فیفا اعلام کرد افرادی که سوابق باز دارند اجازه شرکت در انتخابات را ندارند

12474 خبر اولیه

به گزارش سردبیر، امیررضا واعظ آشتیانی با بیان اینکه عده ای درصدد پخش حاشیه برای کشور هستند، گفت: مجلس قصد دخالت ندارد و به وظیفه قانونی نظارتی خود عمل می کند. جالب اینجاست که خود فیفا اعلام کرد کسانی که پرونده باز دارند اجازه حضور در انتخابات را ندارند. نمی دانم چرا برخی با این شرایط جرأت می کنند پای صندوق های رای بروند.

وی افزود: چرا کمیته بدوی فدراسیون فوتبال این افراد را تایید کرد و عجیبتر اینکه چرا کمیته اخلاق سکوت کرد. ظاهراً همه چیز به نفع کسانی است که در این امور داناتر هستند. دو نفر از اعضای کمیته بدوی به دلیل کارشان تضاد منافع دارند اما کمیته اخلاق سکوت می کند. اگر این کمیته بخواهد ایراد ما را رد کند، قبول می کنیم، اما حداقل اعلام کنند.

معاون سابق سازمان تربیت بدنی گفت: تعجب می کنم کمیته بدوی که خلاف قانون است و حتی شنیده اند به یکی از کاندیداها گفته اند انصراف بده یا استعفا بده، چطور کار می کند؟ وقتی هیچ توضیحی وجود ندارد، این سخنان صحیح خواهد بود. اگر کمیته اخلاق جسورانه وارد عمل شود و تصمیم بگیرد، متخلف پیدا می شود. در حال حاضر نقش کمیته اخلاق بسیار مهم است. امروز از رئیس کمیته بدوی و اعضای آن گلایه داریم و کمیته اخلاق باید وارد شود که آیا اعتراض ما پذیرفته می شود یا خیر؟

مدیرعامل سابق استقلال ادامه داد: چرا به این بینشی که می گوییم عمل نمی کنیم؟ هر چه شفاف سازی بهتر باشد، شنیده ها و شنیده ها کمتر است. آقایان فکر می کنند که سکوت همه چیز را درست می کند. الان صدای شورای اسلامی به گوش می رسد چون حق شوراست. آنها وظیفه نظارت دارند. مجلس حق کنترل همه دستگاه ها و سازمان های اجرایی را دارد، فوتبال چگونه می تواند استثنا باشد؟ فوتبال ربطی به این مملکت نداره؟

  کف دلار چیست؟

وی در گفتگو با رادیو جوان تاکید کرد: این که یک نماینده مجلس می گوید شما بروید مشکل اقتصادی را حل کنید چه فایده ای دارد. مشکل اقتصادی جای خودش را دارد اما مقابله با بداخلاقی های فوتبالی جای خودش را دارد. در فوتبالی که سالانه نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان پول دارد دولت هزینه آن را می دهد. جالب اینجاست که از بیت المال خوردند و علیه دولت حرف زدند، به جای اینکه عاقلانه باشند و فضای حرفه ای را ارزان کنند، فوتبال را روز به روز گران می کنند چون منافعشان در گرو افزایش قیمت فوتبال است. آنها باید منافعی داشته باشند که بر آنها حاکم باشد و جایی که می خواهند به طور قانونی با آنها برخورد کنند، می گویند شما نباید به هم ریخته باشید! این مداخله نیست، بلکه مشاهده است. فدراسیون فوتبال تفت جدا نیست و در صورت تخلف باید با افراد مربوطه برخورد شود.

آشتیانی یادآور شد: کمیسیون اخلاق وظیفه دارد بگوید کمیسیون اول مقصر است یا خیر. اگر این سکوت ادامه پیدا کند، مطمئن باشید بار سنگینی بر دوش کشور خواهد گذاشت.

منبع: آخرین خبر

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید