فاطمی امین در گرانی خودرو مقصر است/ فروش خودرو در بورس را بیهوده می دانست

16803 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، لطف الله سیاهکلی فروش خودرو در بورس را بیهوده می داند و می افزاید: با فروش خودرو در بورس چه مشکلات صنعتی را می توانیم حل کنیم؟ آیا فروش خودرو در بورس بازار را رقابتی می کند؟ آیا باعث افزایش کیفیت خودروها می شود؟ آیا می تواند قیمت ها را کاهش دهد؟ همه پاسخ به این سوالات منفی است و عرضه خودرو به بازار کاری جز گرانی خودرو ندارد.

وی با بیان اینکه تعادل بین تقاضا و عرضه خودرو وجود ندارد، گفت: سوال اصلی این است که وزیر صلح با چه مجوزی پولی را از جیب مردم بیرون می آورد و به خودروسازان یا واردکنندگان می دهد؟

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی فاطمی امین را مجرم دانست و افزود: مقامات قضایی باید وزیر صمت را به دلیل تخلفاتی که در حوزه خودرو انجام می دهد تحت تعقیب قرار دهند. اقدامات دیگر؟ چرا باید خودروهای وارداتی 800 میلیون تومانی در ایران بیش از 2 میلیارد تومان فروخته شود؟

سیاهکلی ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم تقاضا دارم رئیس جمهور با فاطمی امین برابر قانون برخورد کند و با جنایت وزیرش برخورد کند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در صورت پیگیری این روند مدیریتی بدون شک قیمت پژو از 500 میلیون تومان بالاتر می رود، تاکید کرد: اگر اختلاف قیمت کارخانه و بازار افزایش پیدا کند. آیا کارخانه باید قیمت ها را افزایش دهد؟ اگر عرضه هر کالایی کاهش یابد قیمت آن افزایش می یابد و کاهش عرضه باعث افزایش قیمت خودرو در بازار شده است. چرا با انبار پیاز و سیب زمینی سر و کار داریم نه دپو؟ چرا با واردکنندگان و خودروسازان برخورد نمی کنند؟

  بازاریابی اسلحه در اوکراین - بررسی رسانه های تحریریه

در پاسخ به این سوال که چرا شکارچیان خودرو مورد توجه قرار نمی گیرند؟ وی گفت: مافیای خودرو در ایران دارای قدرت و نفوذ است. بخشی از دست اندرکاران با این مافیا هستند، پس طبیعی است که همه دست به دست هم بدهند تا جیب خود را پر کنند، در حالی که اینها مردم عادی هستند که هر روز جیبشان خالی می شود.

سیاهکلی افزود: وظیفه من حفظ حقوق مردم است، این وضعیت غیرقابل قبول است. آیا قیمت خودرو در بازار قیمت واقعی است یا بیشتر از قیمت واقعی است؟ اگر بیشتر است چرا وزیر اجازه می دهد خودروساز و واردکننده داخلی در بورس عرضه شود و درآمد حاصل از فروش خودرو در بورس به جیب آنها برود؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن در پاسخ به این سوال که تعدادی از صنایع از کمبود گاز و نفت کوره گلایه دارند، آیا برنامه ای برای سوخت رسانی به صنایع وجود دارد؟ وی گفت: اگر نفت کوره بیشتر مصرف شود نفس کشیدن در ایران سخت می شود و همانطور که آب را در لیوان می ریزیم باید هوا را هم در لیوان بریزیم و به مردم بدهیم تا نفس بکشند. مشکل باید از راه دیگری حل شود، ایران گاز دارد، اما در واقع مسئولان نمی گویند چرا زیرساخت های استخراج گاز را فراهم نکردند.

وی در نهایت تمامی مشکلات موجود در کشور را ناشی از سوء مدیریت دانست و افزود: آقای رئیس جمهور چه بپذیرد و چه نپذیرد، سکوت وزیر دولتش ضعیف بود و این وزیر اکنون مرتکب جنایت شده است.

منبع: ایلانا

  چند نکته بهداشتی برای ایام یلدا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید