غم مهسا امینی و اشک تمساح آمریکا و انگلیس

در داستان غم انگیز مهسا امینی بهتر است آمریکا و انگلیس به جای اشک تمساح به فکر جنایات خود باشند و اجازه دهند جامعه ایران بدون فشار و دخالت خارجی به مسائل و مشکلات خود بپردازد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، درگذشت دلخراش بانو مهسا امینی قلب های بسیاری را به درد آورده است. دختر سقزی که در یکی از مراکز پلیس امنیت اخلاقی تهران دچار سکته مغزی شد و دو روز بعد جان باخت. مرگ دردناک او واکنش های بسیاری را برانگیخت.

واکنش برخی مقامات آمریکایی و رسانه های انگلیسی قابل توجه است.

واکنش هایی که با نقاب حمایت از حقوق بشر پوشانده شده و البته مشکل جدیدی برای سیاستمداران نیست و باید به عنوان بخشی از کمپین همه جانبه آنها علیه جمهوری اسلامی ایران تلقی شود و به ماجرای قطور اضافه شود.

در همین زمینه، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا با تکرار ادعای دروغین مبنی بر فوت خانم امینی بر اثر ضرب و شتم، ضمن ابراز نگرانی، خواستار پاسخگویی مقامات ایرانی در این زمینه شد. رابرت مالی، نماینده ویژه دولت بایدن در امور ایران نیز این حادثه را وحشتناک خواند و خواستار پاسخگویی مسئولین آن شد.

در میان رسانه‌های خارجی و رسانه‌های خارجی که تلاش می‌کنند از این آب گل آلود ماهی بگیرند و بر موج این حادثه تلخ سوار شوند، بی‌بی‌سی فارسی مانند اغلب موارد، غبارروبی فضا و برانگیختن افکار عمومی و ارائه روایت‌های گیج‌کننده را بر عهده دارد.

چه اتفاقی برای مرحوم امینی افتاده و مقصر کیست، چه باید کرد تا از تکرار کارهایی که باید انجام شود، در خصوص موضوع حجاب در اماکن عمومی و ادامه یا بازنگری فعالیت ها چه باید کرد؟ گشت ارشاد و مسائلی از این دست که این روزها در ذهن است. جامعه ایران درگیر این موضوع است، این یک مشکل کاملا داخلی است و دخالت بیگانگان در این مشکلات از سر دلسوزی ایرانیان و زنان ایرانی نیست و به قول خودشان اگر بیل گیر هستند باغ خودشان را بیل بزنند.

  شمس الدین حسینی از بی برنامگی دولت برای بازار سرمایه انتقاد کرد

نگاهی اجمالی به وضعیت و آمار آمریکا و انگلیس در این زمینه واقعیت ها را به خوبی نشان می دهد.

سال گذشته گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه 2000 افسر پلیس بریتانیا تنها در چهار سال (از سال 2017 تا 2021) به آزار جنسی متهم شدند. حتی کودکان نیز در میان قربانیان تجاوز جنسی توسط پلیس بریتانیا دیده می شوند. این اتهامات شامل کل نیروی پلیس بریتانیا، از درجه افسران تا افسران و فرماندهان واحد در 39 نیروی پلیس در سراسر کشور است. اسناد نشان می دهد که این ادعاها و سایر فسادها در پلیس بریتانیا اغلب به عمد پنهان و سرپوش گذاشته شده است.

جنجالی ترین پرونده مربوط به یک افسر پلیس به نام وین کازنز است که دختری به نام سارا اورارد را می کشد. وین کوزنز، 48 ساله، افسر پلیس سابق بریتانیا که در زمان قتل یکی از افسران امنیتی سفارت آمریکا در لندن بود، سارا اورارد 33 ساله را که در حال بازگشت از خانه دوستش بود، در پیش گرفت. -خودروی کرایه شده به بهانه تخلف از مقررات ولیعهدی پس از بردن این دختر جوان به مکانی خلوت و تجاوز به وی، وی را خفه و بدنش را به آتش کشید.

بقایای جسد سارا یک هفته پس از ناپدید شدن او در جنگلی در 100 کیلومتری جنوب شرقی لندن پیدا شد. در جریان محاکمه پلیس قاتل، مشخص شد که او این جنایت را کاملاً از قبل طراحی کرده است و به گفته قاضی که متجاوز را به حبس ابد محکوم کرده است، کوین هرگز از این جنایت ابراز پشیمانی جدی نکرده است.

  انتساب همزمان اکاذیب به دولت و شهرداری

جالب است بدانید که یک افسر انگلیسی تأیید می کند که برخی از کسانی که در انگلیس افسر پلیس می شوند به این دلیل است که این شغل آنها را توانمند می کند و به آنها فرصت می دهد!

در آمریکا، اگر نگوییم بدتر، وضعیت بهتر نیست. از سال 2015 تا 2020، تقریباً 250 زن بر اثر شلیک مستقیم پلیس ایالات متحده کشته شده اند. (تعداد کل کشته شدگان توسط پلیس در این مدت 5600 نفر بوده است) 89 نفر از زنان کشته شده در خانه یا محل اقامت خود کشته شده اند.

یک مطالعه توسط دانشگاه ایالتی بولینگ گرین نشان می دهد که بین سال های 2005 تا 2013، پلیس ایالات متحده 405 مورد تجاوز جنسی، 636 مورد دیگر انواع آزار جنسی علیه زنان و 216 مورد تجاوز جنسی علیه مردان را مرتکب شده است.

اما این آمار تمام واقعیت نیست. زیرا بسیاری از قربانیان به دلایل مختلف این حادثه را گزارش نمی کنند. یکی از محققین پیگیر این موضوع می گوید؛ وقتی پلیس به شما تجاوز می کند با کی تماس می گیرید؟!

تحقیقات نشان می دهد که آمار واقعی 5 برابر بیشتر از موارد ثبت شده است و بخش قابل توجهی از قربانیان را کودکان تشکیل می دهند.

دولت ایالات متحده به طور سیستماتیک این موارد را پنهان کرده است و به اصطلاح از نیروهای پلیس در برابر چنین اتهاماتی محافظت می کند.

این تنها بخش کوچکی از وضعیت پلیس آمریکا و انگلیس است که با زنان در کشورشان برخورد می کند. در چنین شرایطی چگونه می توان باور کرد که نگرانی آنها برای پرونده مرحوم مهسا امینی و امنیت زن ایرانی واقعی است. بهتر است به جای ریختن اشک تمساح و دخالت در امور خارجی، به جنایات خود فکر کنند و بگذارند جامعه ایران بدون فشار و دخالت خارجی به مشکلات و مسائل خود بپردازد.

  پس از روسیه، هند میوه ایرانی را پس داد

دیدگاهتان را بنویسید