عیدی بازنشستگی چه زمانی پرداخت می شود؟

در هفته جاری مبلغ قطعی عیدی برای 1400 نفر از بازنشستگان و کارمندان کشور اعلام شد. اما هنوز زمان دقیق واریز شناسنامه این افراد مشخص نشده است.

به گزارش رجانیوس، آنا می نویسد: میزان عیدی امسال کارکنان و بازنشستگان یک میلیون و 600 هزار تن است. فقط 100000 تن بیشتر از عید پارسال. البته این مبلغ عیدی برای افراد مجرد است. تعداد شاغلین متاهل 400 هزار تن بیش از این رقم است و برای هر فرزند باید 150 هزار تن به این میزان اضافه شود.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. با این حال به نظر می رسد کارمندان و بازنشستگان باید یک میلیون و 600 هزار تن یا دو میلیون تن منتظر عیدی باشند.

زمان واریز عیدی کارکنان دولت

اما شناسه این دو گروه چه زمانی پرداخت می شود؟ هنوز زمان پرداخت عیدی کارکنان و بازنشستگان تعیین نشده است. اما اعتبارات کارمندان دولت هر سال همراه با حقوق بهمن ماه به حساب آنها واریز می شود. به همین دلیل قرار است شناسنامه کارمندان دولت در هفته آینده همراه با پرداخت حقوق بهمن ماه به حساب آنها واریز شود.

زمان واریز بازنشستگی عیدی

اما شناسنامه مستمری بگیران تامین اجتماعی چه زمانی پرداخت می شود؟ انتظار می رفت بازنشستگان تامین اجتماعی همزمان با حقوق بهمن ماه به حسابشان واریز شود. حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی هر ماه بین روزهای بیستم تا سی ام هر ماه پرداخت می شود. این در حالی است که اگرچه حقوق بهمن ماه بازنشستگان پرداخت شد اما هنوز عیدی آنها پرداخت نشده است.

  دوست دیرینه روحانی بر ادامه جریان اجاره در بودجه 1401 اصرار داشت.

در سال های گذشته عیدی و مستمری به طور همزمان پرداخت نمی شد و پرداخت عیدی بیمه بازنشستگان به اسفند ماه موکول شد. اما امسال قول داده شده است که عیدی مستمری بگیران تا پایان بهمن ماه پرداخت شود.

معاون تامین اجتماعی گفت: مبلغ نهایی بایرام تعیین شده و ودیعه بایرام مستمری بگیران در انتظار تصویب هیئت دولت است. وی افزود: به محض دریافت مصوبه هیئت وزیران، حقوق بازنشستگان را در اسرع وقت پرداخت خواهیم کرد.

این مقام مسئول وعده داد که احتمالاً تا پایان بهمن ماه مصوبه هیئت دولت اعلام خواهد شد و در صورت ابلاغ این مصوبه، تامین اجتماعی آمادگی پرداخت بایرام به بازنشستگان را دارد.

بر این اساس قرار است هفته آینده شناسنامه مستمری بگیران تامین اجتماعی به حساب آنها واریز شود.

زمان واریز شناسه کارگران

زمان دقیق تعطیلات کارگران نیز مشخص نیست. البته پیش بینی می شود همزمان با پرداخت حقوق باخمن، شناسه این گروه به حساب آنها واریز شود. اید با کف پنج میلیون و 400 هزار تن و سقف حدود 8 میلیون تن.

اما با توجه به اینکه هزینه تعطیلات کارگران توسط بخش خصوصی پرداخت می شود، این امکان وجود دارد که هر شرکت و سازمان محدوده زمانی متفاوتی برای پرداخت عیدی کارگران داشته باشد. اما انتظار عمومی این است که عیدی کارگران همزمان با بهمن ماه و ظرف یک هفته آینده پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید