فساد در زمین برای 15 متهم پرونده شهید بزرگوار عجمیان

گروه سیاسی رجانیوز: اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ضارب شهید روح الله عجمیان صبح امروز ۱۸ آذرماه در استان البرز آغاز شد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش مرکز رسانه های قضایی، اولین جلسه رسیدگی به پرونده ضارب شهید روح الله عجمیان صبح امروز ۱۸ آذرماه در استان البرز آغاز شد.

نماینده دادسرا در بخشی از کیفرخواست قرائت شده در جلسه علنی دادگاه گفت: با توجه به شکایت اولیای دم شهید سید روح الله عجمیان، گواهی پزشکی قانونی، بازسازی صحنه جنایت، اظهارات صریح و اعترافات فرعی متهم در خصوص ارتکاب جرایم، کشف آلات و ادوات جنایت توسط متهم، بازرسی گوشی های تلفن همراه متهم و کشف محتوای مجرمانه در آنها، تصاویر منتشر شده از شهادت شهید بسیجی سید روح الله عجمیان از رئیس دادگاه تقاضای اشد مجازات برای متهمان و صدور احکامی متناسب با جرایم متهمان را دارم.

شهید سید روح الله عجمیان متولد 20 بهمن 1373 از بسیجیان حوزه 417 شهید کمالشهر کرج بود که روز پنجشنبه 21 آبان در جریان اغتشاشات و ناامنی های آشکار در جاده کرج – قزوین در منطقه بهش سکینه. جنوب) کرج، توسط عده ای از شورشیان به شدت مورد ضربات چاقو قرار گرفت. نشانه ها به دست آمد.

23 آبان و 2 روز پس از این حادثه حسین فضلی هرکندی رئیس قاضی استان البرز از دستگیری تعدادی از شهدای این بسیجی خبر داد.

به گفته رئیس قاضی استان البرز، تعدادی از اراذل و اوباش که با استفاده از چاقو، قمه، دستکش بوکس و سنگ در روز پنجشنبه ۲۱ آبان ماه در کمالشهر کرج در شهادت گروه بسیجی سید روح الله عجمیان نقش آفرینی کردند. با دستور قوی قضایی، از سوی اداره کل اطلاعات استان البرز شناسایی و دستگیر شدند.

30 آبان و 9 روز پس از این جنایت، متهمان پرونده شهادت روح الله عجمیان تفهیم اتهام شدند.

به گفته رئیس قاضی استان البرز «افساد زمین با ارتکاب جرایم متعدد علیه امنیت کشور و تعرض به افسران نیروی مقاومت بسیج و فرج و جنایت علیه تمامیت جسمانی مردم که موجب نقض جدی شد. برقراری نظم و ناامنی عمومی در کشور و منجر به شهادت بسیجی شد.» سید روح الله عجمیان، مأمور حراست، «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور» بخشی از اتهامات وارده علیه متهمان که در کیفرخواست آمده است.

  تحلیلگر برجسته آمریکایی: تغییر در ایران خاورمیانه را متحول خواهد کرد

امروز چهارشنبه 18 آذرماه و 18 روز پس از صدور کیفرخواست، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده 15 نفر در شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید موسی برگزار شد. آصف الحسینی با حضور مستشاران قضایی، وکلای متهمان، متهمان و همچنین پدر و مادر و بستگان شهید بسیجی سید روح الله عجمیان آغاز شد.

در دادگاه امروز سه نفر از 15 متهم این پرونده 17 ساله هستند.

طبق ماده 315 قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به پرونده افراد بالغ زیر 18 سال که به اتهام آنها در صلاحیت دادگاه انقلاب است و با حضور چند قاضی رسیدگی می شود، باید در شعبه ای از دادگاه کیفری یک استان رسیدگی شود. با جنایات جوانان

با پیگیری ها مشخص شد قضات دادگاه امروز هم ابلاغ دادگاه انقلاب و هم مستشار ویژه دادگاه کیفری رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان را دارند و ابلاغ ویژه دارند. در جریان رسیدگی به این پرونده کلیه تشریفات قانونی برای محاکمه متهمان زیر 18 سال رعایت شده و متهمان از کلیه امتیازات قانونی از جمله داشتن وکیل و حضور دستیار برخوردارند.

حجت الاسلام و المسلمین آصف الحسینی در ابتدای این دیدار گفت: ما سیستم قضایی قوی داریم و این نظام حق دفاع دارد و سعی می کند عدالت را اجرا کند. ما سعی می کنیم همه اقدامات خود را در راه عدالت انجام دهیم.

سپس کلیپی از اقدامات متهمان از جمله بستن اتوبان کرج – قزوین در حوالی بهش سکینه (جنوب) استان البرز و روایت شهادت شهید بسیجی سید روح الله عجمیان در دادگاه پخش شد.

در ادامه رئیس جلسه دادگاه از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست را برای متهمان قرائت کند.

نماینده دادسرا گفت: در 21 آبان 1401 پس از فراخوان شبکه های ضد انقلاب برای تجمع در مراسم اربعین حدیث نجفی و برنامه ریزی راهزنان و اوباش و حضور افراد دیگر، شورشیان اقدام به مسدودسازی کردند. بزرگراه کرج – قزوین که منجر به اختلال جدی در تردد و درگیری با ماموران نیروی انتظامی و مقاومت بسیج و سردادن شعارهای ضد هنجاری به قصد مقابله با دولت و ایجاد ناامنی شد. در همین حال شهید مدافع امنیت آقای سید روح الله عجمیان با حضور در محل برای کنترل تجمعات و بازگشایی بزرگراه بدون ابزار و بدون اینکه کسی چنین مأموریتی برای رفع انسداد بزرگراه به او محول کند اما اغتشاشگران بسیار وحشیانه و ناجوانمردانه او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. با ضربات زیاد و استفاده از چاقو و اجسام سخت مانند سنگ، لگد و مشت.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی افزود: در این میان شهید بسیجی سید روح الله عجمیان بر اثر حمله شورشیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نماینده دادستان به معرفی متهمان و اتهامات آنها پرداخت و گفت: متهم محمدمهدی کرمی فرزند ماشاالله به اتهام فساد در دنیا از طریق جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به ماموران بسیج، تجمع و تبانی علیه مردم دستگیر شده است. امنیت کشور، انتشار فراخوان علیه نظام در فضای مجازی.

وی افزود: متهم محمدمهدی کرمی به همراه دوستانش علی معظمی، رضا شاکر و نجیب محمدی برای شرکت در تجمعات غیرقانونی نظرآباد را ترک کرده و به کرج آمدند.

نماینده دادستان گفت: همچنین متهم سید محمد حسینی فرزند سید حسن به فساد مالی در دنیا از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به ماموران نیروی انتظامی و بسیج، اجتماع و تبانی علیه امنیت متهم است. کشور متهم آرین فرزام نیا فرزند علی متهم به فساد در جهان است که با ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی کشور، حمله به عوامل بسیج و فرجا، متهم امین مهدی شکرالهی فرزند فرهاد است. اتهامات فساد در جهان از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی کشور، حمله به ماموران نیروی انتظامی و بسیج، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور رضا آریا فرزند یحیی متهم به فساد در جهان با ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، حمله به ماموران نیروی انتظامی و بسیج، اقدام علیه نظم عمومی، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، متهم مهدی محمدی،فرزند غلامعلی متهم به فساد در جهان با ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به ماموران انتظامی و بسیج، تجمع و تبانی به قصد علیه امنیت کشور، شایان چرانی فرزند سعید را به اتهام فساد مالی متهم کرد. از زمین با ارتکاب امنیت کشور، تعرض به مأموران انتظامی و بسیج، تجمع و تبانی به قصد علیه امنیت کشور، متهم محمدامین احلیک فرزند عبدالله به افساد اراضی از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جنایت علیه امنیت کشور، حمید کارا حسنلو فرزند محمدعلی را به اتهام فساد الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض و تعرض متهم کرد. ماموران انتظامی و بسیج، تجمع و تبانی علیه امنیت کشور متهم امیرمهدی جعفری فرزند پرویز متهم به فساد در جهان از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی کشور، تعرض به ماموران نیروی انتظامی و بسیج، تجمع و تبانی به قصد ارتکاب جنایت علیه امنیت کشور، رضا شاکر زواردهی فرزند منوچر متهم مفسد الارض با ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به مأموران انتظامی و بسیج، متهم فرزانه کارا حسنلو فرزند قربانعلی، متهم به فساد الارض با ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی کشور، جامعه و تبانی علیه امنیت کشور متهم جواد زرگران فرزند محمدرضا به اتهام فساد ارضی از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به ماموران انتظامی و بسیج، تجمع و تبانی به قصد ارتکاب امنیت کشور، متهم بهرادعلی. کناری فرزند عبدالرضا به اتهام افساد ارضی از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، غوغا با ماموران انتظامی و بسیج، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور متهم شد. علی معظمی گدرزی فرزند داریوش به اتهام فساد ارضی از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، تعرض به ماموران انتظامی و بسیج، جمع آوری و تبانی به قصد علیه امنیت کشور از جمله متهم در شهادت شهیدان نقش آفرینی کرد. شهید بسیجی سید روح الله عجمیان.

  مسکو آماده مذاکره است

وی افزود: با توجه به شکایت اولیای دم شهید سید روح الله عجمیان، مدارک پزشکی قانونی، بازسازی صحنه جنایت، اظهارات صریح و اعترافات متهم به ارتکاب جنایت، کشف آلات و ادوات جنایی توسط متهم. ، بررسی تلفن همراه متهم و کشف محتوای مجرمانه در این تصاویر منتشر شده از شهید بسیجی سید روح الله عجمیان است که از رئیس دادگاه تقاضای اشد مجازات برای متهم و صدور احکام متناسب را دارم. با جرایم متهم

دیدگاهتان را بنویسید