکس دو نفره یا تکی از خود را با طرف مقابل به عنوان قرار دهید پولاروید موارد چاپ شده را داخل آن قرار دهید. جعبه را با گل یا شکلات تزیین کنید و زیبایی آن را دو چندان کنید.

  ضربه ای دیگر به اقتصاد پایدار با واردات سنگین

آخرین کلمه

نگاه به آلبوم خاطره با عکس های ماندگار برای مردم جذاب است. به یاد آوردن اوقات خوش با افرادی که دوستشان دارید یا نگاه کردن به تصاویر مراحل رشد فرزندتان می تواند لبخندی بر لبان شما بیاورد. عکس ها را چاپ کنید در سبک پولاروید، ترکیبی از تکنولوژی و نوستالژی در کنار هم است. با توجه به شما پولاروید چیست؟ آیا این می تواند با وجود دوربین های حرفه ای اینقدر محبوب باشد؟

اگر می خواهید عکس های خود را به روش پولاروید چاپ کنید می توانید با ما در آزمایشگاه چاپ نورقائم تماس بگیرید.

منبع: expertphotography.com

دیدگاهتان را بنویسید