فدرال رزرو برای مهار تورم به رکود دامن می زند

بر اساس گزارش سرمقاله، فدرال رزرو ایالات متحده در تلاش برای محدود کردن افزایش قیمت برای مصرف کنندگان، نرخ بهره را دوباره به شدت افزایش داده است.

افزایش فعلی 75 امتیازی مشابه حرکت این موسسه در نشست قبلی خود در ژوئن بود. این چهارمین باری است که فدرال رزرو نرخ بهره اصلی خود را از ماه مارس افزایش می دهد.

تورم در ایالات متحده در ماه گذشته به 9.1 درصد افزایش یافت که عمدتاً ناشی از افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی بود. این نرخ تورم بالاترین نرخ از سال 1981 است که بسیار بالاتر از هدف رسمی دولت یعنی 2 درصد است.

اقدامات اخیر فدرال رزرو با هدف افزایش هزینه های استقراض و وادار کردن مردم و کسب و کارها به استقراض کمتر، کاهش هزینه ها و در نتیجه کاهش قیمت ها انجام شده است. با این حال، نرخ های بهره بالاتر می تواند فعالیت های اقتصادی را کاهش دهد و باعث رکود شود.

62e27b2085f54017e70bc884 خبر اولیه

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اذعان کرد که بخش‌هایی از اقتصاد در حال کند شدن است و به سمت رکود حرکت می‌کند، اما گفت که ممکن است در ماه‌های آینده با وجود خطرات، افزایش نرخ‌های بیشتری وجود داشته باشد.

فدرال رزرو از ابتدای همه گیری کووید-19 نرخ بهره معیار خود را نزدیک به صفر نگه داشته است، اما در مارس 2022 چیزی را آغاز کرد که به طور گسترده به عنوان یکی از تهاجمی ترین چرخه های سیاستی در دهه های اخیر توصیف شده است.

هشدارها درباره یک بحران اقتصادی قریب الوقوع در ایالات متحده بیشتر و بیشتر شنیده می شود.

  انکار ساخت مسکن توسط دولت سوریه

نوریل روبینی، اقتصاددان برجسته، ملقب به «دکتر عذاب» وال استریت برای پیش بینی بحران مالی 2008-2009، اوایل این هفته گفت که کشور به سمت یک رکود عمیق و یک بحران بدهی و مالی شدید پیش می رود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید