فوری وی با دستور مستقیم رئیس واردات خودرو آزاد شد

9238 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سیدابراهیم رئیسی پس از ابراز نارضایتی عمومی رهبر معظم انقلاب از وضعیت صنعت خودرو و نارضایتی مردم از کیفیت پایین خودروهای داخلی، در سفر مهمی به ایران خودرو، هشت دستور مهم را صادر کرد. .

هشت دستور مهم ریاست جمهوری عبارتند از:

الف) تولید خودرو در سال 1401 نسبت به سال 1400 حداقل 50 درصد افزایش یابد.

ب) ارائه سازوکارهای لازم برای تولید و عرضه حداقل یک «خودروی اقتصادی» با ساختاری به روز.

ج) در سال 1401 تولید حداقل 3 خودروی قدیمی متوقف و 3 خودروی جدید با کیفیت مطلوب تولید و عرضه خواهد شد.

2- گسترش تولید خودروهای جدید و بهبود یافته، خودروهای برقی، خودروهای متصل و خودران و اطمینان از سرمایه گذاری و بسترسازی برای ورود دانش و فناوری های موجود در صنایع دفاعی و فضایی و ظرفیت شرکت های دانش بنیان به صنعت خودروسازی را «در مقیاس اقتصادی» متحول کند.

3- تامین قطعات لازم و ترخیص و تحویل فوری خودروهای سرپوشیده در انبارهای شرکت های خودروسازی موجود در بازار تا حد نصاب استاندارد حداکثر ظرف مدت 2 ماه.

4- به منظور افزایش رقابت پذیری و رفع نقطه ضعف انحصاری، تعدیل قیمت خودرو و جبران کمبود تولید در حد مورد نیاز بازار، موانع قانونی و اجرایی واردات خودرو در سال 1401 باید طی سال آینده برطرف شود. 3 ماهه و با افزایش صادرات خودرو و قطعات، افزایش نسبت صادرات به واردات در صنعت خودروسازی.
5- نحوه تحویل خودرو به مردم به منظور شفاف سازی و افزایش رضایتمندی مردم.

الف) ضمن حذف تدریجی فرآیند قرعه کشی با افزایش عرضه، روند فعلی تحویل خودرو (به قید قرعه) نیاز به اصلاح و شفاف سازی فوری دارد.

  اهمیت نور برای رشد برای رشد گیاه

ب) از ابتدای سال 1401 پس از اتمام پرداخت، خودروهای پیش فروش شده باید بدون تاخیر بی مورد به مشتری تحویل داده شود.

ج) هرگونه واگذاری خودرو به شرکت‌ها و موسسات اجاره‌ای دولتی و غیردولتی غیرشفاف و متفاوت از روال معمول فروش عمومی خودرو ممنوع است.

6- برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافری حداقل 20000 دستگاه خودرو (تراکتور، کامیون، مینی بوس، اتوبوس و مینی بوس) فرسوده، فرسوده و با خودروهای باکیفیت برای صاحبان مشاغل مربوطه جایگزین شده است. آسون بگیر.

7- به منظور افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی;

الف) هرگونه استفاده از قطعات بی کیفیت در مونتاژ خودروها از ابتدای سال 1401 اکیدا ممنوع بوده و دستگاه های متولی موظفند با عرضه لوازم یدکی تقلبی و قاچاق بویژه قطعات پرمصرف که بر روی آن تأثیر می گذارد، رسیدگی کنند. ایمنی ماشین

ب) خودروهایی که از ابتدای سال 1401 به بازار عرضه می شوند باید حداقل 3 سال یا 60000 کیلومتر گارانتی داشته باشند.
8- مدیریت دولتی شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا حداکثر تا 6 ماه آینده به بخش غیردولتی واگذار شود.

معاون اول رئیس جمهور وظیفه نظارت و نظارت بر حسن اجرای این ابلاغیه را بر عهده دارد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید