فلسطینی ها عزادار عید هستند/ صهیونیست ها به یک دختر نوجوان در مسجد الاقصی تیراندازی کردند/ دو جوان فلسطینی در اردوگاه جنین کشته شدند.

گروه بین الملل – رجانیوز: تندروهای صهیونیست دوشنبه شب با شلیک گلوله و گاز اشک آور به شهروندان فلسطینی که به مناسبت سالگرد اسارت و بعثت پیامبر اسلام در صحن باب العمود در بیت المقدس تجمع کرده بودند، حمله کردند و ده ها نفر را مجروح و بازداشت کردند. یک نوزاد فلسطینی در جریان خشونت خفه شد. همچنین در جشن عید سعید فطر، تندروهای صهیونیستی در قلب قدس اشغالی به صورت وحشیانه به صورت یک دختر 12 ساله فلسطینی شلیک کردند. این جنایات در حالی صورت می گیرد که رسانه های جهانی امروز کمترین توجهی به وضعیت فلسطینیان و جنایات بی مرز صهیونیست ها علیه آنها ندارند.

روز گذشته پلیس ضد شورش رژیم صهیونیستی با نارنجک به سمت یک دختر 12 ساله در پله های مسجد الاقصی دمشق در حضور تماشاگران شلیک کرد که باعث شکستگی و سوراخ شدن فک او شد و مردم بلافاصله این دختر را به بیمارستان منتقل کردند. لحظاتی بعد زن جوانی را که در اعتراض به جنایت و مقاومت در برابر دستگیری بود، زدند و لگد زدند. این اقدام غیرانسانی موجب اعتراضات مردمی در این منطقه و تشدید درگیری بین فلسطینی ها و اشغالگران در بیت المقدس شد. تصاویر این اقدام وحشیانه که به سرعت در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است، موج جدیدی را علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.

هلال احمر فلسطین گزارش داد که در این درگیری ها 37 فلسطینی مجروح شدند که تعدادی از آنها برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند که یک زن و یک کودک دارای معلولیت نیز شامل می شوند. منابع پزشکی گفتند یک نوزاد 6 ماهه نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور خفه شده است. منابع محلی در بیت المقدس اعلام کردند که نیروهای اسرائیلی دست کم 24 نفر را در مناطق مختلف بیت المقدس دستگیر کرده اند.

همزمان ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته به نگهبانان مسجد الاقصی در حوالی باب السلسله حمله کرد و یکی از آنها را دستگیر کرد. اشغالگران قدس شریف 6 نگهبان مسجد الاقصی را تبعید کردند و حکمی صادر کردند که برای مدت طولانی اجازه ورود به مسجد را نخواهند داشت.

  تولد یک ماشین ایرانی روسی در سن پترزبورگ

شهادت دو جوان فلسطینی در کرانه باختری

صبح دیروز در درگیری مسلحانه با نیروهای رژیم صهیونیستی در اردوگاه جنین در کرانه باختری، دو جوان فلسطینی کشته و یک جوان دیگر زخمی شد. منابع فلسطینی می گویند یکی از دو جوان کشته شده در اردوگاه جنین، عبدالله الحصاری، آزادیخواه فلسطینی و از نیروهای قدس بود.

%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C%20%D9%82%D8%AF%D8%B3 خبر اولیه

منبع: میهن امروز

دیدگاهتان را بنویسید