فعلا منتظر پایان جنگ اوکراین نباشید

12622 خبر اولیه

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به نقل از ایندیپندنت گفت: ما باید برای این واقعیت آماده باشیم که جنگ در اوکراین ممکن است سال ها طول بکشد، اما نباید اینطور باشد. حمایت از اوکراینی ها را متوقف کنید.

روزنامه آلمانی بیلد صبح یکشنبه در گزارشی به نقل از دبیرکل آلمان گفت: ما باید از اوکراینی ها در برابر تهاجم روسیه محافظت کنیم، حتی اگر هزینه چنین حمایتی بالا باشد. به گفته دبیرکل ناتو، این فقط مربوط به هزینه های خاص «نظامی» نیست، بلکه به هزینه های بالای غذا و انرژی نیز مربوط می شود.

دبیرکل ناتو در بخشی دیگر از گفتگوی خود با روزنامه آلمانی بیلد گفت: اگر کمک های نظامی به ارتش و نیروهای اوکراین افزایش یابد و به اوکراینی ها تسلیحات مدرن تری ارائه شود، منطقه دونباس از کنترل روسیه خارج می شود.

قرار است نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی اواخر ماه جاری در مادرید، پایتخت اسپانیا برگزار شود.

استولتنبرگ در بیانیه دیگری در اوایل هفته گذشته گفت که انتظار می رود اعضای ناتو در نشست مادرید بر سر بسته جدیدی از کمک های نظامی به کیف به توافق برسند.

به گفته دبیرکل ناتو، این بسته کمک نظامی به نیروهای اوکراینی کمک می کند تا تجهیزات نظامی قدیمی خود در دوران شوروی را با تجهیزات جدیدتر و استاندارد اعضای ناتو جایگزین کنند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که جنگ در شرق اوکراین ادامه دارد و نیروهای روسی روز شنبه چندین منطقه از شرق اوکراین را گلوله باران کردند.

هفته گذشته، رهبران پنج کشور اروپایی، از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در سفر به کیف تاکید کردند که اروپا به حمایت از دولت و مردم اوکراین در برابر تجاوز روسیه ادامه خواهد داد.

  قیمت چوب در حال افزایش است - بررسی سرمقاله رسانه ها

رهبران اروپایی گفته اند که تا پیروزی اوکراین بر روسیه، حمایت ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش رویترز، نخست وزیر بریتانیا در جریان سفر روز جمعه به کیف، به مقامات اوکراینی پیشنهاد کرد که ارتش بریتانیا برنامه فعلی آموزش نظامی برای نیروهای اوکراینی را آغاز کند.

دفتر نخست وزیر بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که ارتش بریتانیا می تواند هر چهار ماه یکبار 10 هزار سرباز اوکراینی را آموزش دهد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید