فریاد خانواده های سوئدی – بررسی رسانه های تحریریه

به گفته ویراستاران، همزمان با تشدید سرمای زمستان، وضعیت در کشورهای اروپایی بدتر شده و بحران بیش از پیش تشدید می شود. ارقام منتشر شده توسط آژانس حمایت از مصرف کننده نشان می دهد که قیمت مواد غذایی در سوئد نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این میزان قبوض برق در این کشور در همین مدت بیش از دو برابر شده است.

این گزارش بر اساس بررسی بازار مصرف سوئد در طول سال است و قیمت مواد غذایی، انرژی، اقلام بهداشتی، کفش و لباس را تجزیه و تحلیل می کند.

این داده ها همراه با استانداردهای مصرف کننده تایید شده توسط دولت آن کشور، برای تعیین سطح متوسط ​​درآمدی که نیاز به کمک های اجتماعی دارد، استفاده می شود.

خانواده های سوئدی عزادار هستند

امسال، سبد مصرفی ماهانه برای یک بزرگسال 3400 کرون (363 دلار) برآورد شده است. برای یک خانواده دو بزرگسال و دو دانش آموز، بر اساس برنامه غذایی چهار هفته ای توصیه شده توسط متخصصان تغذیه سوئدی، این رقم 10700 کرون (1142 دلار) است.

کریستینا دیفس، یکی از مدیران آژانس حمایت از مصرف کننده سوئد در بیانیه ای گفت: ما در محاسبات خود فقط نیازهای اولیه را در نظر می گیریم و مصرف حتی مقدار کمی از کالاهای لوکس را محاسبه نمی کنیم.

او خاطرنشان کرد که معمولاً قبل از این افزایش هزینه‌های زندگی سالانه، شهروندان سوئدی شاهد افزایش سریع تعداد و هزینه‌ها در سال جاری بودند.

پایان/

  طرح ساخت ویلا در شمال شرکت آرین پاراکس

دیدگاهتان را بنویسید