فایده جالب کرونا چیست؟

بررسی ها نشان می دهد که در بیش از 21000 خانواده ایرانی مصرف فست فود در دوران تاجگذاری کاهش چشمگیری داشته است.

مطالعه ای روی بیش از 21000 خانواده ایرانی نشان داد که مصرف فست فود در دوران سلطنت به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

اگرچه ممکن است برای ما جالب باشد، اما اینکه کدام غذاها جایگزین فست فود در خانواده های ایرانی شده اند و همچنین پیامدهای کلی آن برای سلامتی، نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

اپیدمی کووید-19 بسیاری از کشورها را مجبور به ایجاد قرنطینه نسبی یا کامل برای کنترل این همه گیری کرده است. این قرنطینه ها فعالیت بدنی در فضای باز، دسترسی به غذای تازه و افزایش استرس روانی را محدود می کند. آنها می توانند بر عادات غذایی روزانه فرد تأثیر بگذارند.

علاوه بر این، ممکن است افراد به دلیل بیماری و استرس تمایل به خوردن غذاهای راحت داشته باشند. اخبار بد و برخی شایعات در مورد کووید-19 می تواند اضطراب، ترس و وحشت افراد را بدتر کند و افراد می توانند برای مقابله با استرس، افسردگی و اضطراب و همچنین ایجاد حس کاذب، پرخوری کنند و غذاهای پرکالری و شیرین بیشتری مصرف کنند. شادی..

از سوی دیگر، بیماری های همه گیر می تواند منجر به عادات غذایی مثبت شود، از جمله صرف زمان بیشتر برای پخت و پز و کاهش مصرف فست فودهای ناسالم.

از آنجایی که ممکن است تأثیر همه‌گیری بر رفتار و انتخاب غذایی افراد در جمعیت‌های مختلف متفاوت باشد، محققان مطالعه‌ای را برای بررسی تغییر فراوانی مصرف فست فود در خانوارهای ایرانی در دوران قرنطینه نسبت به قبل از همه‌گیری انجام دادند. تغییر در یک نمونه از سراسر کشور را ارزیابی کنید.

  طراح ایرانی BMW، سازنده چینی خودروهای سیار را ساخت

این مطالعه بخشی از یک مطالعه توصیفی- تحلیلی در سراسر کشور با استفاده از پرسشنامه الکترونیکی آنلاین بود. این پرسشنامه از تاریخ 6 آوریل تا 27 می 2016 که ایران قرنطینه شده بود تکمیل شد.

نامه های رسمی از سوی اداره کل غذای وزارت بهداشت به معاونت های بهداشت و خدمات پذیرایی دانشگاه های علوم پزشکی کل استان های کشور ارسال و از آنان خواسته شد که لینک پرسشنامه را از طریق کادر بهداشت و تغذیه استان ارسال کنند. . اشتراک گذاری.

لینک این پرسشنامه در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی پرطرفدار مانند تلگرام و واتس اپ نیز گسترده بود.

در مجموع 21290 خانواده از تمام استان های کشور پرسشنامه را تکمیل و در نظرسنجی شرکت کردند. میانگین سنی سرپرستان خانوار 44.7 سال و تعداد اعضای خانواده در بیش از 80 درصد افراد سه نفر و بیشتر است.

بیشترین و کمترین تعداد مشاغل سرپرستان خانوار به ترتیب مربوط به مشاغل آزاد (حدود 34 درصد) و بهورز (شاغل در مرکز بهداشت) (نزدیک به 3 درصد) است. بررسی های انجام شده بر روی سطح تحصیلات سرپرستان خانوار نشان می دهد که تحصیلات کارشناسی و کاردانی به ترتیب بیشترین (33 درصد) و کمترین (7.3 درصد) را دارند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که تغییر قابل توجهی در دفعات مصرف فست فود در دوران قرنطینه 2/76 درصد از شرکت کنندگان گزارش شده است که از این تعداد 8/74 درصد کاهش و تنها 2 درصد از خانواده ها مصرف فست فود را افزایش داده اند.

این مطالعه نشان داد که خانواده‌هایی که حداقل یک فرزند زیر پنج سال دارند کمتر احتمال دارد مصرف فست فود خود را کاهش دهند. در حالی که خانواده‌هایی که درآمدشان در دوران قرنطینه به شدت کاهش یافته و در استان‌های محروم زندگی می‌کنند، احتمالاً فست فود را کاهش داده یا از سبد غذایی خود حذف می‌کنند.

  افشاگری مشاور پوتین در مورد کرونا

بر اساس این مطالعه، در میان افرادی که مصرف فست فود خود را کاهش دادند، حدود 82 درصد از آنها فست فود را به طور کامل از سبد غذایی خود حذف کردند. ترس از ابتلا به فست فود با ویروس کرونا و افزایش تعداد افراد در خانه به ترتیب بیشترین و کمترین دلیل کاهش مصرف فست فود بوده است.

برخلاف یافته‌های این مطالعه، در مطالعه‌ای در لهستان، خانواده‌های دارای فرزند و کسانی که در مناطقی با تولید ناخالص داخلی (GDP) بالاتر زندگی می‌کنند، الگوی غذایی ناسالم بیشتری داشتند.

مطالعات گذشته همچنین نشان داده است که از دست دادن شغل و درآمد در نتیجه تعطیلی دولت، تأثیر نامطلوبی بر امنیت غذایی افراد آسیب پذیر در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​داشته است. با صرف هزینه بیشتر برای غذا، فقرا به سراغ خرید ارزان ترین کالری ها می روند، مانند فست فودهایی که کالری، چربی و قند بالایی دارند، اما مواد مغذی کمی دارند.

البته در کشور ما ثابت شده است که کاهش درآمد مربوط به کاهش مصرف فست فود است.

به گفته محققان، یکی از یافته‌های جالب این مطالعه این است که همه‌گیری کووید-19 علاوه بر همه جنبه‌های فاجعه‌بار آن، فرصتی غیرمنتظره برای تغذیه سالم فراهم کرده است. اگرچه کاهش مصرف فست فودهای ناسالم مطمئناً می تواند برای سلامتی شما مفید باشد، جایگزین های این غذاها به همان اندازه مهم هستند و این نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

اگرچه مصرف فست فود در دوران قرنطینه کاهش یافت، اما محققان بر این باورند که برای حفظ این روند کاهشی، نه تنها در طول همه گیری بلکه پس از آن، به سلامت عمومی خوب نیاز است.

  وزیر اقتصاد: سفته الکترونیکی و صورتحساب الکترونیکی ارائه شد

همچنین تحقیقات بیشتری برای ارزیابی چندین جنبه از تغییر در مصرف فست فود و پیامدهای آن مورد نیاز است.

پژوهشگران مؤسسه ملی تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی ایران و گروه اجتماعی تغذیه وزارت بهداشت در این مطالعه همکاری داشتند. .

دیدگاهتان را بنویسید