فروش خودرو در بورس پیروزی شفافیت بر دلالان بود

10001 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران شب گذشته در برنامه 20 شبکه پنج به تشریح وضعیت کنونی بازار سرمایه پرداخت و یادآور شد: دو سال سخت برای سهامداران و تصمیم گیران بازار بوده است. ; پس از رشد بورس در سال 2019 که با ورود انبوه مردم به بازار و در نهایت سقوط آن همراه بود، این وضعیت آغاز شد و نکته دردناک امسال این بود که مردم عادی بر اساس تبلیغات

وی بیان کرد: وظیفه ماست که در راستای صیانت از حقوق سهامداران و شفافیت حرکت کنیم، لذا تلاش کردیم التهابات را مدیریت کنیم، سال گذشته تعاملات خوبی با دولت داشتیم و زمستان سال گذشته تصمیماتی اتخاذ شد که آرامش نسبی را به جامعه وارد کرد. بازار اما بازار مالی یک بازار زنده است که تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و همین امر باعث شده تا بازار روند خود را حفظ نکند و دچار نوسان شود.

رئیس سازمان بورس با اشاره به تاثیر اتفاقات جهانی مانند جنگ و تغییرات قیمتی بر بازار سرمایه ما یادآور شد: برای چنین مواقعی سازوکارهایی مانند صندوق تثبیت بازار را برای کاهش اثرات منفی بر بازار در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ارزش بورس 7000000 میلیارد تومان است که تقریبا معادل تولید ناخالص داخلی کل کشور است بنابراین بسیار مهم است که اگر اتفاقی در اقتصاد می افتد بازار سرمایه باشد. ثبات تصمیمات دولت باید حفظ شود و عمل شود و وقتی وزرا تصمیم می گیرند، تاثیر آن را بر بازار سرمایه بسنجند و با دقت عمل کنند.

  یک قدم به سوی شکست کامل مذاکرات احیای برجام

عشقی با اشاره به تصمیمات حمایتی در سال گذشته گفت: یکی نرخ سوخت گاز صنعتی بود که اگر تصمیم گیری نمی شد بسیاری از شرکت ها با ضرر مواجه می شدند. مورد بعدی نرخ بین بانکی بود که در جلساتی با آقای صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی تصمیم گیری شد. مورد بعدی سهم به صندوق تثبیت بود که از سال گذشته تاکنون 4 سپرده در این صندوق داشته ایم و همچنان ادامه داریم.

وی افزود: همچنین از سال 1387 مجوزی برای تاسیس کارگزاری بورس صادر نشده است، پس از 12 سال مجوز تاسیس 15 شرکت کارگزاری را صادر کرده ایم.
اکوسیستم کارگزاری تعطیل شد و با این مجوزها نسل جدیدی از خدمات کارگزاری برای کمک به بازار اضافه خواهد شد. علاوه بر این، بیش از 29 مجوز جدید اپراتور واگن برقی صادر شده است.

وی در ادامه افزود: توصیه همیشگی ما این است که افرادی که با بازار آشنایی ندارند به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند. صندوق ضمانت سرمایه یکی از موارد مورد نیاز بازار بود که اصل سرمایه را تضمین می کند اما سود هر چه باشد مال سرمایه گذار است. همچنین برای افرادی که می خواهند ریسک بیشتری انجام دهند صندوق اهرمی ایجاد کرده ایم تا هر فرد بتواند با توجه به نیاز خود صندوق مورد نظر را داشته باشد. صندوق املاک یکی دیگر از صندوق هایی است که به دنبال راه اندازی آن هستیم و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شده است.

دبیر شورای عالی بورس تصریح کرد: یکی از برنامه های اصلی ما در بازار سرمایه افزایش نفوذ بازارهای کالایی در اقتصاد است تا علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، شرایط شرکت ها نیز تبدیل شود. روشن و مطلوب

  ارائه خدمات بازرسی ماهیگیری در دستگاههای خودپرداز بانک ملت

کاهش قیمت خودرو بلافاصله پس از اعلام بورس

وی فروش خودرو در بورس را پیروزی شفافیت بر دلال ارزیابی کرد و افزود: تا زمان انتشار آگهی فروش خودرو، قیمت در بازار آزاد در حال کاهش بود و پس از معامله قیمت تمام شد. نیز سقوط کرد. اما ادامه این روند مستلزم همکاری همه دستگاه هاست که در صورت تداوم قطعا مسیری خواهد بود که به کمک مصرف کننده و سازنده خواهد آمد.

رئیس سازمان بورس افزود: یکی از خطوط قرمز ما بسته شدن نمادها است. زیرا بستن توکن باعث می شود که سرمایه گذار به جای خود شرکت جریمه شود.

از سال گذشته تلاش های زیادی برای رفع تعلیق نماد انجام شده است. برخی نمادها قابل باز شدن هستند اما برخی نمادها مشکلات جدی دارند که با استفاده از دستگاه ها از جمله دستگاه قضا سعی در رفع آن ها خواهیم داشت.

حل و فصل دو صندوق پالایشی و کم درآمد را پیگیری کنید

وی در ادامه تاکید کرد: حل مشکل دو صندوق پالایشی و کسری یکی از مواردی بود که فکر می کردیم زودتر به حل آن برسیم. برای حل این مشکل باید اساسنامه این دو صندوق در شورای دولت تغییر کند که این پروسه سخت و طولانی است.

امیدواریم در آینده نزدیک اساسنامه این دو صندوق اصلاح و به تصویب شورای دولت برسد تا این اعتبارات به ارزش ذاتی خود نزدیک شود. پالایشگاه 1 اکنون 25 درصد کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می شود.

راه اندازی سیستم نظارت هوشمند بازار

وی گفت: سامانه نظارت هوشمند را در بازار راه اندازی کرده ایم تا هر اتفاقی که می افتد به سرعت شناسایی شود. دیگر نمی توان بازار را با مشاهده بصری مشاهده کرد. کار خوب دیگری که انجام شد الزام شرکت ها به پرداخت الکترونیکی سود سهام بود.

  رونالدو در آستانه پیوستن به النصر عربستان است

وی همچنین به حل مشکلات سود انباشته مجامع سال های گذشته که اکنون به صورت الکترونیکی پرداخت می شود اشاره کرد و گفت: یکی از مصادیق بی انصافی دلالان و فعالان بازار و مردم عادی که به معامله سهام پرداخت می کردند، عدم امکان نمایش سهام بود. عمق نقل قول

سازمان بورس برای رفع این بی عدالتی، عمق مظنه را در اختیار همه مردم قرار داد. اگرچه در هیچ کجای دنیا عمق نقل قول به صورت رایگان در دسترس عموم نیست.

وی با بیان اینکه بازارهای مالی چرخه ای حرکت می کند، ادامه داد: سودآوری شرکت ها 45 درصد افزایش یافته و میزان سود سهام امسال نسبت به سال گذشته بیش از 60 درصد است و شرکت ها مشکل اساسی ندارند. .

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید