فدرال رزرو بازار نقره را شوکه کرد

5499 خبر اولیه

طبق سرمقاله، در حالی که شرایط تهاجمی بانک‌های مرکزی بزرگ سرمایه‌گذاران را از این فلز غیرفعال ترسانده است، به زیر ۲۲ دلار در هر اونس رسید و به پایین‌ترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۰ رسید. فدرال رزرو هدف نرخ بهره خود را به میزان سه چهارم افزایش داد تا به بالاترین تورم مشاهده شده از اواخر سال 1981 برسد، در حالی که اقتصاد و افزایش بیکاری را در ماه های آینده پیش بینی کرد. کاهش قیمت ها همیشه ترس از بدتر شدن شرایط پولی می تواند اقتصاد را وارد رکود کند.

یک سناریوی جایگزین این است که ما به ضرر دلار آمریکا ادامه دهیم که گاهی با بازار نقره همبستگی منفی دارد. با این حال، رسیدن به سطح 21 دلار و شاید حتی سقوط به سطح 20.50 دلار که قبلاً از آن جهش کرده بودیم، منطقی است.

فونداسیون برای نقره در کوتاه مدت کار نمی کند زیرا یک جزء صنعتی وجود دارد که حاوی طلا نیست. به عبارت دیگر لزوماً تورم را پوشش نمی دهد.

با کاهش فدرال رزرو، دلار آمریکا باید به طور کلی تقویت شود، بنابراین نقره در برابر طلا عملکرد ضعیفی خواهد داشت. به همین دلیل، ما باید به کاهش ادامه دهیم و به افزایش های کوتاه مدت به عنوان فرصت های فروش بالقوه در بازار نگاه کنیم.

بزرگترین مصرف کنندگان صنعتی نقره صنایع عکاسی، جواهرات و الکترونیک هستند و بزرگترین تولیدکنندگان نقره مکزیک، پرو و ​​چین و پس از آن استرالیا، شیلی، بولیوی، ایالات متحده، لهستان و روسیه هستند.

نقره قبل از بسته شدن با 0.3 درصد کاهش به 21.87 دلار در هر اونس رسید.

  گشایش های بین المللی نباید مانعی برای استفاده از ظرفیت داخلی باشد/ درآمدها 2.5 برابر می شود

منبع: ایسنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید