فرانس 24 از فعالیت گروه های تجزیه طلب در نزدیکی مرزهای ایران/تروریست ها خبر داد

سیاست-گروه رجانیوز: در جریان ناامنی های اخیر ناشی از کشته شدن مهسا امینی در برخی مناطق کشورمان، گروه های تروریستی تجزیه طلب فرصت را غنیمت شمرده و اهداف ضد ایرانی خود را دنبال کردند. این گروه ها ضمن ایجاد آشوب در داخل کشور، در جلسات جریان ضد ایرانی در برخی کشورهای اروپایی نیز حضور فعال داشتند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش وطن امروز، اهتزاز پرچم های حزب دمکرات، کومله و پان ترک ها در این تجمعات موید این موضوع است. اما این گروه ها که در اقلیم کردستان عراق مستقر هستند، به طور ویژه بر ایجاد ناامنی در مناطق غربی کشورمان تمرکز کرده اند. در کنار فعالیت های خرابکارانه و آشوبگرانه، موید این امر، قاچاق گسترده سلاح از مناطق مرزی غرب و شمال غرب به داخل کشور است.

در جدیدترین مورد قاچاق سلاح از مرزهای غربی، هفته گذشته فرمانده مرزبانی کشور از توقیف یک محموله سلاح و کشف 49 قبضه سلاح جنگی و شکاری در مرزهای شهرستان مریوان خبر داد. سردار احمدعلی گدرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: پس از انتشار اخباری مبنی بر ورود سلاح های قاچاق به مرزهای غربی کشور، موضوع از حساسیت خاصی در دستور کار ماموران مرزبانی شهرستان مریوان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مرزبانان با اشراف و آمادگی لازم منطقه را تحت کنترل عملیاتی خود قرار دادند، تصریح کرد: مرزبانان پس از ساعت ها کمین و استفاده از تجهیزات نوری، قاچاقچیان حامل کالای قاچاق را شناسایی و نسبت به تنگ کردن منطقه اقدام کردند. توانستند 43 قبضه اسلحه کلت و 6 اسلحه شکاری را پیدا کرده و از ورود آنها به کشور جلوگیری کنند.

  خودروهای معیوب در ایران خودرو خراسان به صفر رسید

فعالیت‌های ضد ایرانی گروه‌های جدایی‌طلب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر آن داشته است که در چندین نوبت با حملات موشکی و پهپادی مواضع این گروه‌ها را در اقلیم کردستان عراق منهدم کنند.

گروهک تروریستی موسوم به پاک یکی از گروه های تجزیه طلب بود که اوایل آذرماه امسال به دلیل فعالیت های ضد ایرانی به پایگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد حمله موشکی و پهپادی قرار گرفت. اخیرا شبکه تلویزیونی فرانس 24 با حضور شاخه نظامی حزب تروریستی پاک گزارشی از فعالیت آنها تهیه و منتشر کرده است.

14010926000499 Test NewPhotoFree خبر اولیه

بر اساس گزارش فرانس 24 که نشان می دهد تروریست ها در حال آموزش نظامی و جذب افراد برای خرابکاری و اقدامات مسلحانه علیه ایران هستند، اقلیم کردستان عراق به پناهگاه افرادی تبدیل شده است که به دنبال فعالیت نظامی علیه ایران هستند. همچنین اردوگاه هایی برای آموزش استفاده از سلاح و مواد منفجره به این تروریست ها ایجاد شده است.

فرانس 24 همچنین مدعی است که در این کمپ ها زنانی نیز وجود دارند که بین 18 تا 25 سال سن دارند و می خواهند آموزش اسلحه را یاد بگیرند و بتوانند علیه ایران کار کنند.

اگرچه این شبکه تلویزیونی فرانسوی در صدد سرپوش گذاشتن بر خواسته های تجزیه طلبانه و ضد ایرانی گروه نظامی گارد ملی کردستان (شاخه نظامی حزب پاک) است و در هیچ بخشی از گزارش فوق به این موضوع اشاره نشده است، اما اظهارات تروریست هایی که با خبرنگار فرانس 24 مصاحبه کردند و سرودهای ضد ایرانی که آنها می خوانند به وضوح ایدئولوژی تجزیه طلبانه آنها را آشکار می کند.

  رشد 3 درصدی اقتصاد ایران در سال 2022 / منطقه یورو در سال جاری وارد رکود می شود

14010926000500 Test NewPhotoFree خبر اولیه

حمایت آمریکا از اقدام علیه ایران

در کنار گروه‌های حزب دمکرات و کومله که از گروه‌های جدایی‌طلب شناخته شده در ایران هستند، حزب کردستان پاک نیز با اهدافی مشابه این گروه‌ها ظهور کرده و با حمایت مالی آمریکا فعالیت‌های خود را علیه ایران انجام می‌دهند. .

در سپتامبر 1995، پایگاه خبری آسوشیتدپرس گزارش داد که اعضای تروریست حزب پاک به بهانه مبارزه با داعش از آمریکا کمک های نظامی و مالی دریافت می کنند. این پایگاه خبری به نقل از حسین یزدان پناه، سرکرده این گروه تروریستی نوشت: اگرچه کمک های آمریکا به بهانه مبارزه با گروه تکفیری داعش انجام شده است، اما گروه پاک دست از فعالیت های ضد ایرانی و تجزیه طلبانه خود برنمی دارد و به ادامه می دهد. آی تی.

حمایت آمریکا از گروه‌های جدایی‌طلب ضدایرانی در جریان قیام‌های اخیر نیز دیده شده است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در نوامبر سال جاری در مصاحبه‌ای با بخش فارسی شبکه ضدایرانی بی‌بی‌سی از تظاهرات مخالفان ایرانی در خیابان‌ها خبر داد. خود را مسلح می کنند

بولتون در گفت‌وگوی ضد ایرانی خود با شبکه بی‌بی‌سی فارسی، ضمن ابراز امیدواری به سرنگونی رژیم ایران، شورش‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری 2008 را با ناآرامی‌های پراکنده کنونی در ایران مقایسه کرد و گفت: اگر به سال 2009 نگاه کنید. (1388) در انتخابات، سرکوب را خواهید دید در آنجا اتفاق افتاد و اکنون سرکوب بسیار گسترده تر و تشدید شده است، اما تفاوت این است که مخالفان ایرانی به سلاح های به دست آمده از پایگاه های بسیج و سلاح های وارداتی از کردستان عراق مسلح هستند. ”

  چرا اکثر استارت آپ ها شکست می خورند؟

مشاور جنگ طلب دولت ترامپ سپس ادامه داد: چشم انداز تلاش سیستماتیک اپوزیسیون نه تنها اعتراض، بلکه استفاده از نیروی قهری علیه حکومت ایران با این پیام است که ما دیگر غیرمسلح نیستیم و می توانیم در مقابل سپاه پاسداران بایستیم و بایستیم. همه اینها نشان دهنده جایگاه جمهوری اسلامی است. او آسیب پذیرتر از قبل است.» البته مجری بی بی سی که انتظار نداشت بولتون اعتراف کند و بپذیرد که گروه های شورش در ایران مسلح هستند، به او گفت: البته آقای بولتون! آنها مسلح هستند.

مجری این شبکه فارسی زبان همچنین خطاب به مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت: ادعای مسلحانه بودن معترضان ادعای مقامات جمهوری اسلامی ایران است اما تاکنون تصویری مبنی بر این موضوع ندیده ایم. معترضان ایرانی مسلح هستند. البته تلاش بی بی سی برای توجیه جدایی طلبان بی نتیجه ماند و بولتون در ادامه اظهارات خود اطلاعات تازه تری از فعالیت گروه های مسلح تجزیه طلب در منطقه غرب کشور ارائه کرد. او حتی ابراز تاسف کرد که همه ایرانی ها مسلح نیستند. بولتون در این رابطه گفت: من تصاویری از آموزش نیروهای کرد در خارج از ایران و آموزش در عراق دیده ام. متاسفم که ایران، برخلاف ایالات متحده، اصلاحیه قانون اساسی برای مجوز حق حمل سلاح برای مردمش ندارد. اگر اینطور نبود، مردم ایران الان اسلحه در دست داشتند و این می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند و ایران به یک مخالف بزرگ نیاز دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید