قانون جدید حمام کردن در آلمان

به گفته سردبیران، آلمان برای یک بحران بزرگ انرژی آماده می شود. در این راستا شهر هانوفر آلمان در تلاش برای کاهش مصرف انرژی، اقدامات شدیدی را تدارک دیده است. به عنوان بخشی از کمپین صرفه جویی در انرژی، مقامات شهرداری آب گرم را در ساختمان های عمومی متوقف کردند و حداکثر دمای گرمایش را کاهش دادند.

چند روز پیش مقامات شهری در هانوفر به علاقه مندان به ورزش در این شهر اجازه دوش گرفتن فقط با آب سرد دادند و اعلام کردند که آب گرم تمام ساختمان های عمومی شهر از جمله سالن های ورزشی و استخرها از این پس قطع می شود. بر اساس آیین نامه جدید، کارمندان دولت باید هنگام کار نیز دست های خود را با آب سرد بشویند.

ساکنان شهر نیز باید در داخل خانه خود را برای دمای سردتر آماده کنند. طبق قوانین جدید، حداکثر دمای اتاق در ساختمان های عمومی از جمله مهدکودک ها به 20 درجه سانتیگراد محدود شده است. دمای هوا در سالن های ورزشی و باشگاه ها نمی تواند از 15 درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

دوره گرمایش زمستانی آتی ساختمان‌های شهرداری نیز بین اول مهرماه سال ۱۳۹۱ تا ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ تعیین شده است. مسئولان هشدار داده‌اند: خارج از این دوره، قانون گرمایش دیگر اجرا نمی‌شود. سایر اقدامات شامل تعلیق فواره های عمومی و روشنایی در فضای باز برای تالار شهر، موزه های شهر و سایر ساختمان های عمومی است.

b408146b 4181 4b6c a83a 1e7b389ed88e خبر اولیه

این اقدامات زمانی انجام شد که شهر کمپینی را برای کاهش مصرف انرژی تا 15 درصد به منظور آماده سازی برای تنگناهای احتمالی عرضه زمستانی راه اندازی کرد. مقامات شهر گفتند که آنها می خواهند به جای واکنش نسبت به وضعیتی که دیگر گاز کافی برای همه وجود ندارد، زودتر آماده شوند.

  موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با افزایش 20 درصدی ظرفیت پزشکی/ ظرفیت جدید خدمات رسانی به مناطق محروم

اکسل فون در اوئه، افسر مالی و نظارتی شهر گفت: “ما باید از وضعیت جلوتر باشیم.” در همین حال، شهردار هانوفر به خبرنگاران گفت که هر کیلووات ساعت صرفه جویی از تاسیسات ذخیره گاز محافظت می کند.

هانوفر تنها شهر آلمان نیست که اقدامات حفاظتی را پیش از زمستان انجام می دهد. به نوشته روزنامه آلمانی بیلد، شهر دوسلدورف همچنین قصد دارد دمای گرمایش را برای پاییز و زمستان کاهش دهد تا در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

رسانه های آلمانی در اوایل جولای گزارش دادند که آلمانی ها به عنوان بخشی از قوانین سختگیرانه ریاضت اقتصادی و انرژی، زمان دوش گرفتن خود را کاهش داده اند. روبرت هاوبک، وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان از مردم خواست گرمایش، استفاده از سونا و دوش طولانی مدت را کاهش دهند تا وابستگی کشورش به انرژی روسیه کاهش یابد.

آلمان در حال آماده شدن برای یک بحران انرژی است، در حالی که اتحادیه اروپا در تلاش است تا وابستگی خود را به انرژی روسیه کاهش دهد. قیمت گاز در سال جاری تقریبا چهار برابر افزایش یافته است که دلیل اصلی آن کاهش جریان گاز از روسیه، تامین کننده اصلی این قاره است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید