«فشار حداکثری» در دنیای کمبود نفت جواب نمی‌دهد/ درآمدهای ایران با وجود تحریم‌ها هر روز بیشتر می‌شود/ فشار زیاد بر بنزین بایدن

گروه بین الملل – رجانیوز: در گزارش اخیر، اندیشکده شورای آتلانتیک گفته است که مفهوم «فشار حداکثری» در دوره ترامپ دیگر در دنیایی که نفت کمیاب بود و دولت‌ها به دنبال دور زدن تحریم‌ها هستند، مطرح نیست.

* افزایش درآمدهای نفتی ایران دلیل شکست تحریم های آمریکاست

این گزارش به ناکارآمدی تحریم ها علیه ایران اشاره می کند. درآمدهای صادرات نفت ایران با وجود تحریم های فعلی هر روز افزایش می یابد و این نشان می دهد که تحریم های آمریکا علیه ایران بی اثر بوده است.

* ایران در دور زدن تحریم ها خوب است / فشار بر قیمت بالای بنزین بایدن

گزارش شورای آتلانتیک خاطرنشان می کند که ایران نه تنها می داند چگونه تحریم ها را دور بزند، بلکه جنگ در اوکراین باعث تقویت «ائتلاف تحریم ها» از جمله روسیه و چین شده است که آماده مقابله با تهدیدات آمریکا هستند. دولت بایدن نیز با توجه به قیمت بالای بنزین تمایلی به اعمال فشار بیشتر بر ایران ندارد.

* کشورهای عربی نمی خواهند ایران را به چالش بکشند

در این گزارش آمده است که همسایگان عرب ایران در آن سوی خلیج فارس نمی خواهند در امور ایران مداخله کنند و به نظر نمی رسد که مایل به اعمال تحریم علیه ایران باشند.

همچنین موضعی برای به چالش نکشیدن ایران در میان کشورهای عربی در دوره ترامپ وجود داشت، موضعی که منجر به انتقاد آشکار از دولت ترامپ نسبت به کشورهای عربی شد.

شورای آتلانتیک مؤسسه فکری آمریکا در واشنگتن دی سی. در سال 1961 تاسیس شد.

  جزئیات آتش سوزی در بیمارستان روز

شورای آتلانتیک برای ترویج همکاری بین آمریکای شمالی و اروپا که با جنگ جهانی دوم آغاز شد، ایجاد شد. در سال‌های اولیه زندگی، او عمدتاً مقالات سیاسی و نظرسنجی‌هایی از اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره نگرش آنها نسبت به همکاری‌های بین‌المللی و فراآتلانتیک منتشر می‌کرد. در این سال‌ها تمرکز اصلی او بر مسائل اقتصادی و همچنین مسائل سیاسی و زیست‌محیطی بود. همچنین کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید