فساد در کلانشهر با همان سرعت عملیات صحرایی رسیدگی می شود/ انقضای زمان متخلفان را از مسئولیت رها نمی کند

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ابراهیم رییسی در این دیدار گفت: امیدوارم به محض بررسی های میدانی حادثه کلانشهر، روابط ناسالم و فساد مرتفع شود و مردم بدانند که مشکلات خوزستان هرگز حل نخواهد شد. دولت. “

وی پس از ابراز همدردی و تسلیت با بازماندگان این فاجعه در پایتخت و تشکر از تمامی نیروهای مردمی و دستگاه های مسئول گفت: و متخلفان باید بدانند که به مرور زمان رافع مسئولیت و پاسخگویی نخواهد بود.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم به حق انتظار دارند روابط نابسامان و فسادی که منجر به این حادثه در کلانشهر شده است، در کنار اقدامات فنی و میدانی به موقع رسیدگی شود.

وی در این نشست تاکید کرد: چهارمین حضور من در استان خوزستان است و حضورم در نقاط مختلف کشور تا رفع مشکلات مردم ادامه خواهد داشت.

آیت الله رییسی که بلافاصله پس از بیست و سومین سفر استانی دولت به استان آذربایجان شرقی به آبادان سفر می کند، گفت: مصوبات سفرهای قبلی به خوزستان تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به پرونده متروپل در معاونت فنی با نظر کارشناسان حوزه آواربرداری در حال انجام است، گفت:.

رئیس جمهور از مسئولان اجرایی و نظارتی مانند نظام مهندسی و شهرداری ها خواست بدون اغماض به وظایف خود در قالب تخلف عمل کنند.

آیت الله رییسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان هم در دوران انقلاب و هم در دوران هشت سال دفاع مقدس به دین خود عمل کرده است، گفت: مسئله خوزستان و آبادان. یکی از اولویت ها است.«ما کارگروهی را در این زمینه راه اندازی و فعال کرده ایم که ادامه دارد.

  امضای تفاهم نامه تامین مالی زنجیره ای بنگاه های اقتصادی

وی ادامه داد: مسائل خوزستان و آبادان صرفا رسیدگی به پرونده متروپل نیست، بلکه همه مسائل خوزستان باید با جدیت پیگیری شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: پیام سفر وی به آبادان این است که مسئولان بدانند موضوع خوزستان از دستور کار دولت خارج نمی شود و تا رفع مشکلات این سفرها ادامه خواهد داشت.

فروریختن ساختمان 11 طبقه دوقلوی کلانشهر آبادان 11 خردادماه 37 کشته و 37 مجروح برجای گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید