فاطمی امین فردا برای دستیابی به توافقات اقتصادی عازم ارمنستان می شود

در سال جاری تفاهم نامه همکاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران و مرکز حمایت از سرمایه گذاری جمهوری ارمنستان به امضا رسید و اولین نمایشگاه فرصت های تولید و صنعتی ایران با حضور پررنگ در ایروان برگزار شد. شرکت های ایرانی . .

به دنبال یادداشت تفاهم ایران با اتحادیه اوراسیا، تجارت خارجی ایران با ارمنستان رشد چشمگیری داشته است. بازار ارمنستان فرصت ویژه ای برای بنگاه های کوچک و متوسط ​​ایرانی به ویژه در زمینه مواد غذایی، لوازم خانگی و خشکبار است.

صنعت ارمنستان نیاز مبرمی به همکاری صنعتی با ایران دارد و از این طریق می توان منافع خوبی را برای این کشور مشخص کرد. برای رسیدن به این نتیجه باید به موقع از فرصت ها استفاده کرد زیرا در غیر این صورت کشورهای دیگر و رقبا جایگزین ما در این کشور همسایه خواهند شد.

فرصت ویژه برای شرکت های کوچک ایرانی

باید شرایط حضور شرکت های ایرانی به ویژه بنگاه های کوچک و متوسط ​​را فراهم کرد که ضمن کسب بازار و حضور دائمی در ارمنستان، بتوانند در بازار این کشور رقابت کنند تا به سایر بازارهای جهانی دست یابند.

محصولات ایرانی شامل محصولات صنعت ساختمان از قبیل سیمان، آجر، سنگ، کاشی، سرامیک، در و پنجره، آسانسور و آسانسور و همچنین محصولات و تجهیزات کشاورزی و غذایی، نرم افزار و سخت افزار پزشکی، لوازم خانگی و پنل های خورشیدی می باشد. آنها می توانند بازار خوبی در ارمنستان پیدا کنند.

با توجه به اینکه تعرفه تجاری ارمنستان با کشورهایی مانند کانادا 4 درصد است، می توان از این شرایط برای عرضه کالاهای ایرانی به سایر کشورها و حضور در بازار آمریکای شمالی استفاده کرد.

  آخرین آمار در مورد تاج در کشور ؛ 213 نفر دیگر جان باختند

فرصتی طلایی برای صادرات محصولات ایرانی به ارمنستان

یکی از موانع اصلی ارمنستان برای گسترش تجارت با سایر نقاط جهان، دسترسی محصور در خشکی است. این امر نیاز ارمنستان به همسایگان خود را افزایش داده است.

این در حالی است که دو همسایه مهم این کشور یعنی ترکیه و جمهوری آذربایجان روابط سیاسی خوبی با همسایه شمالی ایران ندارند. اگرچه دو کشور روابط تجاری با ارمنستان دارند، اما این روابط همواره تحت تأثیر درگیری های سیاسی بوده است. این مشکلات فرصت تجاری بی نظیری را برای سایر همسایگان و کشورهای نزدیک به ارمنستان مانند ایران ایجاد کرده است.

توسعه دیپلماسی اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه

گفتنی است، این سفر و همچنین سفرهای قبلی وزیر به عمان، امارات و قطر مطابق با برنامه های دولت سیزدهم برای توسعه دیپلماسی اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان، در نظر گرفته شده است. بر اساس رویکردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت، ایران همواره دنبال می‌شود تا بستر لازم برای فعالیت بخش خصوصی ایران در کشورهای همسایه فراهم شود.

یقینا با افزایش فعالیت ها در عرصه دیپلماسی اقتصادی و تجاری کشور در آینده شاهد رشد مبادلات اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه به ویژه با کشورهای همسایه خواهیم بود. .

ارمنستان یکی از کشورهای اتحادیه اوراسیا است که به دلیل تحریم ها می تواند به عنوان مسیر ترانزیتی کالاهای ایرانی به روسیه و حتی کشورهای اروپایی در نظر گرفته شود. از این مسیر می‌توانیم کالا، فناوری‌های تحویل، ماشین‌آلات و خدمات فنی و مهندسی صادر کنیم.

  آیا ترکیه از سوریه خارج می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید