فروش نفت از تحریم های آمریکا پیشی گرفت/ صادرات نفت ایران به چین به تنهایی یک میلیون بشکه است

گروه بین الملل – رجانیوز: دیروز قیمت نفت در گزارشی با عنوان «صادرات نفت ایران در خرداد» بر اساس داده های شرکت تحلیلی بازرگانی نفت پترولیوم مارین، از افزایش صادرات نفت ایران به چین در این ماه خبر داد.

بر اساس این گزارش، صادرات نفت خام ایران از اول ژوئن تا ۱۹ ژوئن به طور میانگین ۹۶۱ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

علیرغم بن بست دیپلماتیک بر سر توافق هسته ای، ایران در حال آماده شدن برای پیوستن مجدد به بازار جهانی نفت است. این کشور تولید و همچنین صادرات به بازار اصلی خود یعنی چین را افزایش داده است.

پس از اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه صنعت نفت جمهوری اسلامی در سال 2018، زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج شد، چین مقصد اصلی صادرات نفت خام ایران است.

با توجه به قیمت نفت، چین از سال 2018 هرگز واردات نفت خام ایران را متوقف نکرده است و حتی اداره کل گمرک چین در اوایل این هفته رسما اعلام کرد که چین در ماه می نفت خام ایران را وارد کرده است.

اویل پرایس همچنین تسلط روسیه بر بازار نفت ایران را رد کرد

به گزارش خبرگزاري فارس، در ماه جاري 961 هزار بشكه نفت ايران به چين صادر شد كه اين رقم قبل از تحريم ها حدود 700 هزار بشكه در روز بود. به عبارت دیگر، با راه اندازی نفت ایران در دولت سیزدهم، جریان صادرات نفت ایران به چین تقویت و تضمین شد و به بیش از رقم قبل از تحریم ها افزایش یافت.

  اخبار پرنده خوب - بررسی رسانه های تحریریه

پس از آنکه برخی رسانه های داخلی اخیرا از تصرف بازار نفت ایران در چین توسط روسیه خبر دادند، صادرات نفت ایران به چین به یک میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

رویترز اخیرا گزارش داد که چین می تواند واردات نفت از روسیه، ایران و ونزوئلا را افزایش دهد و در عوض از آفریقا، برزیل و ایالات متحده نفت وارد کند. بر اساس این گزارش؛ صادرات نفت ایران به چین 7 درصد کل واردات نفت چین و بیش از 750 هزار بشکه در روز افزایش یافت.

پیش از این، گزارش ماهانه اوپک و موسسه تحقیقات انرژی آکسفورد نیز تسلط روسیه بر بازار نفت ایران را رد کرده و به تمایل به افزایش تولید نفت در ایران نسبت به قبل از جنگ در اوکراین اشاره کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید